Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inel adaptor pt45 to pt43
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
tester
Caut de ceva vreme inel adaptor pentru becul de pe berlina ca sa il trec pe pt43 pentru a-mi putea pune si eu un bec mai calumea.
Stie careva vreun magazin unde as putea gasi asa ceva? Mentionez ca in IASI caut. sad.gif
diaconuliviu
Tu te referi la inel adaptor de la Y la bec far Dacia? Se gasesc la magazinele de piese auto, sint din plastic, vreo 2 lei max bucata. Sau, incearca si la cei ce vind becuri, ar trebui sa aiba. Cel mai des am vazut inele din alea la cei ce vindeau acele becuri botezate "xenon", multe din ele erau cu flansa Y (sau pt43).
argon
Nu trebuie nici o flansa, gasesti destule becuri ce se potrivesc fara adaptari.
tester
@argon zimi tu o firma de bec de far care sa imi dea o lumina mai curata de putere max 60/55w, deci nu vreau nimic ilegal. Si becurile care merg sunt cele pt45 nu prea se gasesc. Cel putin in iasi caut de ceva vreme si nu am gasit nimic.
argon
Eu am luat Osram 60/55, halogen, au intrat in soclu la fix.
tester
pe unde mam uitat peste tot Osramul era pe soclu pt43. Iar in IASI nu am gasit osram sub nici o forma. sad.gif Ai vreun site online de unde as putea sa imi cumpar?
argon
Nu, eu le-am luat de la un magazin de piese auto. Nu trebuie neaparat Osram, sunt mai multe feluri, inainte aveam Lohuis, care erau bune de asemenea.
tester
Dar vad ca si asta tot pe PT43 is.
http://www.lohuis.ro/index.php?page=lampiautohalogen
merg asa in far de dacie din 2000? ca stiu ca merg doar alea PT45? wacko.gif
alinushy
io am philips, cu adaptor ce-i drept, 1 leu/buc la piese auto smile.gif
tester
@alinushy ai citit cumva ce am scris mai sus? sau te-ai trezit si tu sa te lauzi un pic?? mad.gif
alinushy
QUOTE(tester @ 19 Feb 2008, 09:56)
@argon zimi tu o firma de bec de far care sa imi dea o lumina mai curata de putere max 60/55w, deci nu vreau nimic ilegal. Si becurile care merg sunt cele pt45 nu prea se gasesc. Cel putin in iasi caut de ceva vreme si nu am gasit nimic.
*


dry.gif la asta am raspuns
tester
QUOTE(tester @ 19 Feb 2008, 10:56)
@argon zimi tu o firma de bec de far care sa imi dea o lumina mai curata de putere max 60/55w, deci nu vreau nimic ilegal. Si becurile care merg sunt cele pt45 nu prea se gasesc. Cel putin in iasi caut de ceva vreme si nu am gasit nimic.
*


QUOTE(alinushy @ 19 Feb 2008, 13:42)
dry.gif  la asta am raspuns
*


Mai citeste inca o data. Deoarece am zis clar dupa parerea mea ca sa imi zica alta marca care sa mearga pe pt45. ph34r.gif si ma refeream stric la raspunsul lui argon ca daca citeste si numele topicului iti dai seama IMEDIAT cam ce caut eu de fapt. 243.gif
alinushy
pai atunci citeste si tu cu ATENTIE REGULILE !!!!!!!!!!! http://www.daciaclub.ro/preturi-piese-CLT-t71832.html

<span class='edit'>19 Feb 2008, 12:55:</span>
QUOTE(Ov @ 28 Mar 2005, 12:27)
Reguli:
1. Inainte de a posta un nou topic, inercati sa cautati daca s-a mai discutat problema (pt acest lucru puteti folosi topicul lipicios cu probleme frecvente, sau functia de cautare)
.....


ps mersi pt reputie
zanga
Mai omule, el cauta UN MAGAZIN de unde sa cumpere adaptoare pentru bec, a inteles ce fel de bec are nevoie.
tester
Mai nene ... unde ai gasit tu pe tot acest site unde sa se mentioneze ceva in legatura cu problema mea????????????
Eu unul am cautat inainte de a posta si nu am gasit ABSOLUT nimic despre o referinta catre nu magazin din IASI.
mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif

19 Feb 2008, 13:59:
QUOTE(alinushy @ 19 Feb 2008, 13:54)
<span class='edit'>19 Feb 2008, 12:55:</span>
ps mersi pt reputie
*


Care reputatie???? alcoholic.gif

Si in plus imi strici si postul cu ideile tale.
alinushy
aici : http://www.daciaclub.ro/preturi-piese-CLT-t71832.html
zanga
Ai vazut tu vreun nume de magazin din Iasi mentionat pe acolo? ph34r.gif
alinushy
acolo sa intrebi, citeste titlul topicului !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.