Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Excursie nationala
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
sonycu
salutare..

va propun in luna iunie anul curent o excursie nationala..

traseul nu este fix dar ca idee este urmatorul:

bucuresti - brasov - sighisoara - targu mures - turda - alba iulia - sibiu - curtea de arges - bucuresti

din bucuresti spre brasov ar fi 2 optiuni - varianta cea mai des aleasa.. prin baneasa.. sau.. cea mai putin utilizata, desi in opinia mea e mai misto, cea prin targoviste.. e un mic ocol dar e mai atractiv traseul.. si oricum asta se vrea o excursie nu o cursa contra-cronometru..

iar la intoarcere in bucuresti din sibiu iar sunt 2 optiuni.. ori spre ramnicu valcea ori spre curtea de arges (adica pe transfagarasan).. eu unul prefer ultima varianta.. tot datorita peisajului.. ne putem opri pentru "n" gratare pe traseu..

cat despre cei care nu sunt din bucuresti dar vor sa se alature excursiei ne vom intalni pe traseu.. in functie de unde sunteti..

idee este sa fie cat mai multa lume.. sa ne cunoastem mai bine.. sa lasam serviciul pentru cateva zile si sa ne relaxam..

invitatia fiind facuta astept "rezervarile" voastre..

bafta

cristi
St
Dar de ce nu vrei tu Targoviste - Campulung - Culoarul Rucar-Bran - Brasov?smile.gif
Merge si bucuresti - Pitesti - Campulung - Culoarul Rucar-Bran - Brasov.
Astea 2 variante sunt mult mai lungi ca DN1, dar mai interesant peisajul, si mai putina aglomeratie.
sonycu
un pic mai sus am mentionat ca traseul nu este fix..

prin targoviste am sugerat si eu sa mergem.. scrie un pic mai sus.. numai ca eu am sugerat sa o luam prin est si sa ne intoarcem prin vest.. tu spui invers.. ma rog.. asta nu e asa de important..
St
Pai vezi ca ce iti zic eu nu e nici Transfagarasean nici prin Ramnicu Valcea wink.gif
MuciX
Pentru a ajunge la Brasov mai e si varianta Bucuresti-Buzau-Barajul Siriu-Brasov
sonycu
QUOTE(St @ 4 Mar 2008, 00:05)
Pai vezi ca ce iti zic eu nu e nici Transfagarasean nici prin Ramnicu Valcea wink.gif
*



mda.. cred ca nu am fost atent in cazul asta.. anyway.. eu zic ca ar fi mai interesant pe transfagarasan.. si nu e aglomerat.. bine.. acum depinde si de perioada..

QUOTE(MuciX @ 4 Mar 2008, 09:39)
Pentru a ajunge la Brasov mai e si varianta Bucuresti-Buzau-Barajul Siriu-Brasov
*



variante sunt multe.. eu nu le-am enumerat pe toate..

astea sunt lucruri care se pun la punct pe parcurs.. ideea este sa veniti..

asa cum am precizat asa se doreste o excursie, un concediu.. nu o sa facem tot traseul propus in 2 zile.. nici eu nu vreau sa stau 8 ore sa conduc pe zi si doar 2 la gratar si bere..

anyway..

astept sugestiile voastre si "rezervarile" aferente..

cu stima, cristi
Lucman
Sonycu, am mutat la Intalniri Dacia.

Multumesc de intalegere.
sonycu
salutare..

bun.. sa reluam sesiunea de "rezervari"

cei care doresc sa vina sa isi exprime intentia..

cu stima, cristi
Tiberiu-Andrei
Un participant ai sigur. tongue.gif
sonycu
QUOTE(Tiberiu-Andrei @ 11 Mar 2008, 12:27)
Un participant ai sigur. tongue.gif
*



mda.. pai eu trebuie sa merg.. ca doar eu o organizez..

ideea era sa mai vina si altii tongue.gif
Tiberiu-Andrei
Ofera recompensa,poate o sa fie mai receptivi LolLolLo.gif
sonycu
recompensa e excursia in sine..

cine vrea sa isi exprime intentia..
CriSTI68
sa mai discutat, macar sa iasa de data asta.... vin sigur sa stabilim si o data ca sa stim cum sa luam libere icon_mrgreen.gif cu ce ma primiti logan sau 1310 ? cool.gif
sonycu
QUOTE(CriSTI68 @ 16 Mar 2008, 23:46)
sa mai discutat, macar sa iasa de data asta.... vin sigur sa stabilim si o data ca sa stim cum sa luam libere icon_mrgreen.gif cu ce ma primiti logan sau 1310 ?  cool.gif
*



te primesc cu ce-o fi, n-are importanta..

ideea e undeva prin iunie..
bibiloiu05
m-as baga si eu dar sa fixati o data certa ca sa stiu cum tratez cu sefu la scarbici
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.