Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: va place buzdugan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Valentine
un micut mp3 cu o farsa a lui buzdugan ... incredibil smile.gif
Sclaud
Da ... e super Buzdugan cu farsele lui cu toate ca, "unii" si-au luat-o foarte nasol !!! Dar probabil ca "unii" si-o merita !
Pentru "noutati" le gasiti pe site la www.radio21.ro (trebuie sa va inregistrati ... apoi sectiunea download) - daca se considera "reclama" - stergeti link-ul ...
Ov
aia de vineri mi s-a parut demetiala, cu himenul de termopan. Si cabinetul care se situa pe strada Pelvisului !!!! radmasa.gif
Valentine
seful politiei din oraselul X are aici in mp3-ul asta o expresie foarte tare, repetand cu sarg dupa buzdugan "sa le-o dam in gura la contribuabili, da am inteles" biggrin.gif biggrin.gif
costi
Ca sa raspund la intrebarea din titlu, mie imi place Buzdugan.
Il ascult vrind, nevrind in fiecare dimineata in drum spre munca.
Totusi uneori sare calul prin urmarile pe care le pot avea glumele sale pentru victime.
Acum a fost faza cu himenul de termopan si putin in urma gluma cu autografele date pe bikinii unei tipe (ce-a fost la gura prietenului ei......)
Criminala a fost poanta la care o tipa este sunata si i se comunica (,) ca un maniac sexual s-a masturbat intr-o piscina, toate fetele in piscina la ora aia raminind gravide.
Sunind-o pe post de doctor, Buzdugan o intreaba:
" Ati fost la ovulatie in ziua cind ati fost la piscina?"
"Nu domnule dr, am fost la marginea piscinei".

Tipa era studenta !

Pt nestiutori uitati sursa:
http://www.fun-sms.ro/farse.php
sstanescu
Ma amuza de multe ori, insa se intampla sa ma lase si rece cand si cand, iar uneori mi se pare ca isi permite cam mult. Sunt multi prosti in tara asta, e clar. Insa a te amuza pe motiv ca unii nu prea le au cu cultura generala si cu DEX-ul mi se pare ca si principiu deplasat. Orice persoana de pe planeta are ceva lacune. Unii au un common-sense si le mascheaza mai bine. Altii musca imediat. Dpdv al meu e ca si cum ne-am apuca sa radem in gasca de un orb, intrebandu-l de carnet, de codul culorilor de pe rezistente sau mai stiu eu ce. Principial, e cam anormal sa razi de niste oameni avand ca singur motiv ceea ce sunt ei. Sunt altfel, mai destepti sau mai prosti, si gata! Si mai deplasate sunt cele in care oamenii sunt surpinsi pe strada de o faza. 90% dintre ei reactioneaza normal, dar noi ne amuzam cand omul da din maini dupa o albina imaginara, se uita pe spate crezand ca a fost murdarit de muncitorul cel ticnit, etc.

O buna parte din "glumite" se produc si pentru ca nu exista inca mecanismul justitiei. Au fost faze la Buzdugan unde oamenii ar fi trebuit sa faca plangere pentru ofensa, stricarea imaginii publice (poti dovedi ca te recunosc colegii de munca dupa voce) iar atunci dl. Buzdugan isi va alege mai atent glumele pe care le face. Va aduc aminte gluma cu cele doua studente pt video-chat. Amuzant, insa fetele alea cred ca au avut ceva probleme in cadrul comunitatii din care fac parte. A meritat ca noi sa ne amuzam pe tema asta?
vv
sstanescu, eu nu cred ca o lege normala ar trebui sa interzica farsele lui Buzdugan (observa cu nu consider 'normala' legislatia americana). De ce? Pentru ca el doar te arata asa cum esti. Nimeni nu le-a obligat pe tipele alea sa accepte sa faca diverse chestii pe video-chat. Aia se dadea ca "ea nu e curva" (probabil ca nu e), dar ce a acceptat sa faca sub acoperirea anonimatului.... ar trebui sa-i dea de gandit ei, in primul rand. Da, Buzdugan e sadic uneori, dar la urma urmelor - asta e realitatea!
Despre prostiile cu 'camera ascunsa' - da, si eu sunt de acord ca in 99% din cazuri sunt niste tampenii. De-aia nici nu mai au priza la public.
driverx
Slabut de tot buzdugan, rar are haz, dar in rest isi permite cam multe si abordeaza subiecte si modul de abordare a lor sunt menite sa gadile putin acei putini neuroni pe care ii are prostimea romaneasca, oameni care sunt in stare sa rada de tot felul de chestii pe care ei de fapt nu le inteleg, le condamna si asa mai departe...adica e un fel "Hai sa radem de cat de prosti suntem noi ca natie". De fapt multe "glume" au ca subiect tarani retardati, tigani, etc. Nimic funny din punctul meu de vedere.

