Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: UE, adio si un praz vede!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
mil
http://www.bbc.co.uk/romanian/news/story/2...negociere.shtml

....ceea ce stiam si banuiam toti, Rafo a mers in pierdere 3 ani de zile si vinde cot la cot cu OMV si Lukoil si alti concurenti loiali!!!

poate dau vina Nastase si PSD pe Basescu, dar...nu e vina lui!
madalina
Lasa, mIl, ca va veni domunul Geoana si ne va explica cum din cauza ca DA si ziarele astea tampite vorbesc de lucruri necurate in Romania, nu vom intra in 2007. Stii povestea cu ascunsul gunoiului sub pres....
luxcor
mare mil la mine nu prea merge ...
Manuel
Sorry!

Unfortunately the following page was not available:
http://www.bbc.co.uk/romanian/news/story/2...negociere.shtml

bomicabomic
Pacat ca n-a aparut cu vreo 2 saptamini inainte. Acum e tirziu si nici n-o sa-l vedem pe TV-uri.
A propos cine e BBC-ul asta? laugh.gif laugh.gif de ne da noua lectii de integrare.

D'aia se agita Geoana aseara, ca declaratia lui Basescu despre frauda, a bulversat pietele financiare internationale, bancherii au intrat la banuieli etc., etc. mesaje d'astea tipic comuniste.

El n-o fi vazut ca pretul petrolului e in scadere? Sau poate ca viitor prim-ministru, acest indicator nu-l intereseaza. rolleyes.gif

Zoaie, mirlanii si minciuni la tot pasul. M-am saturat de PSD!!!
Romania trezeste-te!!!
driver
mda, care asa va sa zica... imi era teama de asa ceva.
costi
Urmariti cu atentie stirile diseara. Mai mult ca sigur vor pune numele Basescu in fata titlului si-l vor da pe post pt prostime.
bomicabomic
QUOTE(driver @ 2 Dec 2004, 13:20)
mda, care asa va sa zica... imi era teama de asa ceva.
*


care va sa zica, nu trebuia sa ai teama, pentru ca lucrurile asa stateau.
Demult, nu de acum din campanie. Lucruri pe care noi pe forum le-am tot discutat.Poate UE s-a uitat si pe forumul asta, nu numai pe gov.ro. laugh.gif
Scopul cu intrarea in UE a fost atins, au cistigat si fraudat alegerile. ca nu intram e vina lu Basescu.
Bravo PSD. Iti multumim partid iubit ca ne-ai crescut si ne-ai hranit.
Asteptam reactiile lui Nastase, Geoana si CTP.
mil
Mai bine si-ar pune o piatra de gat si s-ar arunca in Dmabovita...ce credeau, ca astia inghit tot ce inghitim noi?
vv
QUOTE
Asteptam reactiile lui Nastase, Geoana si CTP.

mil, pentru planul tau (a se vedea cazul 'Lenon') iti recomand injectii cu HIV. Armele de foc produc o moarte prea rapida tongue.gif

Acum vorbind serios - eu i-am scris lui ctp... vedeti ca are o adresa de mail publicata pe 'adevarulonline', cine stie, daca-i scriem multi sa-l intrebam ce-i cu opiniile astea mai noi ale lui, poate raspunde intr-o forma sau alta... Sa-i acordam omului prezumptia de nevinovatie, eu sunt chiar curios cum gandeste el de fapt
mil
da mai, facem o petitie ca la Rino smile.gif
Ake
QUOTE(bomicabomic @ 2 Dec 2004, 13:15)
A propos cine e BBC-ul asta? laugh.gif  laugh.gif de ne da noua lectii de integrare.

Da' chiar bai, bibisi astia nu e imperialistii ai a lu' coana regina. Pai niste prapaditi de monarhisti ne zice noua ce e aia democratie?
Pai stie tot poporu frate ca astia e aserviti capitalistilor feroce, domne. Ce stie ei ca daca mie num-i m-ai da domnu Geoana suventii de la stat n-am cu ce sa bag gaz la mertan.
Marty
Vorbeam la fix adineauri si mi-au cazut ochii pe un ziar (parca National). Ce-mi vad ochii ? Mare titlu:" declaratiile lui Basescu cu privire la fraudarea alegerilor pot fi o piedica in aderarea la UE in 2007" . Laser, frate!
FLEX
Hehe! dar despre "decuplarea" Bulgariei de Romania in ceea ce priveste calendarul aderarii ce ziceti? ... bulgarii au incheiat de multisor TOATE capitolele de negociere si Comisia Europeana inclina sa nu-i mai tina la usa pina se dezmeticesc romanautii s-o faca si ei ... evident, Base e de vina si pentru asta wink.gif
LucVer
QUOTE(bomicabomic @ 2 Dec 2004, 13:15)
A propos cine e BBC-ul asta? laugh.gif  laugh.gif de ne da noua lectii de integrare.
*



Tocmai a aparut la stiri presedintele Consiliului Concurentei (un alt personaj in genul celui de la BEC) si care ce credeti ca a zis?

