Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: recomandare service
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
Reckno
Salut, recomandati-mi si mie va rog un service unde sa imi schimb si eu la sn bielete de directie, facut directie, schimbat distributie si bucse bara stabilizatoare. vreau sa stiu cam cat ma duce manopera daca a mai facut cineva la aceste operatii..
multam
FUHRER
Ce vrei sa spui prin "facut directie" ?
gonzo
Eu am fost pana acum de 2 ori la Auto Nesti. Fac treaba buna, doar ca nu fac si curat dupa ei. Cand am vopsit partea stanga la ei, mi-au dat masina plina de praf inauntru, si cand am inlocuit caloriferul de caldura, mi-au varsat o gramada de antigel prin masina. La alt service Dacia nu am mai fost.
Reckno
chiar nu a facut nimeni pana acum kitul de distributie sa imi zica unde l-a facut si cat a costat?
FUHRER
Referitor la distributie, sunt eu in tema, tre sa ma duc cat de curand...deci...gasesti in Vitan kit distributie original Dacia la 160 RON+curea alternator+curea aer conditonat = 220 RON(in total). Am vb la Motor Service Diham si e in jur de 200 RON manopera, daca nu te conving cumva sa schimb si pomba de apa, care e vreo 250 de RON. Apropo un kit de distributie cumparat din service te costa 300 RON....No comment......am o ciuda pe hotii astia din service....mai dureros e ca nu le poti face nika....inca, doar sa te duci in alta parte!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.