Valentine
Mie imi plac alea cu tipe mai ales, care mai de care: una vrea sa isi ia examenul "sa plece sa se castoareasca in vara cu iubitul ei de pe chat din SUA" si pentru asta ii propune asistentului (buzdugan) o seara de sex (!), alta o suna pentru ca sa o sperie cu ceva un tichet de viteza si ca are o poza facuta de radar, la care tipa incepe sa se streseze ca "fac orice numai sa nu afle barbatu'", alta tipa care la 18 ani statea in bucuresti pe banii parintilor ca sa faca "liceu mai bun", si accepta fara nici o jena o relatie sexuala cu "Mutu" biggrin.gif etc.

Te sperie cand vezi de ce pot fi in stare unele fete biggrin.gif ...
driverx
"Pentru ca el doar te arata asa cum esti."

Da' ce? La insarcinat cineva cu asta? Doi la mana, trebuie sa o faca in fata natiunii. Pun pariu ca daca te-ar prinde cu ceva Buzdugan, si te-ar auzi colegii parca te-as vedea atunci cum ai urla cu un proces. Habar nu ai ce vorbesti. sstanescu are MARE dreptate. Daca ar exista niste mecanisme judiciare, nu ar mai aparea asa usor si sa ajunga mari vedete tarani ca Buzdugan.

Imi aduc aminte ca acum o luna le-am dat o cheie de bujii la veselii care ne pun tevile de apa pe strada, si stateam langa ei pana isi rezolvau problema. Langa noi era un utilaj. Avea radio. Merge Buzduganu....nu mai stiu subiectul, in schimb tin minte ca ma scarbit efectiv de cum murdarea imaginea unor oameni, nu gaseam nimic amuzant, ci din contra, in schimb toti lucratorii de pe acolo, se spargeau de ras si afirmau ce tare e Buzdugan......asta e..de la un anumit punct, tine de nivelul fiecaruia

sstanescu
Nu e vorba de o lege speciala. Hai sa o luam si altcumva cu aratatul asta cum esti. Presupunem ca ai un obicei (te scarpini la p**a). Il practici singur acasa, probabil intre prietenii cunoscuti. Insa iti dai seama de problema si niciodata nu-l faci cu persoane straine, in public. Vine unul cu camera ascunsa (am inteles punctul tau de vedere, insa am ales exemplul vizual) la o partida de pocher intre prieteni. Si te da la TV ca fiind haois (sau vreo alta gluma adiacenta). E sau nu o vatamare a imaginii tale.

Poate fetele alea o ard pe bani. Poate sunt lesbi. Insa nu stiu profesorii, colegii, vecinii. Dupa gluma, o stiu toti. Ar fi fun sa avem pereti de sticla? Oricum aud vecinii cand mi-o pun cu nevasta-mea, de ce nu ar trage si ceva concluzii privitoare la pozitii, tehnica, etc..

E o linie foaaaaarte subtire unde e fun si unde e deja bagat picioarele gratuit in viata oamenilor. Nimeni se pare ca nu ia in considerare ce se poate intampla daca omul caruia ii spune ca viitoarea nevasta a fugit in Italia are inima slaba, sau tranteste telefonul si pune mana pe topor! E o doza mare de iresponsabilitate in glumele astea.

