Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: distante
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
cannis88
as vrea sa stiu ce distante trebuie sa fie intre platine, si intre electrozii bujiei, tinand cont de faptul cam am si aprindere electronica.si daca tot am deschis un topic, as vrea sa stiu daca au efect (si ce efect au) diferitele tratamentele de benzina(de curatire, de marire a cifrei octanice, de ECONOMIE DE COMBUSTIBIL) asupra motorului de 1.6 nova GT, carburator dublucorp, pentru ca am impresia ca s-a cam infundat si nu as vrea sa il dau jos sa-l curat, ci as apela la solutia cu tratamentul de benzina.A incercat cineva?!? Are vreo sugestie?!?astept raspunsurile voastre... merci anticipat!!!
apollo
s-a mai discutat si de procedura de curatare a carburatorului si de distantele de la platina si de la bujii.cauta mai bine.ai un search pe care-l poti folosi biggrin.gif
mihai0070
Scurt si la obiect

-platina la o distanta de 0.4 mm (lera)
-bujii 0.7 mm cu aprindere clasica si 0.8 ~ 0.9 mm la aprindere electronica
-carburator dublu corp , recomandarea mea este sa iti pui un carburator monocorp de dacie 1410 (am nova GT si stiu ce spun)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.