Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Parerea barbatilor despre femei
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
bulan
Medicul:Femeia este o boala care se vindeca la pat.
Avocatul:Femeia este un proces in care castiga cel care are argumentul cel mai mare.
Contabilul:Femeia este o moneda in continuua circulatie fara nici-o garantie.
Comerciantul:Femeia este o afacere din care niciodata nu scoti cat ai bagat.
Geologul:Femeia este un zacamant cu mari rezerve de substante utile pentru a caror exploatare este necesar cel mai ridicat pret.
Soferul:Femeia este o masina care te scoate din circulatie.
Inginerul:Femeia este o sonda pe care reusita probelor de productie o asigura prin folosirea unui cat mai lung cablu de pistonat.
Filosoful:Fe meia este o fiinta care traieste pe langa casa barbatului si se hraneste cu zilele lui fripte.
Farmacistul:Femeia este raiul ochilor,iadul sufletului si purgativul buzunarului.
Petrologul:Femeia este ca balanta ce se apleaca in partea unde se pune mai mult.
CFR-istul:Femeia se aseamana cu o locomotiva cand este sub presiune:pufaie.
Poetul:Femeia este un nou prilej pentru durere caci tot mai multe mii iti cere.Eterna poveste,barbatul etern mameluc femeile de nas il duc.
Violonistul:Femeia se aseamana cu o vioara.Daca canta pe ea un afon,scoate sunete de scripca,daca canta pe ea un virtuos,scoate sunete de STRADIVARIUSS.
Electricianul:Femeia este ca un curent electric,prin atingere face scurt circuit.
Astronomul:Femeia ar trebui sa semene cu luna,sa apara seara si sa dispara dimineata.
SUBIECTUL:Femeia in tabela lui Mendeleev are greutate moleculara 57.
Proprietae:Fierbe la tingere,inghiata foarte greu si se topeste cand e tratata in mod deosebit,are un gust amar si otravitoare devine cand e tratata cu indiferenta.Se gaseste in natura in stare libera sau in combinatii cu barbatii.Are mare atractie pentru argint,aur si pietre pretioase.Reactioneaza violent cand este departe de ele.Inroseste periodic hartia de turnesol.
Utilizare:Se foloseste in bucatarie,dormitor,salon,ca podoaba pentru ridicarea nivelului sau a moralului.
Intrebuintare:Trebuie incalzita inainte de intrebuintare,apoi se serveste goala(de preferinta pe intuneric)FUNCTIONEAZA PRIN RASTURNARE.
Madam bulan a gasit o hartie galbejita de vreme prin cutia cu actele bunicii ei care nu mai este demult.
FireChief
uneori un rau necesar....de obicei jinduim la altele...deh,nimeni nu e perfect dry.gif
Alexu7
QUOTE(bulan @ 15 Mar 2008, 19:00)

Madam bulan a gasit o hartie galbejita de vreme prin cutia cu actele bunicii ei care nu mai este demult.
*