Eu n-am vazut insa, de exemplu, glume facute ministrilor, presedintelui, primarilor. Glume legate de activitatea lor pe banul public. Sa le vedem lor cultura pe domeniul de care raspund. Asa e foarte usor sa te duci la Caracal sa le intrebi pe babe daca au pus prezervative la castravetii murati, conform cu standardele NATO.
vv
sstanescu/driverx - uitati un lucru. Buzdugan nu face ce ati zis voi. Adica: nu se leaga de chestii 'care nu dauneaza nimanui', care "se scarpina la p**a". Cel putin nu in farsele pe care le-am vazut eu. SI da, e o linie foaaarte subtire, si Buzdugan e pe undeva pe la linia aia, dar in general nu cred ca trece dincolo de ea (nu stiu toate farsele, tinand cont de cat de 'aproape de linie' este, probabil ca uneori trece peste ea - in cazurile asta, da, ar trebui sa fie bun de plata).
1. Despre fete. Ok, dar ideea era alta - nu ca erau ele lesbi, ci ca nu erau. Dar ar fi acceptat sa fie. Nu era ceva ce stiau si acceptau despre ele, dar incercau sa ascunda pentru a nu fi blamate de prieteni/... Mie asta mi s-a parut 'funny', nu faptul ca alea ar fi sau nu lesbi.
2. Despre nevasta care-si insela sotul. Pai in primul rand isi insela sotul (tin sa va aduc aminte ca daca era persoana publica toate revistele din intreaga lume s-ar fi grabit sa publice poze cu "dovada" si articole pe aceasta tema). Trecem peste asta - la urma urmei e ceva intre ea si el, nu ne intereseaza pe noi. Interesant era ca tipa oferea 'o fata' pentru a ascunde fapta (proxenetism=infractiune)
3. Despre aia de 18 ani... no comment. Si aleia i-a stricat imaginea publica?
4. Despre aia cu directoarea de scoala - asta e cel mai discutabil. din punctul meu de vedere, directoarea respectiva s-a comportat super decent, mai putin faptul ca i-a sarit bazdacul la sfarsit. O inteleg ca n-avea de gand sa-si piarda postul pentru niste principii morale superioare.
driverx
@vv

Acuma ma faci pe mine si pe sstanescu mincinosi? Exact asta face Buzdugan, se foloseste de anumite cunostinte si atrage victimele in diferite situatii care in 99% sunt jenante pentru ei, si in majoritatea cazurilor poate aduce prejudicii in viitorul acelei persoane.

Iar faza cu proxenetisumu...scuza-ma...cum ziceam, Buzdugan nu are deloc datoria de a scoate la iveala asemenea fapte, mai ales live si in intreaga tara. Se foloseste de problemele altora.

Taranoi ca Buzdugan au murit in alte tari.....nu doresc la nimeni moartea, dar poate numai asa se mai trezesc unii...si cand zic unii, ma refer si la cei din spatele microfonului, dar si la cei suficient de inculti sa consume astfel de emisiuni.

Trebuie sa recunosc ca am ascultat si eu ceva zile Buzdugan. Mi sa rup antena la masina si doar Radio 21 merge fara antena in mai toate partile prin CJ pe unde umblu. Dar dupa o sapt nu am mai rezistat si a trebuit sa mut pe alt post care sa caraie in fiecare dimineata. Oricum arata valoare populatiei si a MEDIA romaneasca....si probabil ei se si mai cred ALTFEL fata de restul posturilor romanesti de raio, incolore, inodore etc...TRIST
luxcor
El este întradevar bun dar nu extraordinar ... in schimb, poporul român, în mare lui majoritate, este extraordinar de ... pardon ... avea dreptate un bun prieten când spunea "popor mic da' nesimțit" ... hai sa trăiasca nea' nicu' drunksinging.gif
vv
driverx, astia de la EvZ sunt niste nesimtiti. Au scos la iveala inainte de alegeri o inregistrare audio compromitatoare cu Bombo!! I-au afectat imaginea! Si asta inainte de un eveniment crucial! Ar trebui inchisi toti!

