Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: 24 ore inchis
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
daniM
vreau sa stiu de ce mi s-a inchis contul 24 h?
C a t a l i n
Inventar.
daniM
adica?
liviu2004
laugh.gif

Scuze. happy.gif
daniM
si pentru ce e avertismentul de 20%?
aditasse
Pentru ca pe viitor sa fii mai atent cu "regulamentu"
daniM
tu cine mai esti? sa raspunda vreun administrator sau moderator cu ce am gresit? sa stiu sa nu repet ,ca nu scrieti de ce

6 Mar 2008, 22:07:
inca o data!cu ce am gresit?si ce e cu warn 20%
andrei_2006
Da click unde scrie 20% warn si vezi de ce l-ai primit.
AR-18-MOS
QUOTE(daniM @ 3 Mar 2008, 19:45)
up

<span class='edit'>4 Mar 2008, 19:22:</span>
4900 euro negociabil

<span class='edit'>5 Mar 2008, 13:30:</span>
up
*


Ai fost suspendat 24h pentru ca ai dat <up!> la mai putin de 24 de ore la Bursa. Si warn probabil tot de aia ai.
Liviu
Daca ai sa dai click pe procentul care arata nivelul de warn ai sa vezi clar de ce il ai si de ce ai luat si ban.
daniM
sper ca Tudor e fericit ca mi-a sters topicul de la vanzari.Nu l-a ars pe ala de nu stie romaneste si a scris in topic ca dau masina prea scump(si chiar nu se incadreaza la regulament).Asta e.Oricum le multumesc celor de pe forum care m-au ajutat in niste probleme(inclusiv Klaus care se vede ca e cu o clasa peste ceilalti moderatori de tip tudor)si ....cam gata cu DaciaClub
R19/16v
Cale batuta!
441529
Senzatia mea a fost, cu mici exceptii, ca acest forum se doreste a fi o comunitate in cadrul careia sa schimba idei, sfaturi, sugestii si orice altceva ar putea fi reciproc avantajos. Si, am mai crezut ca se doreste dezvoltarea si marirea acestui forum.
Dar, cand vad niste posturi de gen "pleci? cale batuta", incep sa imi pun intrebari.
Parerea mea este ca ar trebui totusi o mai mare flexibilitate in rezolvarea unor neconcordante, sa le zicem asa.

Am vazut, de multe ori, posturi cu un limbaj agresiv, uneori vulgar, care au trecut bine mersi de "Departamentul de cenzura" si "Curtea constitutionala". In schimb, cand se intampla ca un utilizator sa dea, poate din greseala, poate din neatentie etc, 2 up-uri la mai putin de 24 ore, cade securea... treaba asta mi s-a intamplat si mie, din cauza fusului orar diferit setat am comis infractiunea de a da up mai repede cam cu o ora, am luat si eu warn 10% (dupa un timp am vazut ca a disparut).

Mi s-a mai intamplat sa mi se stearga posturi, in special in topicul de bancuri, fara ca macar sa existe simtul responsabilitatii si poate o motivatie. De atunci am renuntat sa le mai postez, le tin pentru mine, nici o problema...

Tot timpul se invoca regulamentul. Eu sunt tare curios cam ce procentaj din totalul membrilor a citit si tine minte toate prevederile de acolo. Sau ar trebui printat si tinut langa tastatura?

Sper ca acest post sa nu provoace vreo criza de personalitate cuiva si sa ma trezesc din nou cu procente pe acolo. Cu toate ca eu nu prea inteleg rostul la pedepsele astea. Sau poate ca sefii trebuie sa simta satisfactie. Atunci e ok.

In rest, sanatate.
AlexV
dovada ca lucrurile nu sunt chiar asa de simple si am mai zis-o de mii de ori, sta chiar in acest topic.

daniM il lauda pe klaus, sunt alti useri care s-au plans foarte vehement de el. si asa e cu toti moderatorii si cu noi administratorii.

