Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intretinere vopsea
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
RedLabel
Salutare....am si eu o Dacia la care au aparut tot felul de zgarieturi si substante intarite care nu se iau la spalare....un fel de pete...etc....as vrea si eu niste exemple de solutii ce as putea folosi?.....ceara/polish...sau ce-ar exista... ce marci si bine inteles la un pret REZONABIL....

Vopseaua mea arata inca foarte bine si acum dar parca nu era ca anul trecut + ca as vrea s-o si protejez si de sarea de pe drumuri.

Mentionez ca acum multi ani am facut o masina....cu o substanta de culoarea vopselei masinii....nu mai stiu ce firma...care o aplicai si frecai mult de tot dar in final iesea ceva superb....si de accea m-am decis sa-mi fac si eu Dacia personal.....mai bine dau mai mult pe substanta decat sa ma duc la o spalatorie sa las 70/80 ron - ca atat am inteles ca ar fi- si sa mi-o faca cu cine stie ce panarama de substanta.

(am scris "rezonabil" pt acei forumisti de genul "castrol 0w60 ca se merita" .... intelegeti voi)

Multumesc.
viorel 77
polish la culoare(culoarea masini) smile.gif
dar mai bine o degresezi la spalatorie (30ron) biggrin.gif

19 Feb 2008, 08:09:
inainte de polish
RedLabel
Sincer pe mine ma intereseaza mai mult o substanta care sa protejeze....sa aplice un strat ... ceva care sa protejeze vopseaua ... si care sa ramana cat de cat macar vreo 2 luni... daca aveti cumva niste exemple de substante..( marci ) de care ati auzit ca ar fi bunicele sau de care ati folosit.
ydaniel
pai recomand gama de sampoane,ceruri si polish-uri de la turtle wax.
2xGI
Se curata cu polish urmele vechi de frunze?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.