Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Revizia tehnica
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
beky4one
Am un Logan 1.4 MPI, an fabricatie 2005, la care am depasit limita de km admisi pentru revizia obligatorie.
Kilometrajul indica acum aprox. 19000 km.
Am inteles de la conducatori auto consacrati ca nu este nicio problema sa fac acum schimbul de ulei de motor.

Intrebare: Poate cineva sa imi spuna ce alt model de ulei de motor pot folosi in afara de cel produs de ELF, si specificatiile necesare?!

Astept si alte detalii despre revizia tehnica de la cei care cunosc.
C a t a l i n
Aștepți degeaba...

Sunt deja scrise pe forum, și date despre reviziile periodice, și despre uleiuri.
OAP
QUOTE(beky4one @ 5 Mar 2008, 11:39)
Am inteles de la conducatori auto consacrati ca nu este nicio problema sa fac acum schimbul de ulei de motor.

Intrebare: Poate cineva sa imi spuna ce alt model de ulei de motor pot folosi in afara de cel produs de ELF, si specificatiile necesare?!

Nu e nici o problema, e OBLIGATORIU sa schimbi uleiul daca iti pasa de masina. Incearca ulei Castrol sau Mobile si citeste sectiunile dedicate de pe forum
DMP
Ai depasit bine de tot si limita de timp pentru revizie, nu numai pe cea de km.

De curiozitate, uleiul pe care il ai acum in motor e cel cu care a venit masina in 2005?
AL
discutia va continua in locurile indicate.... avertizare pentru initiator: regula forumului cere ca inainte de a deschide un topic nou sa cauti sa vezi daca s0-a mai discutat problema ta... si o iei pe rand, cate o problema odata... altfel transformam forumul in varza si informatiile utile se disipa printre foile verzei..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.