asta e family knowledge tongue.gif
vis-a-vis
Istoria umanitatii (pe
scurt)
1. Femeia nu mai accepta sa
locuiasca in copac. Si plange. Barbatul descopera pestera.
2. In pestera e frig. Femeia
plange. Barbatul descopera focul.
3. Copiii tipa de foame. Femeia
plange. Barbatul descopera toporul, arcul si bata si pleaca la
vanatoare.
4. De la atata carne, Copilul
se imbolnaveste de scorbut si beri-beri. Femeia plange. Barbatul
descopera agricultura.
5. Deoarece mamutul se lasa cu
greu ucis, Barbatul lipseste prea mult de acasa. Femeia plange.
Barbatul incepe sa creasca animale domestice: vaca, oaie, porc, gaina,
etc.
6. Femeia s-a saturat de
friptura facuta la tepusa cu garnitura de boabe verzi fierte mancata de
pe o frunza. Si plange. Barbatul descopera olaritul.
7. In pestera e curent si
umezeala si din cauza asta copii racesc, fac pneumonie si mor. Femeia
plange. Barbatul construieste mai intai un bordei apoi o casa din lemn
si piatra.
8. A venit iarna si e frig.
Femeia plange. Barbatul descopera ca pielea si blana animalelor moarte
se poate prelucra si confectioneaza haine.
9. Hainele din piele precum si
alea din blana put. Femeia plange. Barbatul descopera pe rand hainele
din lana (care sunt aspre si zgarie - Femeia plange), hainele din in
(care tot aspre sunt - Femeia suspina) si intr-un final hainele de
matase (care par a fi multumitoare – Femeia zambeste). Mai tarziu,
Barbatul rezolva si problema mirosurilor emanate de pieile si blanurile
mentionate mai sus.
10. Diverse treburi lipsite de
importanta cum ar fi protectia turmelor de animale si starpirea
potentialilor pradatori tin Barbatul departe de casa. Femeia plange.
Barbatul domesticeste cainele si pisica.
11. Femeia observa ca seamana
prea mult cu semenele ei. Si incepe sa planga. Barbatul inventeaza
fardurile si bijuteriile.
12. Femeia se plictiseste de
atata stat in casa si vrea sa-si largeasca orizontul. Normal.incepe sa
planga. Barbatul inventeaza roata, domesticeste calul si descopera
barca pentru ca femeia e fragila si oboseste repede. In plus de asta
nimeni n-ar vrea sa o auda iar plangand... peste ani...
n. Femeia simte nevoia de a
"evada" din cotidian. Nu are timp, bani sau dispozitia pentru excursii
in strainatate, cu prietenele s-ar plictisi, la TV nu e nimic de vazut,
afara e vreme urata. Capac peste toate, ca de obicei, Barbatul nu e
acasa si oricum nici el n-ar intelege mare lucru. Femeia ar avea
asaaaaa . un fel de chef de a scrie ceva care sa-i aduca complimentele
unor necunoscuti si sa fie o chestie care sa pastreze anonimatul si
absolut totul trebuie sa fie sub control si… Pentru a nu stiu cata oara
in istorie, Femeia incepe sa planga. Barbatul inventeaza blog-ul.

Morala: Cand femeile
plang, umanitatea evolueaza.
Alta morala: Fara femei am fi
trait si acum in copac.
FLP
bun topic despre femei.....
Funny
@bulan

Si ce parere are consoarta ta,e de acord ori ba cu ce ai scris tu acolo sau te-a taiat de la "ratie"?! laugh.gif
Nu stiu cat de in plus sau de in minus e topicul asta al tau,noi avem impresia pe care o avem dar la randul lor si ele ne considera niste misogini frustrati,asa ca adevarul e undeva pe "acolo"! radmasa.gif

Si apoi sa fim cinstiti,de vina suntem noi si nu ele.........Cine l-a pus pe Adam sa faca si sa dreaga,sa descopere roata si alte rahaturi cand putea foarte bine sa o lase pe "madam" Eva sa planga dupa pofta,pana la urma trebuia sa se opreasca si fara sa-i "mestesugeasca" fraieru' ala bijuterii! wink.gif

@fire chief

Si zi asa,jinduiesti la altele..........Ce sa mai vorbim,voi pompierii nu va dezmintiti,sunteti cu adevarat fierbinti,si la propriu dar si la figurat! smile.gif
ceribros
Foarte adevarat ce ati scris voi aici si va felicit pentru curajul aratat, sper totusi spre binele vostru ca nevestele/prietenele nu vor descoperi acest topic sau ca nu stiu sa folosesca calculatorul deoarece pe pres este destul de rece in aceasta perioada a anului radmasa.gif . Bravos icon_mrgreen.gif
han_1.6 mpi
parerea mea este foarte foarte buna.
Funny
QUOTE(han_1.6 mpi @ 17 Mar 2008, 12:13)
parerea mea este foarte foarte buna.
*



Baftosule,unde n-am avea si noi norocul asta!!! radmasa.gif Poate ca ar mai trebui sa schimbam "aerul" si sa "jinduim" la "prospatura",ce crezi?! wink.gif

