Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zodiac
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3, 4
Uncle-Sam
Ce zodie sunteti?
Sclaud
Pesti ... o zodie destul de "instabila" as spune eu ... dar poate sunt subiectiv smile.gif
GeorgeB
pesti smile.gif mie imi place happy.gif
inconturnabil
gemeni, destul de echilibrat
ashu
Fratilor, ce se intampla? E al doilea sau al treilea topic cu zodii. Parc-am fi pe un forum de gospodine. Chiar credeti in elucubratiile astea zodiacale? E un mare hoax fara nici o legatura cu realitatea.
Valentine
Sunt si eu curios de ce nu sunt toate astea la statistici? ... unde-i moderatoru' cand ai nevoie de el? rolleyes.gif
RIon
echilibru wink.gif
GeorgeB
pai a fugit cu aia cu (.)(.)
FLEX
Arcas ... charge.gif
Uncle-Sam
bine flex, si eu! valentine, nu facem predictii aici sau alte chestii de genu. e o statistica (virgula) ca si aceea cu (iarasi virgula) categoria de varsta...
pui de drac
capricorn...nu stiu daca e bine sau nu....

da din cate tin minte are cateva caracteristici bune..caracteristici de mi-e sila de ele,as vrea sa fiu altfel...
Slider
Pesti...destul de....cu capul in nori...ehehe....
Mihai_E
taur
ashu
Incredibil!!!
costi
Incredibil? Asta ce zodie e! smile.gif
O fi in chinez....
MMihai
nu cred in zodiac.. oricum am votat rac smile.gif
SYL
Nici eu nu cred in zodiac, dar am votat la rac (PS. sunt nascut in aceeasi zi ca Ashu).
costi
Berbec
Ov
QUOTE(ashu @ 8 Dec 2004, 18:23)
Incredibil!!!
*



putin spus !
Slider
QUOTE(ashu @ 8 Dec 2004, 18:23)
Incredibil!!!
*


....dar adevarat!
ashu
Eu sunt melc cu ascendent in marmota.
Este o zodie de foc cu apa si pamant, aflata sub influenta astrala a lui Cheptan Planet, aflat in conjunctie cu Micky Mighty Mouse, fapt hotarator pentru destinul meu de la sfarsitul lui Gerar, cand imi va creste par in nas la Loto. Jos mama omida!
costi
Ashu parca-i fi Netty Sandu ! Sturlubaticule...! Si ziceai ca nu-ti place smile.gif
St
Varsator. Sunt foarte ciudat. Gresesc la calcule la mate, imi place sa fiu liber, traiesc deja in viitor.
ashu
QUOTE(st2005 @ 13 Dec 2004, 19:38)
Varsator. Sunt foarte ciudat. Gresesc la calcule la mate, imi place sa fiu liber, traiesc deja in viitor.
*


Sa stii ca d-aia gresesti calculele la mate, ca esti varsator. De altfel sunt convins ca la Universitate, in toata facultatea de matematica nu gasesti picior de varsator. Legatura dintre zodie si mintea ta e prea puternica ca sa poti schimba ceva. wacko.gif
St
QUOTE(ashu @ 13 Dec 2004, 19:42)
Sa stii ca d-aia gresesti calculele la mate, ca esti varsator. De altfel sunt convins ca la Universitate, in toata facultatea de matematica nu gasesti picior de varsator. Legatura dintre zodie si mintea ta e prea puternica ca sa poti schimba ceva.  wacko.gif
*




Problema sti care e? Ca pe alea grele le rezolv, si la alea usoare gresesc la calcule.
ashu
Problema stii care e? Ca n-are absolut nici o legatura cu zodia. Zodiacul este o mare aberatie, nu mai credeti in stele verzi.
SorinTSI
Taur.Naspha ca nu am un Cielo rosu. charge.gif
AMZ
Rac, am vazut din statistica ca pana acuma predomina in topul zodiacal.
Este o zodie buna, numai ca cei din zodia rac cam au probleme cu stomacul, asa este?
Uncle-Sam
ashule,mai documenteaza-te si dupaia mai vbim! Nu zic sa te ghidezi numai dupa zodii, dar nici de ignorat nu sunt pt ca multe chestii sunt adevarate
luxcor
QUOTE(inconturnabil @ 7 Dec 2004, 09:44)
gemeni, destul de echilibrat
*



Cine draga ... gemenii sunt echilibrati ... mie imi spui poate dupa 200 de Martell biggrin.gif
ashu
QUOTE(adivama @ 14 Dec 2004, 09:02)
Rac, am vazut din statistica ca pana acuma predomina in topul zodiacal.
Este o zodie buna,  numai ca cei din zodia rac cam au probleme cu stomacul, asa este?
*