441529, rolul "pedepselor" e sa tina lucrurile in frau. ca daca nu ar fi moderatorii sa faca curat ar fi o varza aici. de ce? de ex la bursa ar fi "artisti" care ar da up la secunda, sa le stea tot timpul topicul acolo. (stiu, se poate spune "si ce e rau in asta")

ca sa obtii aceea comunitate in care sa poti sa schimbi idei, sfaturi si sa ai un beneficiu din ce citesti, trebuie sa impui niste reguli. daca vreodata un user si-a gasit repede raspuns la o problema a fost pentru ca cineva a avut grija ca raspunsul ala sa fie gasit usor si nu ingropat in mormane de emoticoane, poze in semnaturi, quote-uri peste quote-uri , si mistouri peste tot ca asa e cool azi.

"ce misto era daca pana azi nu stergeau moderatorii nimic, probabil ca aveam bine peste 2 milioane de posturi, 50 de mii de useri si toata lumea era multumita". cam la asta s-ar reduce.

p.s.

QUOTE(daniM)
daca nu te intereseaza,de ce te bagi aici?Loganul ala al tau,nu se compara cu Solenza la fiabilitate,sau la rugina.(si invata sa scrii romaneste).Moderatorii!!!...asta nu intra la regulament la "e prea scump"?Mie mi-ati restrictionat accesul cateva zile pentru diferite chestii...oricum dupa aia imi iau ceva mare de la Skoda(asa ca sa ma laud) si o sa_i dau la pranz sa pape Loganul ala technoligik al tau.

ai folosit cumva butonul report? ca un bun samaritean, sau ca sa ti se faca dreptate?

si ban o zi ai luat pentru asta:

QUOTE(daniM)
De ce nu esti de acord cu tocatu'?Ciorile astea ar trebui tocate toate,si trimise in tara de bastina -India!!!Pai,ce?am ajuns sa-mi fie frica in tara mea de ciori analfabete?


stiu, tu nu ai gresit cu nimic si noi te "pedepsim" ca sa ne satisfacem fanteziile.
Tudor
QUOTE(daniM @ 21 Mar 2008, 23:16)
sper ca Tudor e fericit ca mi-a sters topicul de la vanzari.Nu l-a ars pe ala de nu stie romaneste si a scris in topic ca dau masina prea scump(si chiar nu se incadreaza la regulament).Asta e.Oricum le multumesc celor de pe forum care m-au ajutat in niste probleme(inclusiv Klaus care se vede ca e cu o clasa peste ceilalti moderatori de tip tudor)si ....cam gata cu DaciaClub
*



Nu stiu cum se face ca mai toti cei cu gura mare nu se obosesc niciodata sa citeasca regulamentul si mesajele pe care le primesc de la moderatori.

Mai daniM, chiar era greu sa citesti mesajul meu din topicul tau. Ai primit o oferta civilizata si argumentata, dar pentru ca nivelul ei era prea jos fata de asteptarile tale, ai sarit ca ars, te-ai simtit jignit si l-ai luat pe om peste picior. Mai prins intr-o pasa buna si tot ce am facut a fost sa sterg discutia ta cu respectivul si sa las doar concluzia: el ti-a oferit, tu l-ai refuzat. Nu ti-am dat warn, nu ti-am sters topicul. Multi alti useri pot sa iti confirme ca aceasta atitudine nu ma caracterizeaza. Si culmea, dupa toate astea, topicul tau e bine mersi vizibil si deschis in sectiunea Bursa, iar tu ai tupeul maxim de a sari cu gura pe mine. Ce sa-ti zic ... multumesc mult.

Iar pentru ca aici pot comenta pretul: iti urez mult succes, pentru ca ai nevoie ca sa gasesti un fraier sa iti dea cat ceri tu pe masina! Nici nu conteaza cum a fost intretinuta, e un model vechi, scos din fabricatie. Nu imi fac probleme ca s-ar fi terminat fraierii in Romania, ci doar cred sincer ca cei care frecventeaza forumurile DaciaClub si Reno, chiar daca nu s-au priceput la masini cand au venit, acum au o baza rezonabila de cunostinte.
A l e x
daniM : Daca tie ti se pare normal sa ai astfel de posturi (vezi in quote-ul lui AlexV) si sa nu fii pedepsit, atunci nu stiu ce sa-ti recomand, ca rasismul nu e tolerat nici pe cele mai libertine forumuri...

