Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: O shtanga
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
iubitordedacie
unde gasesc si eu una, mai la mana a 4a a 5a, ca una noua ma costa cat tractarea in sine smile.gif
sorin1983
nu e mai simplu sa iti faci una??
iubitordedacie
eh ar fi, dar am nevoie azi maine de ea... inca o intrebare pentru cine a tractat la shtanga - masina care tracteaza poate sa fie avariata in vreun fel? un logan tracteaza o dacie ca cea din imagine. ii poate zgaria bara, indoi urechea aia sau altceva? tractarea as vrea sa o fac cu motorul oprit, deci frane la masina tractata nu prea vor fi. si inca ceva - e nevoie de rovigneta pentru masina tractata?
merci
ydaniel
pai frane ai s cu motoru oprit,nu mai ai efect servo:) eu zic sa nu folosesti pt tractare o bara de fier caci va lasa pe amandoi fara bari.ia ceva flexibil sau un cablu.
iubitordedacie
pai nu stiu daca e legal sa o trag la cablu pe autostrada...
ydaniel
pai pe autostrada nu ai voie sa tractezi o masina mai departe de prima iesire:)
einstein1984
Doamneeeeeeee, cum iau uniii permisul?
Nu ai voie sa INTRI pe autostrada cu masina tractata, indiferent daca e cu stanga sau sufa. Oricum trebuie sa fi kamikaze sa remorchezi o masina 50-60 de km. Cauta si tu pe cineva cu o platforma.
iubitordedacie
nu fi obraznic, draga einstein!
daca tot le stii tu pe toate in ale codului rutier, poate raspunzi si la intrebarea daca o masina tractata are nevoie de rovigneta pe drumurile nationale.
mad toz
Pai daca te prinde nea politaiu' pe autostrada cu masina remorcata,poti sa stai linistit ca nici nu te mai intreaba de rovinieta.
CriSTI68
eu am venit duminica trecuta de la fetesti pe A2 pana in bucuresti 120 KM tractat de un subaru si nu a zis nimic politia mai si mergeam la stanga cu 100 rolleyes.gif
einstein1984
Cum a zis si Mad toz, exact de rovignieta te mai intreaba. Daca nu ai talon de remorca pentru masina remorcata, are nevoie de rovignieta.
ydaniel
eu am tractat in turcia intre edirne si istanbul o masina(un mitsu pajero) si nu am patit nimica;)
ps:daca vrei un cablu vino la mine;)
iubitordedacie
cat de lung si la cati bani?
va multumesc tuturor pentru raspunsuri. smile.gif
magelan_explorer
iti dau eu o stanga,e facuta din doua bucati,cu inele la capete,unul fix si unul cu surub,pt 30 de lei daca vi sa o iei !

24 Feb 2008, 19:38:
nu ! imagineza-ti doua tevi,la 1 metru fiecare,care se intrepatrund,una cu un inel fix in cap( pt cuiul de tractare), cealalta cu un inel cu surub (pt inelul masinii tractate)
mecanicul_martian
http://www.daciaclub.ro/-VAND-diverse-scul...ile-t87166.html


Pret: 10,36 lei.
Se ofera factura, iar livrarea este inclusa in pret daca ai drum la Parcul Carol. smile.gif
iubitordedacie
imi poti spune ce lungime are? si eventual un numar de telefon.
varianta cu stanga nu ma satisface; cred ca as face praf bara unui logan. merci oricum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.