Da, da, ati ghicit! BBC este prost informat!183.gif
madalina
Am postat eu azi un articol despre decuplarea Romaniei de Bulgaria. Interesant este faptul ca de data asta si Comisia si Parlamentul sunt pe aceasi lungime de unda.
costi
adica!
AIX
QUOTE(Marty @ 2 Dec 2004, 20:36)
Vorbeam la fix adineauri si mi-au cazut ochii pe un ziar (parca National). Ce-mi vad ochii ? Mare titlu:" declaratiile lui Basescu cu privire la fraudarea alegerilor pot fi o piedica in aderarea la UE in 2007" . Laser, frate!
*




"Va place violenta pe infundate? Gen tati care isi bat copiii si striga in acelasi timp: “Nu tipa ca ne aud vecinii si ne faci de ris!""

http://www.evz.ro/politica/?news_id=173120
bomicabomic
QUOTE(LucVer @ 2 Dec 2004, 21:04)
Tocmai a aparut la stiri presedintele Consiliului Concurentei (un alt personaj in genul celui de la BEC) si care ce credeti ca a zis?

Da, da, ati ghicit! BBC este prost informat!183.gif
*



Da! da! da! Realitatea TV, singura televiziune Ro, care nu va intra in UE. laugh.gif laugh.gif
Celelalte au incheiat "capitolul concurenta" si ne-au prezentat cum se misca tara, crapa blocuri, se darima pereti, batai de strada si nu, in ultimul si ultimul rind cum va face PSD majoritatea parlamentara - cum ii racoleaza pe PD-isti, PRM-isti etc. Intoxicare nationala, fratilor, ceasul ala de la Razoare......nu cred ca mai functiona aseara de atitea toxine.
Pai cum pana mea sa fie BBC, prost informat, cind pe linga RAFO, care cred ca e de notorietate mondiala (s-a auzit pina si pe statia orbitala internationala), mai avem scandalul Coca-Cola, Santal vs. European Drinks, CrisTim vs Campofrio si cite altele. Pai ce, astia au stat degeaba. Au acceptat, gogosile PSD-iste.

Pina la urma vor negocia aceste capitole, fara sa puna conditii si ne vom trezi in 2007, ca nu mai putem sa respiram. De fapt nu va trebui sa emigram in Congo, ca se muta Congo la noi.

Sunt curios cum ii va convinge pe indienii de la Sidex sa reduca productia anuala. Asta e cea mai importanta in opinia mea. Restul cu scutiri de taxe si impozite e apa de ploaie.

Au , Geoana si Nastase curajul sa se puna cu UE si sa negocieze la singe? Cred ca nu. Sa zica, da vrem UE, dar nu vrem ca Romania sa devina o piata de desfacere a tarilor UE.
Insa dupa cum decurg lucrurile se vede bine ca sunt de acord cu acest punct.

Marile companii de gaz, electricitate si petrol, au fost luate de companii comunitare. Nu Gazprom, nu Conoco-Phillips, nu LukOil, Haliburton. Oare de ce? Concurenta. Cind au dat Sidexul l-a LNM, l-au dat pentru ca Usinor, Arcelor (pentru care UE se bate acum) n-au participat si pentru ca in acel moment LNM nu era un pericol pentru UE.
Acum Mittal Group, ex-LNM, este cel mai mare producator siderurgic din lume. Cum poti sa-i impui reducerea productiei la jumatate cind China e in clocot?
Si parca vad, ca trimbitata privatizare Sidex se transforma in ruine.
sstanescu
Doresc sa completez nitel faza cu Realitatea. Tocmai cand mi se parea ca Realitatea devine mai profesionista, informand poporul si din dreapta si din stanga, ieri am vazut ca au luat o decizie discutabila: nu vor mai prezenta punctele de opinie ale aliantei si coalitiei, ci doar informatiile "tehnice" ale votarii.
bomicabomic
QUOTE(sstanescu @ 3 Dec 2004, 10:59)
Doresc sa completez nitel faza cu Realitatea. Tocmai cand mi se parea ca Realitatea devine mai profesionista,
*



Am vazut si eu si sa stii ca mi se pare pina la urma corecta decizia. Prea multa balacareala. Uneori lupta era inegala. PSD-ul aparea cu Nica, Mitrea, Corlateanu, Nastase etc si alianta doar cu Gusa si Pavelescu sau invers, depinde de cit erau pe faza unii sau altii.
Si in plus, totii se invirteau in jurul cozii, nimic nou, nimic constructiv. De cit sa vad "bilciul" asta, prefer sa vad emisiunea lui Tatulici si Culcer, unde vin si alti analisti, nu cum sunt la alte TV-uri, mereu aceeasi si aceeasi CTP si Cristoiu.
sstanescu
Eu am zis ca e discutabila. Rezltatul nefericit al acestei manevre este insa ca se mai inchide robinetul aliantei si pe acest post.

