Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VIDEO] e30 vs 911 turbo vs cl63 amg
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Forum Bot
ArtVandelay: <br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_sC4vto8Dvc"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/_sC4vto8Dvc" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
Forum Bot
ArtVandelay: <br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/O3KXXWc0pOQ"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/O3KXXWc0pOQ" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
ady85btz
si ce-i asa spectaculos? blink.gif
UXE
porschele? biggrin.gif
ArtVandelay
ramane in urma frumos in spatele unei masini de 20 de ani blush.gif
draculiq
e30 cool.gif
UXE
porschele s-a lasat ..la inceput .....dupa aia a zburat pe langa ala....voi chiar ati crezut ca poate face un 911 turbo?
ArtVandelay
s-o crezi tu ca asa a fost radmasa.gif la sfarsit cand porsche ajunge langa el, se aude clar cum bmw-ul incetineste...si ala cu amg-ul s-a lasat nu ? sunt facute pe a2 si posesorii se cunosc,daca tu crezi ca s-au lasat aia doi doar de dragu de a se increde pe youtube...
renaultforever
ce dracu ma, voi chiar credeti ca ala cu cazanul ala de e30 i-a facut pe aia 2 cu bijuteriile alea... radmasa.gif se vede clar cand reduce si cand accelereaza ala cu 911-le turbo... isi bate joc de BMW-ul aluia intr-a treia...mai lipseste sa vad Loganul la o liniuta cu 911-le....sa-l "faca" si voi sa credeti laugh.gif ...
pastrama
QUOTE(ArtVandelay @ 14 Mar 2008, 11:54)
s-o crezi tu  ca asa a fost  radmasa.gif  la sfarsit cand porsche ajunge langa el, se aude clar cum bmw-ul incetineste...si ala cu amg-ul s-a lasat nu ? sunt facute pe a2 si posesorii se cunosc,daca tu crezi ca s-au lasat aia doi doar de dragu de a se increde pe youtube...
*


radmasa.gif
Tare! radmasa.gif
ArtVandelay
masina face sub 13 secunde pe 400m, dar probabil se "lasa" cronometrul cum se lasa si amg-ul de 514 cai si 911-le de 480,radeti in continuare se pare ca am uitat ce fel de oameni isi traiesc viata pe forumul asta smile.gif mai trebuie sa apara si driverx sa ne spuna ca e un racer retardat si e gata topicul.
Fratzica
dgh sau txa?
Forum Bot
ArtVandelay: wpp e in primele 2 filme<br />

<br />

alt e30 cu acelasi motor si tot turbo 0-200 kmh in 13 secunde (eu atatea numar biggrin.gif) <br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rjizn6PUzBc"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/rjizn6PUzBc" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
fiderzen
cauta niste filmulete cu MTJ-u.....
Forum Bot
ArtVandelay: e si mai rapid<br />

versus acelasi porsche 911 turbo<br />

probabil s-a lasat si aici radmasa.gif<br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jXIVuuO1nAw"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/jXIVuuO1nAw" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
Muttley
Reisari happy.gif
renaultforever
DA,DA,DA....exact..toti inginerii( nemti pe deasupra) aia cu toata tehnologia si banii lor investiti in cercetari, se pare ca au fost invinsi de un "dibaci" mecanic roman care cu un patent si o surubelnita si-a tunat cazanu de 20 de ani in garaj la tacsu.....
si al naibii coincidenta....intalneste mereu acelasi 911.... huh.gif

