Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme roti
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
knife
De curand am schimbat rulmenti,fuzete,bielete de directie,bucse bascula la ambele roti de pe fata .dupa un drum scurt cam 5 km 60/70 km/h ..am ajuns acasa..si am pus mana sa va cum am facut treaba....se incinge si la o roata si la alta piulita cu tot cu varful la planetara iar pedala de frana imi tremura cand apas putin parca s-a lovi ceva de ea insa nu si cand apas de tot .e normala faza cu incinsu ?sau am gresit eu ceva?daca da ce as fi putut sa gresesc?
Vlady
In timpul mersului e normal sa se incinga...daca o sa mergi mai mult in oras rotile vor fi mult mai incinse decat daca mergi in afara orasului (din cauza franelor)...acum depinde si cat sunt de incinse...
mihai0070
Avand in vedere cate interventii ai avut recent , este bine sa reverifici ce ai schimbat ca ceva nu este strans bine si are joc , bataia in pedala de frana poate fi de la joc bieleta directie , sau disc de frana ovalizat, rotile incinse sunt clar din cauza placutelor care stau atacate pe disc , blocate , gripate cum vrei sa le spui .
knife
am sa reiau in zilele care urmeaza ce am schimbat la verificat...cine stie..poate..vad ceva in neregula
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.