Si, referitor la :

"inclusiv Klaus care se vede ca e cu o clasa peste ceilalti moderatori de tip tudor"

Ma simt putin jignit pentru ca eu ti-am dat suspend, si nu 24 de ore ci 48, si nici macar nu mi-ai mentionat numele. Pai e frumos ?
daniM
Alex si Tudor imi cer scuze pentru iesirea mea de ieri,dar m-am suparat din cauza ca ala care mi-a scris,nu cred ca a patit nimic,chiar daca imi lua masina la misto,in fond cer cit vreau eu si nu cred ca e mult fata de alte masini;oricum nu o sa mai intru pe aici,daca chiar Tudor zice ca doar un fraier mi-ar cumpara masina.Inca o data scuze.La revedere
A l e x
Pa
Tudor
daniM, eu scuzele le accept, dar tine cont ca:
- respectivul ofertant nu ti-a luat masina la misto, ti-a spus doar ca e batrana si ca nu are niste optionale care pe el l-ar fi interesat
- eu am spus ca doar un fraier iti va cumpara masina la pretul cerut de tine acum; la un alt pret e o alta discutie, te cred ca masina e bine ingrijita si mai poate merge mult si bine.
Succes si la revedere.
daniM
Ati mai vazut up-uri date mai repede de 24 de ore in ultima vreme?eu o gramada
C a t a l i n
Când mai vezi, poți apăsa butonul REPORT.
liviu2004
QUOTE(daniM @ 21 Mar 2008, 23:16)
si ....cam gata cu DaciaClub
*



Parca plecai. Bine ai revenit. Foloseste report cu incredere, sa-ti scoti parleala. smile.gif
daniM
Nu tin pica prea mult timp,si mi-am cerut scuze.Dar in topicul meu de vanzare a masinii mele ,intra unul si spune ca nu e buna,ca nu se mai fabrica ,e corect?Si acum de ieri am reportat pe cineva care da up-uri la bursa tot la cateva ore,si...nimic.Eu am fost ars de 2 ori pe chestia asta
$$ilvviu
Pai o fi fost ars si el la reputatie si warn.
ageana
"Cainele moare de drum lung si... "

Tanti educatoareaaaaaa, uite, si Gigel se scobeste in nas.
Eu nu inteleg de unde atata suparare pt o suspendare si un warn (binemeritate de altfel).
daniM
Ala din partea a doua a proverbului esti tu ,probabil,deoarece te bagi in seama ,si nefiind un moderator nu am nevoie de parerea ta
klaus
Pai tu nefiind moderator, poate nici noi nu avem nevoie de parerea ta, nu?
De ce ziceai ca ai deschis acest topic?
cosmin_2300
QUOTE(daniM @ 3 May 2008, 15:26)
4450

<span class='edit'>4 May 2008, 07:32:</span>
4444

<span class='edit'>4 May 2008, 15:21:</span>
4430

<span class='edit'>5 May 2008, 13:20:</span>
4420
*


Cam dese postarile astea rolleyes.gif
R19/16v
QUOTE(REGULAMENT BURSA)
4. Initiatorul topicului are dreptul sa foloseasca UP-uri O SINGURA DATA dupa fiecare 24 de ore de la ultima sa postare, cu exceptia cazului in care anunta o diminuare a pretului solicitat. Diminuarea pretului nu se considera UP. NU se tolereaza UP-uri date mai repede de 24 de ore de la ultima sa postare sau de catre alta persoana decat initiatorul topicului. Se sanctioneaza orice abatere de la aceasta regula, chiar si numai cu 1 minut! Atentie la eventualele desincronizari dintre ceasul serverului si ceasul calculatorului dvs, inainte de a posta un UP, verificati timpul oficial in coltul dreapta jos al forumului. La incalcarea acestei reguli, topicul va fi șters si autorul sau va fi avertizat prin sistemul de warn al forumului. In cazul in care se acumuleaza trei abateri pe aceasta tema, in decurs de maxim 2 luni de la prima abatere, utilizatorului respectiv va fi banat 3 zile. Daca se constata UP-uri date de "concurenta" in ideea blocarii topicului "incomod", autorul lor va primi BAN pe 15 zile.
cosmin_2300
Corect ... am gresit si-mi cer scuze blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.