14 Mar 2008, 19:14:
si lasati 0-200 in 13 sec. pentru masini serioase..si nu mai credeti in vitezometre mecanice de cand era bunica......
ArtVandelay
ai dreptate renault forever,am aflat pana la urma cum s-a intamplat
cica cei 2 posesori de bmw-uri tip cazan dupa ce au bagat cateva mi de euro in masinile lor s-au dus pe autostrada unde au dat de 2 tipi,unul cu 911 turbo si unul cu amg-ul si i-au rugat frumos sa faca 3 filmulete in care sa se lase depasiti de cazanele lor
ai avut dreptate,esti un adevarat

asa e ca in filmu asta 911-le avea frana de mana trasa?
AR-18-MOS
Unde-i driverx? laugh.gif
Fratzica
QUOTE(renaultforever @ 14 Mar 2008, 19:12)
DA,DA,DA....exact..toti inginerii( nemti pe deasupra) aia cu toata tehnologia si banii lor investiti in cercetari, se pare ca au fost invinsi de un "dibaci" mecanic roman care cu un patent si o surubelnita si-a tunat cazanu de 20 de ani  in garaj la tacsu.....
si al naibii coincidenta....intalneste mereu acelasi 911.... huh.gif

<span class='edit'>14 Mar 2008, 19:14:</span>
si lasati 0-200 in 13 sec. pentru masini serioase..si nu mai credeti in vitezometre mecanice de cand era bunica......
*



nu inteleg sensul postului tau...
renaultforever
adica, nu cred ca un dulap pe 4 roti( bmw e30, 1900 toamna) poate fi mai rapid decat un 911 turbo... da niciodata....niciodata.
EUROPE_
QUOTE(ArtVandelay @ 14 Mar 2008, 15:32)
masina face sub 13 secunde pe 400m, dar probabil se "lasa" cronometrul cum se lasa si amg-ul de 514 cai si 911-le de 480,radeti in continuare se pare ca am uitat ce fel de oameni isi traiesc viata pe forumul asta smile.gif mai trebuie sa apara si driverx sa ne spuna ca e un racer retardat si e gata topicul.
*


Gresesti foarte rau, cu toate ca ai cunostiinte despre acea cursa.
In primul rand e Porsche 911 turbo 996 cu 420 de Cai Putere, nu 480.
Dupa asta imi pot da seama ca si acei reisei sunt profesionisti din moment ce nu stiu cati cai putere au masinile lor, probabil ca tu de la ei ai aflat asta, nu?
cosmin_2300
QUOTE(AR-18-MOS @ 15 Mar 2008, 00:37)
Unde-i driverx? laugh.gif
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Fratzica
QUOTE(renaultforever @ 15 Mar 2008, 07:58)
adica, nu cred ca un dulap pe 4 roti( bmw e30, 1900 toamna) poate fi mai rapid decat un 911 turbo... da niciodata....niciodata.
*



eu zic ca te inseli amarnic.
apropo, daca tot dati reputatie negativa, semnati-va naiba fricosilor.
ArtVandelay
QUOTE(EUROPE_ @ 15 Mar 2008, 09:37)
Gresesti foarte rau, cu toate ca ai cunostiinte despre acea cursa.
In primul rand e Porsche  911 turbo 996 cu 420 de Cai Putere, nu 480.
Dupa asta imi pot da seama ca si acei reisei sunt profesionisti din moment ce nu stiu cati cai putere au masinile lor, probabil ca tu de la ei ai aflat asta, nu?
*




nu am aflat de la ei,am dat cu google si n-am dat bine,de acolo am scos 480 cp

@renaultforever dovedesti in continuare ca n-ai nicio treaba cu tot ce tine de masini wacko.gif
renaultforever
QUOTE
@renaultforever dovedesti in continuare ca n-ai nicio treaba cu tot ce tine de masini


ce sa fac, inclin spre stiinta si nu spre filmulete facute cu tel. mobil...
uitati-va pe top gear sa vedeti cam ce masini reusesc sa bata 911-le.....cu 2-3 metri, nu mai mult... sau nici aia nu se pricep la masini wacko.gif
OK....foarte posibil ca si soferul masinii porsche sa nu fi stiut ca se afla la o liniuta cu disperatul ala....
ArtVandelay
tu pricepi ce bmw-urile alea nu sunt stock ci modificate la greu si cu bani multi (motoare mari cu turbo) sunt sigur ca la o cursa de viteza sau pe serpentine bmw-urile erau mult in spate, dar asta e o cursa scurta de acceleratie,de repriza
porsche-le e mai greu,are si integrala care il trage in jos
de cursa cu amg-ul care e mai puternic decat 911-le ce zici?nici ala nu stia?si vezi ca porsche-le si-o ia de la 2 bmwuri nu de la unul singur wink.gif

