Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema cu semnalizarea!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
eugeniusmaximus
Multumesc pentru promptitudinea raspunsurilor din topicul anterior(stergatoare),
acu' daca tot am intrat in club va mai rog sa-mi spuneti de ce nu revine semnalizatorul la pozitia de baza (oprit) dupa ce volanul revine din rotire!!!
Adica eu dupa ce am facut stg sau dreapta merg inainte si semnalul merge in continuare si bineinteles culeg blesteme si urari ( nu de bine).
Cam cit costa unul nou si daca trebuie neaparat sa-l schimb?
apollo
daca dai volanul jos, ai sa vezi ca ai atasata de el o chestie de plastic cu un picior.

pe blocul de lumini, in partea spre axul volanului, iese ceva din bloc care se atinge de acea chestie de pe volan si in momentul in care indrepti volanu semnalizarea revine la pozitia initiala.
smecheras
eu am schimbat volanul si am aceeasi problema...tija aceea care opreste semnalul lipsind
m-am obisnuit insa sa schimb la loc de fiecare data dupa ce termin virajul
eugeniusmaximus
Felicitari!!!!
Alaltaieri am cumparat dacia-nova , ieri am pus 2 intrebari si deja am raspunsuri ok la tot ce am intrebat!!!
Este cel mai bun si prompt forum pe care am cont!!!
Si va spun ca am ceva conturi!!!
Inca o data felicitari!!!!
Si .......MULTUMESC!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.