DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Au aparut probleme mai grave, planetare ,caseta directie ..nu stiu sigur..

knife
post 28 Dec 2007, 22:51
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 27 October 07




Toata treaba a inceput acum 3-4 saptamani ..cand "la inceput" nu era decat o bataie(trosc,trosc,trosc) cand luam stanga,dreapta de volan maxim.Mai multa lume care s-a suit in masina ..si aude bataile Zic "-Planetarele Domne ..sunt varza",ceea ce nu contrazic deloc..probabil ca sunt .Azi de dimineata mergand linistit pe sosea cu masinuta ..am schimbat binenteles a-4-a iar masina a inceput sa vibreze din toate incheieturile,am zis ca nu am schimbat corect..repetat de mai multe ori faza cu a 4 a ..la fel ..tremura rau rau...si cum asta nu ar fi tot ..dupa circa 1 km ..observ ca imi trage rau de tot dreapta iar daca trag foarte putin stanga ca sa revin la normal ia chiar prea mult stanga in plus parca ar pune singura frana de motor daca nu o accelerez tot timpul...imi cer scuze daca am ocupat cam mult spatiu dar am vrut sa fiu cat mai explicit ..stie cineva ce se intampla ?


--------------------
Dacia Nova GTI 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
apollo
post 29 Dec 2007, 09:56
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.881
Joined: 20 August 05
From: Focsani




ridica masina pe cric si trage de roata sus si jos.daca are joc e rulmentul dus.

daca tragi de roata stanga-dreapta(tot cu ea suspendata) e bieleta de directie.

pivotul nu afecteaza mersul, ala doar bate la gropi/denivelari.

invarte roata si daca auzi un vuiet, tot rulmentul e .


--------------------
Ex - Dacia Nova GT 1.6 L 1997 - VN - ?? - ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 13:01
Forum Renault