@ceribros

Eu nu mai am de multa vreme "pres" la usa,asa ca sunt obisnuit cu cimentul! laugh.gif
b76bgaarh
Cum sa vorbesti despre femei si sa fii "politically correct"

1. Nu este o "papusa" sau "pisi" ci este o "persoana inzestrata cu sani"

2. Nu este "usuratica" ci este "accesibila orizontal"

3. Nu este o "blonda proasta" ci o "o persoana cu parul deschis care s-a
abatut de la calea informatiei"

4. Nu este o "fosta" ci este o "persoana de a carei companie m-am bucurat"

5. Nu te "sacaie" ci devine "repetitiva verbal"

6. Nu este o "prostituata de pe centura" ci este un "furnizor cu preturi
mici"

7. Nu "gateste prost" ci este "compatibila cu cuptorul cu microunde"

8. Nu "poarta prea multe bijuterii" ci este "ingreunata metalic"

9. Nu este "narcisista" ci este "excesiv de preocupata de calitatile sale"

10. Nu "s-a ingrasat' ci "a depasit pragul metabolic"
Tania Badin (1:42 PM): 11. Nu este "grasa" ci este "provocata orizontal"

12. Nu "flirteaza" sau "amageste" ci "se angajeaza in simulare artificiala"

13. Nu este "anorexica" ci "proeminenta scheletic"

14. Nu "uraste fotbalul" ci este "ignoranta din punct de vedere atletic"

15 Nu este "rece" sau "frigida" ci este "inaccesibila termic"

16. Nu "are straturi de fard" ci a atins o "saturatie cosmetica"
2dor
Fara femei din pacate nu putem trai, cat le injuram noi. Asta e, avem nevoie de ele si ele ne noi.
Funny
Asta a fost din categoria "putul gandirii adanci"........Bravos 2dor,tare bine le mai zici! tongue.gif

PS.E "mandra" langa tine sau ce ai patit,treceai drept un tip cerebral!? radmasa.gif
Si apropos,cine le-a injurat ca nu am vazut nimic de rau scris pana acum,numai adevarul,doar ADEVARUL!!! wink.gif
Asteptam reactiile partii "adverse"!!! wub.gif
2dor
Sunt la munca sa stii. Ce am spus e corect, eu as iubi o femeie frumoasa pe zi...

Cand am spus ca le "injuram" era vorba de fapt de comentariile si bancurile barbatilor despre femei.
Funny
Ei,se schimba "calimera",de ce naiba nu ai spus asa de la inceput!?Cate una pe zi,hmmm,nu ai deloc gusturi rele,parca incep usor,usor sa fiu de acord cu tine! biggrin.gif

PS.Barbatii "e niste porci"!(na , ca sa vada Evele de pe forum ca noi toti care "hulim" ne caim dar nu ne pocaim! radmasa.gif )Si zi asa,una pe zi,ce al naibii esti dom'le!
2dor
Pai ele merita sa fie iubite...
deconectat
QUOTE(Funny @ 17 Mar 2008, 15:30)
Barbatii "e niste porci"!
*

Da' cu coada in fat(z)a! wub.gif
Funny
@2dor

Ai asa multe colege tentante?Spune-mi unde lucrezi ca parca te-as ajuta si un pic,chiar daca varsta si reumatismele nu-mi mai permit o medie de una pe zi.......Promit sa ma straduiesc si sa nu dezamagesc "colectivul" de cadane! wub.gif
sorin_f39
Femeile, cu cele bune si rele pe care le au, tin casa si de multe ori, in reusita pe care noi o avem pe plan profesional, ele constituie suportul pe care noi am evoluat.
Daca ar fi dupa noi (dupa mine), casa ar arata ca dracu, as manca doar conserve sau la restaurant, TV -ul ar sti doar canale de sport, frigiderul ar gazdui doar whiskey si bere, mi-as lua doar haine noi in loc sa le spal - usuc - calc - impaturit pe cele prezente etc.