Buhuhuuuuu, n-am nici o problema cu stomacul.
Ba nene, voi pe ce lume traiti? Ce kkt de legatura sa fie intre zodie si bolile cuiva?????? Are legatura cu modul de viata, cu metabolismul fiecaruia si cu mostenirea genetica pe care o are de la parintii sai. Nu cu astrele bai frate. Ce-i cu obscurantismul asta ata de popular in zilele noastre? Dimineata toate posturile tv au rubrica de zodiac. As vrea sa stiu de ce nu cheama un mag cu glob de cristal ca sa ghiceasca viitorul pe ziua respectiva, fiti convinsi ca ar avea cel putin tot atata potriveala. Asta pentru ca totul nu e altceva decat o mare sarlatanie.
Uncle-sam, despre ce documentare vorbesti? Mi-e atat de usor sa demolez acest mit. Caracteristicile definite de zodii se aplica oricui intr-o oarecare masura. Sunt niste generalitati ieftine, astfel incat ti se pot aplica unele chestii din fiecare zodie, indiferent cand esti nascut. Vrei sa-ti arat 15 oameni nascuti in aceeasi zodie care n-au nimic in comun mai mult decat ar avea cu oricine altcineva din orice alta zodie? Vrei sa-ti arat oameni nascuti in aceeasi zi care n-am nimic in comun...... Vrei sa-ti arat chiar si frati gemeni diferiti?
Mai oameni buni, identitatea si caracterul uni om tine de urmatoarii factori: mostenire genetica, educatie si formare, experienta de viata. N-are absolut nici o treaba cand s-a nascut. Da nici una. O sa-l doara stomacu daca mananca aiurea sau daca are predispozitie pentru asa ceva, nu pentru ca s-a nascut in Iulie. Nu mai credeti in stele verzi ca se vede urat.
litza
Buhuhuuuuu, (d)rac si aici.

Nu prea cred in zodii, dar unele chestii s-au mai potrivit de-a lungul timpului.
Uncle-Sam
Asta tind si eu sa zic...din moment ce se potrivesc o serie de caracteristici inseamna ca e totusi ceva de capu zodiacului
ashu
Voi ati citit ce am zis eu? Se potrivesc o serie de caracteristici LA TOATA LUMEA. Sunt scrise acolo niste chestii universal valabile care apoi intr-o anumita masura i se pot potrivi oricui.
S-o iau altfel: fac pariu pe cati bani vreti voi ca daca veniti cu 10 de oameni din aceeasi zodie cu mine si cu 10 din alte zodii, nu o sa seman mai mult cu primii 10, in medie o sa am acelasi numar de parti comune si acelasi numar de diferente cu toti. Daca trecem la prezicerea viitorul, partea mea favorita, lucrurile stau si mai prost. Luam 10 insi in aceeasi zodie cu mine. Dam pariu (tot pe bani multi daca vreti) ca atunci cand voi fi promovat eu sau altu dintre noi, ceilalti nu vor fi promovati, atunci cand unu castiga la Loto ceilalti nu castiga, atunci cand pe unu il insala sotie, pe ceilalti poate nu-i insala smile.gif, etc, etc.
Daca vreodata vi s-a parut ca ceea ce scrie in Libertatea la zodiac vi s-a potrivit, explicatia e destul de simpla. Exista un efect similar celui din medicina numit Placebo. Atunci cand crezi cu adevarat in asta si citesti ca iti va merge prost, pai involuntar te vei comporta de asa maniera incat nu-ti iese nimic. Ti se zice ca te certi cu sefu, pai gata esti cu capsa pusa pe el si e foarte probabil sa te certi cu el. A, iti zice ca ai noroc in dragoste, pai atunci tu prinzi mai multa incredere in tine si actionezi de asa maniera incat pana la urma ai sanse mari sa reusesti.
Nu va suparati pe mine, dar e chiar straniu ca pe un forum "de ingineri" trebuie sa explic ca pentru niste gospodine telenoveliste ca Neti Sandu bate campii in fiecare dimineata.
litza
Ashu, nu cumva la zodiacul zilei de azi scrie ca esti pus pe cearta? LolLolLo.gif
St
QUOTE(litza @ 15 Dec 2004, 10:05)
Ashu, nu cumva la zodiacul zilei de azi scrie ca esti pus pe cearta? LolLolLo.gif
*





....pe cearta nu cred ca e pus. Dar vrea sa va faca sa intelegeti ca yodiacul nu e nimic de capul lui.
Uncle-Sam
st2005 schimba tastatura romaneasca, ca inversezi "Z" cu "Y" wink.gif
bogdan_o
Mai, eu am votat Pesti dar nu sunt sigur. Ca sunt nascut intre 12 fara 3 minute si 12 si 2 minute (sau invers, nu mai stiu). Sunt trecut in acte pe 21 (deci ar trebui sa fiu berbec dupa acte) pt ca toate nasterile din tura respectiva (10 pm - 5 am) se raportau la 5 dimineata. Sincer, nu prea cred in zodiac si alte chestii din astea, dar daca e sa citesc imi aleg zofdia in functie de cea de care scrie mai bine in ziua respectva.
Taz
Berbec.
Sa ne traduca cineva rezultatul sondajului.
N-ar fi mai bine ca la inscriere sa se ceara si toate datele astea: grupa sanguina, zodie, culoarea ochilor, inaltime, greutate, etc. sa poata face oricine orice fel de statistici? cool.gif
Daddy
QUOTE(Taz @ 30 Dec 2004, 11:26)