dupa cum zicea si sstanescu, e o linie fina intre ceea ce e 'ok' si nu e 'ok' ca farsa la radio. Ca o paralela - sunt impotriva hartuirii sexuale dar reglementarea ei in US e super-deficitara si duce la o gramada de aberatii (sigur ca tu poti sa vii acum sa-mi dai 100 de exemple care sa arate cat de necesara era legea asa cum e ea acum in US, dar nu ma vei convinge ca pot sa-ti dau si eu exemple de aberatii in aplicarea ei). Ca sa-ti urmez logica, ce treaba avem noi sa scoatem in fata proxenetii, live, in vazul (auzul) tarii? Sa-i lasam in legea lor sa-si faca treaba, ca le stricam imaginea!
Deci - eu sunt de acord ca astfel de farse pot 'afecta' in mod gratuit imaginea unui om. De exemplu probabil ca farsa cu directoarea de scoala e cea mai aproape de asa ceva. Dar hai sa nu generalizam - in general aia sunati de Buzdugan si-o fac 'cu mana lor'. Si nu baga texte cu "cine-l pune pa ala sa faca publice chestiile astea" ca incep sa te cred ca faci parte din aia cu "nu avem nevoie de presa libera" tongue.gif
Sergiu
QUOTE(vv @ 6 Dec 2004, 15:58)
driverx, astia de la EvZ sunt niste nesimtiti. Au scos la iveala inainte de alegeri o inregistrare audio compromitatoare cu Bombo!! I-au afectat imaginea! Si asta inainte de un eveniment crucial! Ar trebui inchisi toti!

dupa cum zicea si sstanescu, e o linie fina intre ceea ce e 'ok' si nu e 'ok' ca farsa la radio. Ca o paralela - sunt impotriva hartuirii sexuale dar reglementarea ei in US e super-deficitara si duce la o gramada de aberatii (sigur ca tu poti sa vii acum sa-mi dai 100 de exemple care sa arate cat de necesara era legea asa cum e ea acum in US, dar nu ma vei convinge ca pot sa-ti dau si eu exemple de aberatii in aplicarea ei).  Ca sa-ti urmez logica, ce treaba avem noi sa scoatem in fata proxenetii, live, in vazul (auzul) tarii? Sa-i lasam in legea lor sa-si faca treaba, ca le stricam imaginea!
Deci - eu sunt de acord ca astfel de farse pot 'afecta' in mod gratuit imaginea unui om. De exemplu probabil ca farsa cu directoarea de scoala e cea mai aproape de asa ceva. Dar hai sa nu generalizam - in general aia sunati de Buzdugan si-o fac 'cu mana lor'. Si nu baga texte cu "cine-l pune pa ala sa faca publice chestiile astea" ca incep sa te cred ca faci parte din aia cu "nu avem nevoie de presa libera" tongue.gif
*



vv vine de la Vadim-Vadim, nu? Acum ca nu a iesit el, sa execute pe stadion cu mitraliera pe Mafia, si pe toti care fura, hai sa vina Buzdugan, sa faca el dreptate poporului si neamului.
sstanescu
Nu degenerati discutia!

vv, imi dai exemplul cu proxenetii. Aici iar e o oarece distorsiune a societatii noastre. Nu eu, ca ziarist trebuie sa probez tot soiul de nimicuri, ci politia de exemplu. Ziaristii "de investigatie" (lasa-ma sa pun ghilimele, ca stiu vreo doua cazuri de asa-zise investigatii, in care oamenii erau complet pe dinafara, ignorasera legaturile cele mai evidente si nu vorbisera cu persoanele care chiar puteau lamuri treburile; au preferat un scenariu SF cu informare minimala; scuze de paranteza) isi iau o camera ascunsa si se transforma intr-un fel de Zorro. Exemplul recent, cu acel ziarist de la ProTV arestat in Bulgaria. Scuze, dar daca legea bulgareasca interzice inregistrarea pe ascuns, trebuie sa te supui acelei legi. Tehnologia a evoluat foarte mult si cum domeniul nu e reglementat foarte precis, probabil o sa-mi fie frica sa arat o poza desuchiata sau sa spun un banc porcos vreunui coleg de servici de teama ca voi fi inregistrat si dat la gazeta.

Ca sa ne intoarcem, Buzdugan face toate acele farse in mod absolut gratuit. "Tip"-urile primite de la apropiatii victimelor ii fac si pe ei complici la afectarea imaginii sau macar la punerea acestora in situatii ridicole. De ce? Nu pentru vreun scop nobil, ci doar pentru o efemera audienta. Nu o face pentru ca oamenii sa invete sa nu puna botul la toate prostiile, ci doar pentru ca cel ce asculta sa se simta mai destept decat cel picat in plasa (iarta-ma, sunt sigur ca printre cei multi care rad sau macar zambesc, exista si multi care nici macar nu stiu de ce rad, nu inteleg cuvantul "cheie").

