Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme motor?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
Eu Alex
problema e ca atunci cand calc acceleratia mai brusc da semne ca parca s-ar ineca si dupa aceea se tureaza,parca nu ar primi destul aer sau benzina!!!am scos si filtrul de aer si tot la fel faceam incercat si aditivi de ridicare a cifrei octanice si nik!!!stie careva ce are si de ce??????ma dispera ca vreau sa fac o depasire mai rapida si tre sa astept cateva secunde sa se tureze k sa-mi iasa si mie ceva
bengaves
posibil avansul!
C a t a l i n
N-are avans reglabil, e pe injecție. smile.gif

Daca îmi aduc bine aminte, e un topic făcut de mine, când aveam problema asta...

Te poți apuca să cauți...


Oricum, dupa ce am schimbat bujiile și fișele, neapărat cu ce a recomandat Dacia când a făcut mașina, problema a dispărut.

Deci SEARCH, READ, și dacă nu rezolvi, discutăm acolo...
bengaves
scuze ! blush.gif
Eu Alex
pai... o fisa nu da scanteie prea bine,dar e faza veche.si plus ca aste le-am cumparat ca sunt de silicon,mai bune,etc!!!!in fine,iau maine bujii si fise si vad ce o sa iasa!!!!!si cam ce recomanda astia????
MIHAI8888
bosch
thedragon
Tesla... din toata inima biggrin.gif
volint
Ia vezi tu filtrul de benzina... nu cumva s-a infundat ?
*SouL*PAnaIT*
Fa cum a zis MAERSK,la mine erau de vina bujiile,deci schimba bujiile si fisele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.