Avem nevoie de femei mai mult decat recunoastem. Bineinteles, sentimentul este reciproc.
2dor
QUOTE(Funny @ 17 Mar 2008, 15:39)
@2dor

Ai asa multe colege tentante?Spune-mi unde lucrezi ca parca te-as ajuta si un pic,chiar daca varsta si reumatismele nu-mi mai permit o medie de una pe zi.......Promit sa ma straduiesc si sa nu dezamagesc "colectivul" de cadane! wub.gif
*



Stai putin ca am spus de femei frumoase in general, nu ca am la munca femei frumoase. Eu ti le las pe toate daca vrei, nu ma bag cu colege de munca...
Funny
Stai linistit ca si eu ma "ghidez" dupa aceleasi "principii".........Bine,bine,nici nu prea am colege care sa ma tenteze fiindca fie sunt mai in varsta fie nu sunt pe gustul meu!
Dar ia spune,colegutele tale is faine si "generoase" ori ba,ca poate facem un "schimb de experienta"!?
dispeceru
sa fim seriosi! ne plac femeile pt ca le place sa primeasca palme pe bucut(z)e biggrin.gif
vis-a-vis
Omu' asta a postat in topicul nepotrivit 04.gif
QUOTE(Muttley @ 18 Mar 2008, 11:03)
BULETIN DE ANALIZA CHIMICA
ELEMENT:femeia;
SIMBOL::Fe;
DESCOPERITOR:Adam ;
MASA ATOMICA :acceptata cu 55kg,dar variaza intre 45kg si 225kg.
PROPRIETATI FIZICE:
1) suprafata acoperita in mod normal cu o pelicula de vopsea si pudra.
2) fierbe din senin,ingheata aparent fara motiv.
3) se topeste daca primeste tratament special.
4) devine amara daca este folosita incorect.
PROPRIETATI CHIMICE:
1) afinitate pt aur,argint,platina si toate pietrele pretioase.
2) absoarbe cantitati mari de substante pretioase.
3) explodeaza in mod spontan fara motiv sau avertizare.
4) cel mai puternic agent de reducere a banilor cunoscut pana acum...
5) cel mai puternic generator de nervi cunoscut....
*


disaster
Hai sa va zic si io o povestioara pe care am auzit-o in week-end de la un prieten. Incep pe premisa ca nu sunt considerat un misogin, si povestioara e luata drept pamflet.... sau nu biggrin.gif

Se spune ca fiecare om are o linie a vietii. Aceasta linie e dreapta. Ei bine, aici incepe tot. Femeia nu poate urma linia asta dreapta, si se mai abate de la ea, de asta noi suntem nevoiti sa le mai "corectam" traiectoria cu cate o palma, sut, etc, ca odata ce au parasit linia vietii, o iau pe aratura rau de tot, si nu se mai intorc de bunavoie pe calea cea dreapta. Deci avem si o scuza, e spre binele lor. radmasa.gif Acum cine e vinovatul? Noi, ca bem? Incorect, cand bem traiectoria noastra e in zig-zag, deci ne mai intersectam cu linia vietii la un interval relativ egal de timp. cool.gif Deci, ca si in postul cu evolutia, tot ele sunt de vina.

Aceasta povestire nu imi apartine. ph34r.gif

P.S.: Nu dati cu pietre. unsure.gif
bulan
QUOTE(Funny @ 17 Mar 2008, 11:24)
@bulan
Si ce parere are consoarta ta,e de acord ori ba cu ce ai scris tu acolo sau te-a taiat de la "ratie"?! laugh.gif
*


QUOTE(Funny @ 17 Mar 2008, 14:30)
PS.Barbatii "e niste porci"!
*


Madam bulan ca toate celelalte nu are simtul masurii!!!Pentru un carnat si-a luat porcul cu totul.
psihoursu
Dak femeia era buna si dumnezeu avea una tongue.gif
Victoras2001
Femeia. Pentru unii fiinta suava, pentru altii razboi. Adevarul? La mijloc. icon_mrgreen.gif