Ca sa-l mai lasam pe Buzdugan deoparte, ne amuzam (poate) de Jugaru la Carcotaxi. Face pe beatul iar noi ne simtim fericiti ca pasagerul e speriat, incearca sa-l linisteasca, il roaga sa opreasca, etc. Sau ni se pare cool cand vedem la Punk'd cum vine fiscul peste Justin Timberlake sa-i ia proprietatea iar ala e disperat si incearca sa-si sune avocatul! Scuze, pentru mine astea cam intra in categoria "glume de santier"!
mil
si eu zic ca e o linie subtire intre bine si rau in aceste farse, dar pana la urma si ruperea asta a ipocriziei e buna...daca o femeie isi inseala barbatul si in plus pentru "ca sa nu se afle" e gata "sa sara cap" pe neve...este o curvistina cu verigheta, care acasica joaca rolul de nevestica iubitoare, mai cade si ca fraiera in plasa glumetului...isi merita soarta. Si daca barbats-o traia ferice pana la adanci batraneti cu nevestica crezi tu ca era mai bine?

sau eleva aia (de la scoala de modele) pe care tat-s'o o credea fata mare si o tine pe palme in bucuresti...iar ea i se urca lu' Mutu in pat dupa 5 minute de telefon. Nu e mai bine ca tats-o sa ii traga o mama de bataie, sa ii taie subventia...ca si asa se autofinanteaza?

Oamenii astia isi proiecteaza o imagine care nu corespunde realitatii isi inseala partenerii de viata sau parintii. Trebuie oare sa condamnam dezvaluirea acestor fapte in numele dreptului la intimitate? Chiar si nefiind o persoana publica ai niste reguli de etica si moralitate (cele 10 porunci, de exemplu) pe care trebuie sa le respecti...ca sa poti fi respectat de de familie si cercul tau de prieteni.

Pe de alta parte, cei vizati pot sa il dea in judecata, despagubiri, etc....si da, e un tip de umor pe care nu il gust!
vv
mil merci de ajutor smile.gif
Da, asta zic si eu - e nasol sa te sune unul si sa incerce sa isi bata joc de tine asa gratuit. Ce a patit Timberlake cu aia de la Punk'd e aiurea, si merita sa-i dea in judecata (nu am vazut faza dar pot sa mi-o imaginez). Insa in cazurile citate de mil mai sus de exemplu - nu vad de ce aia ar cere daune morale. Si e cam la fel si la tipele alea care acceptau sa faca toate cele pe video chat. Nu e ok sa incerci sa iti proiectezi o imagine diferita de ceea ce esti - si nu ar trebui sa poti sa-i dai in judecata pe cei care te dau de gol.
sstanescu
Si ai dreptul tu, om din afara, sa o dai pe una de gol ca e tarfulitza? In public? Atunci cred ca am lamurit ca Surprize Surprize, Iarta-ma, si alte emisiuni de spalat rufele in mod public sunt la fel de justificate.

Trebuie sa recunosc ca, in ciuda unei curiozitati morbide, mi se pare pana la urma lipsit de interes daca Adelu si-o primeste in 4 labe. Ce face la el acasa (sau prin alte locuri, ca doar nu are o singura casa) e treaba privata.

Buzdugan si eu, cel ce asculta la radio, nu suntem afectati in mod direct de faptul ca cineva de la tara nu stie ce-i ala termopan. Si nici ca fetele alea erau dispuse. Mi-e frica ca ne luam dreptul sa judecam prea usor anumite lucruri care tin de viata privata. Dar hei, care viata privata, ca ascultam Romania Libera cu patura in cap si cu telefonul scos din priza!
mil
reformulez, mie nu imi place tipul asta de umor...am zis, eu nu as face astfel de emisiuni si nici nu le-as urmari...ca realizator buzdugan se face vinovat de violarea intimitatii, insa uneori se nimereste ca intervievatii sa fie mai vinovati decat el...

Imi e greu sa apreciez daca e moral sa minti ca sa descoperi un mincinos....insa in cele 2 cazuri victimele isi merita soarta, erau sub contract pe care il calcau in picioare profitand de dreptul la intimitate (ca si Mutu care atat timp cat nu a fost descoperit drogat la partidele oficiale se droga in intimitate la liber) Daca respectivele cenzuratrusti isi toarna amanunte ale vietii private la telefon vorbind cu o voce necunoscuta care isi aroga o functie sau un nume, inseamna ca nu le considera viata privata...si apoi nu buzdugan o da de gol, ele se dau de gol.

