Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tupeu la Meridian
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
CriSTI68
deci problema sta asa, am depus sa iau logan prestige 1.6 16Volti, eu il vreau negru, la care agentul de la meridian imi cere 255 de euro pentru Negru (nemetalizat) si tot 255 pentru Orice metalizat din gama Prestige, dar nu imi ia nici un ban daca aleg culorile albastru alb rosu, cum dracu vine asta ? mad.gif
vijelie
"Negru" ala e de fapt "Gri Comete", care e metalizata, adica pe bani wink.gif
CriSTI68
am zis Negru NEGRU
Merced
Nu exista.
vijelie
Adica vrei sa spui ca virgula configuratorul de pe www.dacia.ro e depasit de evolutia uzinei?
CriSTI68
deci pana la urma renunt la negru ce nu fac astia logane negre ?
vijelie
Am o banuiala ca de fapt renunti fiindca nu ai fix acei 255 euroi, dar, dupa cum am spus, e doar o banuiala... smile.gif
Merced
Dupa ce s-a plans multa lume p-aici ca nu exista negru, ba chiar unii-s gelosi pe indieni ca la ei se face negru, tu abia acum ai aflat?
CriSTI68
ma costa 10155 cu tot cu metalizat eu dispun de 12000, da am pata pe NEGRU ALA
Merced
O iei alta culoare si-o bagi la vopsit intr-un garaj ceva. radmasa.gif
Daca dispui de banii aia, nu stiu de ce te uiti la Logan... blink.gif
vijelie
Adevarul ca, desi praful se va vedea ca si cum nu ai fi spalat-o deloc, rugina va fi cel mai greu de observat. Dar sa nu anticipam...
CriSTI68
este aberant la un moment dat ce iti baga cei 255 Euro pentru vopsea metalizata, negrul fiind negru simplu nemetalizat
vijelie
Da' de unde stii tu ca e asa?
Zippy
Daca ai 12000 de ce iti mai iei logan? Ai destule variante in banii astia (nu vreau sa te fac sa-ti schimbi optiunea dar Kia nu cere bani in plus pentru vopseaua metalizata de la Ceed si ai si negru in paleta de culori icon_mrgreen.gif ).

Gri comete-ul ala arata destul de bine pe logan si seamana destul de mult cu negru.
CriSTI68
cea mai idioata masina ceed, nu imi place si nu schimb optiunea, am ales loganul ca masina de oras de productie interna, aveam in prim plan sa iau un Matiz SE, ca daca ar fi dupa mine as lua alte masini chiar si sh, vroiam negru pentru ca am vazut putine pe strada, sa fie mai special ca acel gri comet cam pe toate masinile chele il vezi
vijelie
Adevarul e ca un 1.6 16V e cea mai potrivita masina de oras, mai ales Bucuresti... Felicitari!
daciafan
bre...daca "se exista" logan negru eu il mananc
AR-18-MOS
Exista, da' nu la noi tara ... tongue.gif
CriSTI68
QUOTE(vijelie @ 10 Mar 2008, 20:16)
Adevarul e ca un 1.6 16V e cea mai potrivita masina de oras, mai ales Bucuresti... Felicitari!
*



este alegerea mea asta
daciafan
AR-18-MOS
dute tu si-l cumpara din alta tara, ok?
liviu2004
Nu e negru.
aphophis
tocmai ca negru-negru nu a existat in romania. Da poate le da gandul cel bun alora de la dacia
vijelie
E patriot, nu ai citit ca vrea "de la intern"?
CriSTI68
daca nu e nu e ramane gry comet sau un grena sa atraga tiganii sa intrebe daca am sidiuri cu guta radmasa.gif
Zippy
QUOTE(Adrianno @ 10 Mar 2008, 22:14)
cea mai idioata masina ceed, nu imi place si nu schimb optiunea, am ales loganul ca masina de oras de productie interna, aveam in prim plan sa iau un Matiz SE, ca daca ar fi dupa mine as lua alte masini chiar si sh, vroiam negru pentru ca am vazut putine pe strada, sa fie mai special ca acel gri comet cam pe toate masinile chele il vezi
*



Corect!! Cea mai idioata masina, ce sa mai zic ca tu ai facut cea mai idioata alegere cu prestige ca masina de oras, intreaba asa de control vreo 2-3 proprietari cam ce consum mediu au in Bucuresti. Te invit la o tura cu ceed-ul prin oras. SI dupa ce mergem bara la bara tot bucurestiul, sa vezi si consumul mediu de 9. Si dupa aia poti sa te duci sa-ti iei Prestige. wink.gif

Bafta!
daciafan
QUOTE(vijelie @ 10 Mar 2008, 20:20)
E patriot, nu ai citit ca vrea "de la intern"?
*


lasa-l ma pe om sa-si ia ce "vrea muschii lui"
ma intreb peste ce imbeciili o fi dat la dealer de i-au promis aia logan negru?
vijelie
Probabil o fi tot ala care mi-a dat Carnetul de Intretinere si Carnetul de Garantii nestampilate... Parca Mihai il chema...
Merced
Ce stim noi, poate o umple de pulberi de carbune inainte s-o livreze... icon_mrgreen.gif
daciafan
Adrianno vezi ca Prestige asta mai dispune de o motorizare, poate aia e mai potrivita pentru oras, zic si eu asa ca nu ma pricep deloc la masini...da poate mai arunci un ochi peste oferta celor de la dacia
vijelie
Pai el vrea Logan negru, culoare care nu apare la Dacia, aci e spilu'
cosmin_2300
QUOTE(aphophis @ 10 Mar 2008, 21:19)
tocmai ca negru-negru nu a existat in romania. Da poate le da gandul cel bun alora de la dacia
*