de asta ce zici ?
(nu e din romania)
UXE
degeaba...nu ne convingi dry.gif







si 11 secunde pana la 200km/h -> 125 mph

secunda 3 -> secunda 14


si un film numai ptr pasionati smile.gif



911 turbo vs 360 modena
ArtVandelay
nu incerc sa conving pe nimeni dar ii faceti mincinosi pe oamenii aiua si va cam bateti joc de munca lor,cine crede bine cine nu arasi bine,mie imi e indiferent
si incearca sa faci diferenta dintre o cursa din mers si una de pe loc wink.gif
renaultforever
ok....am inteles ca ala a luat un motor foarte puternic( nu stiu, gen 500 cp.) si l-a inghesuit in "dulap", care e mult mai usor decat 911-le. dar in ansamblu nu cred ca e bine dpdv al sigurantei traficului, etc. daca si aia mai e masina sigura......vezi cazul daciei SGM.
or fi muncit oamenii la ea, nu zic....dar n-as vrea sa intalnesc un dement ca ala care isi da seama ca la 200 km/h nu mai poate controla masina..sunt curios daca se duce la RAR, ce-i zic aia...
totusi la vitezele pe care pretinde ca le atinge, fara esp, abs, si alte sisteme esti un fel de kamikaze...
Fratzica
renaultforever ce sa zic... esti greu de convins, asta e. clar nu esti pasionat de automobile, altfel ai vedea lucrurile.
apropo, s-a mai discutat despre dacia sgm, nu mai dezgropa trecutul. Daca nu era sigura dacia aia, mureau aia din masina. N-a murit nimeni, deci e o masina foarte sigura, parerea mea.
i_am_sleek
daca gunoiu ala de 20 de ani prinde 200 in 14 secunde si nu mai stiu eu ce intr-adevar esti kamikaze si tunatul masinii nu are nici o legatura nu pasiunea ci doar cu inconstienta...
si apropo motorul de pe mercedes este cel mai bun motor premiat la nu stiu ce show auto important si este si construit manual, iar porschele turbo este una dintre cele mai agile si manevrabile masini din toate timpurile. cred ca ala cu BMW l-a tunat ca sa poata fugi mai tare de REMAT.
SiloS
QUOTE
totusi la vitezele pe care pretinde ca le atinge, fara esp, abs, si alte sisteme esti un fel de kamikaze...


Si daca are si aceste sisteme e mai ghini ?
renaultforever
nu existau pe vremea aia, si chiar daca erau nu puneau pe seria 3..cat despre adaptat sisteme abs si esp pe rabla aia.....ma faci sa rad......
SiloS
Esti tare !
Andy_ACS
Ursuletul e deja o legenda (vie). E o masina extrem de rezistenta si destul de bine echilibrata. Sunt multi pasionati care sunt dispusi sa bage bani, pasiune, timp, pentru a avea o a doua masina cu care sa se plimbe si sa mire la culme pe cei care nu stiu ce e sub capota si sunt prea plini de ei, in noile lor masini, moderne, cu muuuulte sisteme de siguranta.

Nu e o masina de zi cu zi, e o masina de distractie (asa cum va plimabati voi pe bicicleta, motocicleta, role). Sunt convins ca pe un circuit virajat nu ar fi facut fata, masina asta e facuta pur si simplu sa accelereze pe linie dreapta si sa dea senzatii tari. Si reuseste!

Bafta!
St
NU zic ca nu sunt pe bune filmuletele, dar...
cu cat creste cx-ul la BMW ala cand merge cu geamul deschis?
ciobi
Aveau cauciucuri de iarna resapate?La mine asa se vede...si dupa miros cred ca pun ulei sintetic astia...au bani nu gluma. Geamul este deschis ca nu mai putea respira de la acceleratie...de la atatia G.

Sunt frumoase filmuletele...acum daca vrem sa fim carcotasi...nu e greu deloc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.