Am zis si eu cu Nastase...ce face si cu cine e treab lui...sa fi homo nu e un delict de 10 ani de zile, faptul ca el e hetero si asuma pozitia cu tarie in orice discutie asta aducandu-i voturi de la sate unde publicul e conservator, iar in intimitate ar fi altfel...e condamnabil, e ipocrizie...e minciuna...e incompatibilitatea cu etica generala acceptata, atat in viata publica cat si privata.

Cu alte cuvinte tradare sa fie...da' sa o stim si noi!!
Sergiu
QUOTE(mil @ 6 Dec 2004, 18:00)
reformulez, mie nu imi place tipul asta de umor...am zis, eu nu as face astfel de emisiuni si nici nu le-as urmari...ca realizator buzdugan se face vinovat de violarea intimitatii, insa uneori se nimereste ca intervievatii sa fie mai vinovati decat el...

Imi e greu sa apreciez daca e moral sa minti ca sa descoperi un mincinos....insa in cele 2 cazuri victimele isi merita soarta, erau sub contract pe care il calcau in picioare profitand de dreptul la intimitate (ca si Mutu care atat timp cat nu a fost descoperit drogat la partidele oficiale se droga in intimitate la liber) Daca respectivele cenzuratrusti isi toarna amanunte ale vietii private la telefon vorbind cu o voce necunoscuta care isi aroga o functie sau un nume, inseamna ca nu le considera viata privata...si apoi nu buzdugan o da de gol, ele se dau de gol.

Am zis si eu cu Nastase...ce face si cu cine e treab lui...sa fi homo nu e un delict de 10 ani de zile, faptul ca el e hetero si asuma pozitia cu tarie in orice discutie asta aducandu-i voturi de la sate unde publicul e conservator, iar in intimitate ar fi altfel...e condamnabil, e ipocrizie...e minciuna...e incompatibilitatea cu etica generala acceptata, atat in viata publica cat si privata.

Cu alte cuvinte tradare sa fie...da' sa o stim si noi!!
*



Mil, crede-ma ca daca ai sti tu de toate tradarile, i-ai blestema pe cei care iti tot zic, scriu sau orice forma de prezentare ar fi. Crede-ma ca cel putin la noi in Ro, dar probabil ca si pe afara, nu prea e om sa nu fi facut ceva ce sa ascunda, de care sa-i fie rusine. Si mai ales asta e penibil, cand fostul/fosta sau un/o prieten/a fac niste farse unde abuzeaza de increderea ce li s-a acordat. Daca ar fi asa de corecti, ar merge la Politie sa denunte tot ce e ilegal, nu sa dea la radio, intr-o situatie 100% jenanta.
Eu nu ii apar pe cei care insala, nu ii apar pe cei care fura, dar nu cred ca sa radem de ei e solutia, nu cred ca asta o sa ii opreasca pe ceilalti care o fac. Atunci, de ce nu dam cu pietre? De ce nu taiem maini si urechi in public? De ce doar sa umilim si sa radem asa arbitrar, de care pica?
Uite, unul care a trimis un indiciu despre luare de mita (pentru o farsa) ar trebui arestat pentru complicitate, in momentul in care a stiut si nu a zis politiei (sau cum e incadrata fapta) - daca tot suntem asa de corecti.

Si eu rad la majoritatea farselor, e clar sa is acolo prosti si proaste, dar parca tot nu e foarte ok ce se intampla...
vv
Stai ma Sergiu, ca asa nimic nu e ok.... Pai parca nu e ok sa furam cirese din gradina vecinului nu? Si totusi cati copii nu o fac - ar trebui poate bagati in puscarie? Taiate mainile? Sigur ca nu, si chair daca bataia nu e ok, parca merge sa le arzi doua daca ti-au produs pagube mari (urcat in cires si rupt crengile de exemplu). Nu e totul alb sau negru, asa si cu morala. Sigur ca ceea ce face Buzdugan nu e ok in orice situatie - dar multe (nu zic neaparat ca toate) personaje din farsele lui isi merita cu varf si indesat soarta. Si poate chiar ar merita ceva mai rau.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.