Din cate stiu eu o firma de tuning a vopsit un logan negru ... dar NU era facut de fabrica asa smile.gif
Zippy
Acu sincer, fiecare e stapan pe banii lui si face ce vrea cu ei dar mi se pare cel mai neinspirat moment sa-ti iei Logan acum.Eu in locul tau as astepta pana in iunie sa vad cum arata Sandero si Loganul face-lift..
Merced
Asta era evident. wink.gif
danutzu_nid
QUOTE(cosmin_2300 @ 10 Mar 2008, 21:30)
Din cate stiu eu o firma de tuning a vopsit un logan negru ... dar NU era facut de fabrica asa smile.gif
*


da este un logan negru mat ,care sta din cand in cand parcat in fata ase
liviu2004
Deci unde e Tupeul?
DiMaggio
Scuza-ma ca sunt offtopic, dar mai bine un C'eed la banii astia.
Muttley
Inceputul... smile.gif
QUOTE(Adrianno @ 10 Mar 2008, 20:02)
am zis Negru NEGRU
*



Raspunsul...
QUOTE(Merced @ 10 Mar 2008, 20:03)
Nu exista.
*



Perseverenta... laugh.gif
QUOTE(Adrianno @ 10 Mar 2008, 20:04)
deci pana la urma renunt la negru ce nu fac astia logane negre ?
*



Repetarea raspunsului...
QUOTE(Merced @ 10 Mar 2008, 20:07)
Dupa ce s-a plans multa lume p-aici ca nu exista negru, ba chiar unii-s gelosi pe indieni ca la ei se face negru, tu abia acum ai aflat?
*



Incapatanarea... radmasa.gif
QUOTE(Adrianno @ 10 Mar 2008, 20:07)
ma costa 10155 cu tot cu metalizat eu dispun de 12000, da am pata pe NEGRU ALA
*



DISPERAREA radmasa.gif radmasa.gif
QUOTE(Adrianno @ 10 Mar 2008, 20:09)
este aberant la un moment dat ce iti baga cei 255 Euro pentru vopsea metalizata, negrul fiind negru simplu nemetalizat
*




Nu mai pooooooooot radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
daciafan
DiMaggio acum chiar ai fost off topic smile.gif
eu sunt alergic deja la ceed asta
Zippy
QUOTE(DiMaggio @ 10 Mar 2008, 23:03)
Scuza-ma ca sunt offtopic, dar mai bine un C'eed la banii astia.
*



N-auzi ca-i cea mai idioata masina cee`d-ul? excl.gif
aphophis
haide bre, ce faci cu ceed-ul daca ai nevoie si de spatiu? chiar si in oras, sunt oameni care au nevoie de spatiul din masina, din portbagaj etc. Asa ca mai lasati-ne cu ceed-ul ala ca nu e panaceul universal in domeniul masinilor.
Merced
Nu e nici "interna". tongue.gif
Zippy
QUOTE(aphophis @ 10 Mar 2008, 23:17)
haide bre, ce faci cu ceed-ul daca ai nevoie si de spatiu? chiar si in oras, sunt oameni care au nevoie de spatiul din masina, din portbagaj etc. Asa ca mai lasati-ne cu ceed-ul ala ca nu e panaceul universal in domeniul masinilor.
*



N-a zis nimeni ca e panaceul universal, ofeream o solutie la problema initiatorului topicului si anume sa primeasca culoarea metalizata negru gratis pe masina.Si cee`d sw pe langa logan e ca un fel de logan pe langa solenza la spatiu interior/portbagaj.

Dar ma rog, gata cu sfaturile si off-topicul, fiecare sa-si ia ce-l taie capul, deciziile cele mai inspirate sunt cele pe care le iei singur.
vis-a-vis
Adrianno, daca-ti iei logan negru, imi dai sa fac si eu o poza cu/in el? nedumerire.gif
CriSTI68
oricum ma uit maine pe culori mai bine si aleg ceva mai inchis la culoare un albastru ceva
vijelie
Oooo daaaa ia un albastru marin si nu vei regreta... laugh.gif
daciafan
banc "dry-sec":
merge un membru daciaclub (bine informat) la dealer sa-si comande un prestige
el vrea musai negru ca cica i s-a pus "pata"
expertii de la dealer ii raspund (cred ca toata lumea intuieste ce): pentru negru trebuie sa achitati in plus 255 de euro findca negru e o culoare metalizata

blink.gif
liviu2004
Nu are prea multe optiuni. Rosu, Alb, Albastru marine (ce usor se mai zgarie vopseaua aia) ,Galben mai e?
Merced
Optiuni mai mult sunt sa ia alta masina, decat culori la Logan, dar e greu de convins omul. rolleyes.gif
Muttley
Adrianno, abia se taraie 16 Volti ala al tau.
Da, cred, pare scula, varf de gama, draci samd. Da' e taramota rau. Personal nu simt diferenta intre asta si 8 Volti.

Daca ai banii, sicer, baga-te pe dci de 85 de cai... Sunt 200 Nm totusi wink.gif

Asta-n ideea restrictiva ca esti patriot, desi sa stii ca nu e masina romaneasca Loganul radmasa.gif
adrian.paul
QUOTE(Adrianno @ 10 Mar 2008, 22:33)
oricum ma uit maine pe culori mai bine si aleg ceva mai inchis la culoare un albastru ceva
*




gri comete e solutia ta, dar uita-te la unul in realitate sau la dealer ca pe site-ul dacia e varza poza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.