Off: a vazut cineva la vreo televiziune ca Basescu a aprins ca si in anii precedenti luminile cu care e impodobit orasul in centru? Eu unul nu. Insa abia in ziare am citit. O fi campanie, insa nu era in exercitiul functiunii de primar?
Valentine
QUOTE(sstanescu @ 3 Dec 2004, 12:28)
Eu am zis ca e discutabila. Rezltatul nefericit al acestei manevre este insa ca se mai inchide robinetul aliantei si pe acest post.

Off: a vazut cineva la vreo televiziune ca Basescu a aprins ca si in anii precedenti luminile cu care e impodobit orasul in centru? Eu unul nu. Insa abia in ziare am citit. O fi campanie, insa nu era in exercitiul functiunii de primar?
*


Tu nu stiai?! biggrin.gif Numai premierul si presedintele au voie sa faca campanie in timpul functiunii. Invers, adica sa faci treaba in timpul campaniei, nu are voie nimeni, nici macar Basescu wink.gif ...
ashu
Eu am vazut chestia asta, si din cate imi aduc aminte a fost chiar in direct. Acuma nu prea imi mai amintesc unde, aia e problema wacko.gif Cre ca la Realitatea, da nu bag mana in foc.
costi
Cum a ramas cu Bombonel XXL?
Tot miine seara, Prima , 23:00 ?
AIX
QUOTE
Tocmai cand mi se parea ca Realitatea devine mai profesionista, informand poporul si din dreapta si din stanga, ieri am vazut ca au luat o decizie discutabila: nu vor mai prezenta punctele de opinie ale aliantei si coalitiei, ci doar informatiile "tehnice" ale votarii.



Mie mi se pare ok; chiar ma agasau pe toate posturile candidati de ambe sexe cu pareri si fara probe. Desi am votat cu Alianta, nu am putut sa nu remarc cat de slab pregatit s-a prezentat Cosmin Gusa, la emisiunea de la Nasul/B1, de acum 2-3 zile. Fara nici o dovada, doar cu acuzatii, si o tot dadea inainte cu soft-ul hotoman de la BEC. Normal ca orice software face ce vrei sa faci cu el, insa fara dovezi sunt doar vorbe aruncate in vant. Nu mi-a placut ca Alin Teodorescu(invitat din partea PSD) a fost "peste Gusa" la emisiunea asta.



QUOTE(sstanescu @ 3 Dec 2004, 11:28)

Off: a vazut cineva la vreo televiziune ca Basescu a aprins ca si in anii precedenti luminile cu care e impodobit orasul in centru? Eu unul nu. Insa abia in ziare am citit. O fi campanie, insa nu era in exercitiul functiunii de primar?
*




Am vazut aseara la tv - da' nu mai tiu minte la care (A1/B1/Realitatea).
madalina
Datorita profesionalismului si corectitudinii astralului, eu nu mai vad decat ProTv, Realitatea si Atomic. Asa ca oricand sunt acasa televizorul e deschis pe realitatea. Acolo l-am vazut pe Basescu aprinzand luminile si facand urari de ziua nationala a Romaniei.

@Costi:

Pana sa se schimbe Comisia Europeana, astia laudau Romania (sau inchideau ochii la tampeniile noastre, iar Parlamenntul ne critica (iar domnul Nastase -cica vazut bine in UE - le-a spus foarte "diplomat" ca parlamentul european este o institutie fara importanta - nu ca ar fi reprezentantul direct al cetatenilor Uniunii). Toate motiunile si criticile au venit in ultimii 2 ani cel putin numai din partea Parlamentului.

Acum, insa, ne critica si Comisia.
costi
Doame ajuta.
Stiti de ce-mi este mie frica ?
Ca fie Parlamentul fie Comisia prefera sa nu-l supere pe Nastase, in ciuda repercusiunilor pe plan intern!
Valentine
QUOTE(costi @ 4 Dec 2004, 15:28)
Doame ajuta.
Ca fie Parlamentul fie Comisia prefera sa nu-l supere pe Nastase, in ciuda repercusiunilor pe plan intern!
*


Sa speram ca iese Basescu sleep.gif
madalina
http://www.romanialibera.ro/editie/index.p...04122004&idx=35

FINANCIAL TIMES
CE preconizeaza suspendarea negocierilor cu Romania
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.