DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Frana de mana cu cea de picior, sfaturi,pareri..

Gulli
post 25 Jan 2008, 15:14
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 18 January 08




salut din nou ...dacia e o masina cu o gramada de personalitate avand in vedere ca posturile mele aici incep sa se inmulteasca..tongue.gif
problema consta ca atunci cand trag frana de mana si apoi o las jos..merg putin si apas frana de picior,nu prea mai am pedala ..adica se lasa..trage aer pe instalatie(parerea mea)..si nu se mai ridica pana nu fac aerisirea pe spate..rezolvarea mea ar fi ca bucsile alea care actioneaza tamburii sunt duse si trag aer..parerea mea ..acum astept si sugestiile voastre..daca e de la ce zic eu,ma invatati si pe mine cum pot sa le schimb fara sa imi sara tamburii ?tongue.gif ....
si mai am o mica problema...care e cea mai buna rezolvare ptr acele "flori de rugina"?smirghel granulatie cat de cat fina,grund si vopseaua aceea la tub din vitan care se face pe loc in functie de culoarea masinii ?mai exista asa ceva sau a existat ?mie asa mia spus lumea..si apoi dupa ce sau facut toate astea merge un polish ca sa nu se vada diferentele si apoi ceara ?ar arata bine peticele si posibilele diferente de culoare ?astept parerile voastre ..take care people..wink.gif


--------------------
Dacia berlina 1997 versiunea 1310 - B 87 GUL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 25 Jan 2008, 15:16
Post #2


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Intradevar, trage aer pe la bucsaraie... dar mai repede schimba tu garniturile la pistonase.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gulli
post 25 Jan 2008, 15:17
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 18 January 08




p.s. pana si searchul pe google e mai varza decat sugestiile si rezolvarile voastre..vreau doar sa spun ca aici se gasesc raspunsuri la intrebari ..sau cel putin iti faci o parere despre problemele care le ai cu titiul ...tongue.gif..buna ideea celui care a infiintat forumul..

<span class='edit'>25 Jan 2008, 15:19:</span>
vis-a-vis..chiar despre asta ziceam..dar nu stiam cum sa le spun..pistonasele alea ..cum le schimb bucsele fara sa imi sara tamburii?merci anticipat..


ufff...am facut o mica greseala ...eu mereu incurc tamburii cu sabotii ..mda..cum sa schimb bucsele pistonaselor de la saboti,fara sa imi sara de pe locul lor?

This post has been edited by Gulli: 25 Jan 2008, 15:22


--------------------
Dacia berlina 1997 versiunea 1310 - B 87 GUL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 25 Jan 2008, 15:22
Post #4


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Desfaci arcul ala care tine amandoi sabotii.
Vezi ca-i f...tere de pus la loc.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ceaki
post 25 Jan 2008, 18:56
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 301
Joined: 7 January 07
From: cluj-napoca




io zic sa schimbi si sabotii fiindca aia ti-s prea uzati si atunci pistonasele ies prea mult in afara cilindrului.


--------------------
dacia berlina 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 25 Jan 2008, 19:03
Post #6


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




incearca tamburii pe spate de breack wink.gif si schimba pistoanele si repartitorul


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 17:58
Forum Renault