As mai avea cate ceva de adaugat.
Femeia. Ce te faci? O iubesti? O lasi sa te iubeasca? Te lasi s-o iubesti?
Maaaaaaaaaaaaaa. Te face fomeia de n-ai aer. icon_mrgreen.gif
verde57
lasa topicu sa moara de la sine
Victoras2001
Nu vreau ma. "Femeia" e un subiect deosebit. wink.gif


Stefan Iordache &Sanda Ladosi
verde57
tu n-auzi!
Victoras2001
Eu vreau sa-ti spun ca te ador... radmasa.gif
Andy_ACS
Femeia cica e jumatatea mai buna a barbatului. Rau cu rau, dar mai rau e fara rau.
Femeile si barbatii sunt atat de asemanatori... dar totusi atat de diferiti.
Cred ca nimeni nu poate intelege cu adevarat femeia, nici macar ea smile.gif
E greu sa stii ce vrei cu adevarat in ziua de azi.

Bafta!
corbex
Ati lasat topicul cu Basescu si ati venit aici? Nu era nevoie, si politica e curva.
maidanezu
base e o curva ? cat ia pe numar biggrin.gif ?
corbex
Pe moment e ocupat sa-i mai dea 1168 de numere lu' Gioana
kato
QUOTE(maidanezu @ 13 Dec 2009, 20:29)
base e o curva ? cat ia pe numar biggrin.gif ?
*


daca tu ai fantezii cu base blink.gif , categoric ceva nu e in regula wacko.gif
Victoras2001
M-a podidit navalnic plansul. Ce tanar eram. Ce frumosi erau anii de liceu. Cum o priveai. Ti se parea o icoana. Ti se usca gura. Iti tremurau picioarele. Oooaaaaa, vine la bridge? Waw biggrin.gif Invatai pe nerasuflate cateva licitatii si te rugai la Dumnezeu sa pici cu ea-n echipa. blush.gif Nu picai? Ce conteaza? Tot frumoasa era. Din pacate nu era pentru tine. Ba da. Era pentru tine, dar din pacate erai prea prost pentru ea, sau prea timid pentru o generatie deja pierduta. Dupa ani si ani te-ai intalnit cu ea. Ai scapat sacosa, ti s-a uscat gatlejul. I-ai zambit viril. Oha. Era mai grasa cu 35 de chile, maritata cu un ochelarist, avea doi copii. Era femeia care te facuse sa fugi de acasa. Sa te certi cu parintii. Era femeia pentru care ai slabit 20 de chile. Ce dracu ba' frate, cine-i asta din fata ta? blink.gif
ady77
O sticla de bere? tongue.gif
kato
QUOTE(ady77 @ 13 Dec 2009, 20:38)
O sticla de bere? tongue.gif
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Victoras2001
&feature=PlayList&p=9028C57A5DCDAD08&playnext=1&playnext_from=PL&index=27
ady77
Bre, iar te imbatasi?
Victoras2001
sad.gif
&feature=fvw
kato
victoras ia tati cu bere de aici wink.gif
Victoras2001
radmasa.gif
Du-te ba cu piesa ta cu tot...
Pe mine ma arde sufletu ba. Ma arde pa mate. Daca vrei muzica, du-te dincolo. Aici suntem d-aia cu sonda.
kato
asa da smile.gif) ma gandeam sa-ti dau un branci de ajutor in butoiul de melancolie wink.gif
dr_mKe
Intrebare: femeia poate cauza ralanti neregulat ?
kog
da' de ce sa moara saracu thread?

Victoras2001
QUOTE(dr_mKe @ 13 Dec 2009, 20:06)
Intrebare: femeia poate cauza ralanti neregulat ?
*


Nu-i in stare ma, saraca... sad.gif
dr_mKe
Ma gandeam ca am gasit explicatia cautata de driverX radmasa.gif

Sunt curios cand apare Diana icon_mrgreen.gif
Victoras2001
Da ce aveti ma cu Diana? icon_mrgreen.gif
dr_mKe
Problema-i ca nu avem nimic ! icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.