N-ar fi mai bine ca la inscriere sa se ceara si toate datele astea: grupa sanguina, zodie, culoarea ochilor, inaltime, greutate, etc. sa poata face oricine orice fel de statistici? cool.gif
*



Eventual poate si descrierea amanuntita a amantelor noastre , obiceiuri , tehnici aplicate , cu poza pe cat posibil, ca poate se mai uita si nevestele noastre pe aici si sa vada ce "inclinatii" avem. blink.gif
luck
Peste am votat peste da' era foarte simpu' sa te uiti la zile de nastere si vedeai care cand e nascut , la calendar... wink.gif

http://www.daciaclub.ro/index.php?act=calendar

P.s. Asta cand n-ai ce face pe acasa , intri pe daciaclub.ro si deschizi un topic asa , ce sa faci... laugh.gif
Ghidioneanu
Nu cred in zodiace , ghicit in carti , paranormal, homeopatie, acupunctura , bioenergie , Mama Omida , adevarata fiica a Mamei Omida etc
Exista un determinism , cauza - efect , ijnclusiv in actiunile umane , de asta Dumnezeu ( daca exista ?! ) i-a dat omului posibilitatea de a alege intre bine si rau , de asta va fi judecat la judeacta de apoi , nu ca sa aiba omul scuze , am pacatuit ca Marte era in conjuctie cu Venus in casa lui Jupiter !
In plus am doua cumnate gemene , una blonda , alta bruneta , una depresiva , alta nebuna , una grasa , alta godpodina , nu seamana nicidecum , amandoua Fecioare ( si chiar au fost odata ) asa ca nu cred in zodii ...
St
QUOTE(luck @ 7 Jan 2005, 18:07)
Peste am votat peste da' era foarte simpu' sa te uiti la zile de nastere si vedeai care cand e nascut , la calendar... wink.gif

http://www.daciaclub.ro/index.php?act=calendar

P.s. Asta cand n-ai ce face pe acasa , intri pe daciaclub.ro si deschizi un topic asa , ce sa faci...  laugh.gif
*




Bah, dar la calendarul ala u sunt trecute zilele de nastere al tuturor?
luck
QUOTE(st2005 @ 8 Jan 2005, 20:24)
Bah, dar la calendarul ala u sunt trecute zilele de nastere al tuturor?
*




Bah, e vina lor ca nu-si completeaza profilu' dc. nu si-a trecut ziua de nastere in profil inseamna ca e secreta si nici aici nu o sa si-o scrie ... tongue.gif

No ofense... wink.gif
CristianH
Capricorn - se potriveste destul de bine cu cele scrise intr-un zodiac pe la Cafenea.
dil
QUOTE(ashu @ 14 Dec 2004, 22:34)
... Atunci cand crezi cu adevarat in asta si citesti ca iti va merge prost, pai involuntar te vei comporta de asa maniera incat nu-ti iese nimic. Ti se zice ca te certi cu sefu, pai gata esti cu capsa pusa pe el si e foarte probabil sa te certi cu el. A, iti zice ca ai noroc in dragoste, pai atunci tu prinzi mai multa incredere in tine si actionezi de asa maniera incat pana la urma ai sanse mari sa reusesti.
...


Tocmai din acest motiv "cred" in zodiac numai cand zice de bine. smile.gif
Incercati si voi!
urduban
pesti -imi place foarte mult apa. purtatorul zodiei este o fire mereu in miscare ,o fire vesela
BodyLove
Eu sunt Gemeni . Nu cred in zodiac dar intr-un an (ceva ani in urma) am citi la gemeni, pe langa alte aberatii, ca animalul anului va fi CALUL. Curios e faptul ca eu ma apucasem de calarie de cateva luni bune si intr-adevar ala a fost anul in care caii au intrat in viata mea si nu au mai plecat laugh.gif
Am pastrat articolul mai mult pt poza (era o tipa calare pe un cal). In ultimii ani nu m-am mai obosit sa ascult zodiacul sau sa-l mai citesc. Am impresia ca pierd vremea cu tampenii.
Doar faza aia mi-a ramas in minte.
urduban
Off: Se vede si din numarul masinii ca iti plac mult caii wub.gif
J o h n n y
Si eu sunt gemeni, insa pana acuma nu am avut de-a face cu caii... biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.