Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: PROMOVARE DACIACLUB.RO in tara
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
SilviuB
Vreau sa vin si eu cu o idee:
Nu stiu sigur daca mai exista asa o idee pe site, marturisesc ca nici nu prea am timp sa caut.
Deci, ideea e ca din ce am citit pe aici dupa parerile unora care probabil au un sambure de adevar, cel putin 90% din posesorii de Dacia nu stiu de existenta acestui site.
Intrucat pe acest spatiu virtual creat prin munca si din pasiunea unora dintre cei de pe aici (cred) wink.gif , exista informatii utile si sfaturi, propun :


SA PROMOVAM IN TARA ACEST SITE !!!

... sa stie tot poporu'


Astept aici ideile voastre despre cum ar putea sa fie promovat acest site, si intre timp, o sa imi zic si eu parerea.

PS :
Pt. moderatori : ...daca ceea ce propun e inutil, da-ti bomba atomica aici. wink.gif
paulp
Silviu, acest site se promoveaza prin insasi existenta lui smile.gif

Oricum topicul asta nu are ce cauta la Cafenea ci la Probleme administrative wink.gif
Ov
plus ca si-asa avem probleme cu traficul wink.gif
AL
Ideea este in principiu buna, consider eu!... si asta deoarece forumul reuneste doar un foarte mic procent din totalul posesorilor de Dacia din RO... considrat nereprezentatativ de catre Dacia SA sau chiar de catre organismele cu rol de protectie a consumatorilor! Dar oare suntem pregatiti sa ne dublam numarul de utilizatori?????????...ca sa nu zic mai mult de atat.... crd ca nu... chiar si la numarul actual de useri online apar probleme de oredin tehnic....
Wolfmark
La inceput AlexV dadea colante care se puneau pe masina, asa ca sunt cativa membrii mai vechi care promoveaza site-ul. Cand s-au inmultit cererile n-a mai facut fatza si s-a renuntat la idee sad.gif
paulp
Wolf, nu s-a renuntat la idee, ci doar ca AlexV a pus CDR-ul la liber si oricine isi poate confectiona autocolantul.
Problema era cu trimisul ei in alte localitati, si cu cererea haotica de asa ceva.
alex
Bai, am uitat sa va spunem (cred). Avem autocolante garla de vanzare.
Ake
We have 4.145 registered members
E o suma....
(desi parca eram mai multi la un moment dat - S-au mai sters din ei sau mi se pare?)

Cel mai impresionant (apropo de popularitatea acestui forum) mi se pare graficul pe luni de la trafic.ro. Sa vezi acolo crestere ca Fat Frumos...

Iarasi mi se pare frumos ca in general oameni care sunt "de-ai casei" prin alte locuri, (masini.ro, daewooclub.ro, reno.ro, vwforum.ro, etc...) se intalnesc aici sa mai discute de una-alta.....
paulp
Alex, daca tot ai pomenit, mai vreau si eu un autocolant pentru luneta, ca ma bate gindu sa achizitionez un haion normal si o sa am nevoie pentru luneta aluia wink.gif
mil
Puneti mai un Lipicios:
autocolant x lei, ridicabil joia de la Academie.
autocolant y lei, platibil ramburs la receptie.

Eu l-as cumpara dar nu am luneta...poate sa mi-l pun pe giaca smile.gif
RIon
Si eu vreau unul gata facut, eu am avut unul listat pe autocolant de hartie pe bara spate, dar a venit ploaia si l-a distrus...
Mai dati link-ul ala si poate le facem pe unde putem...
IDEE: daca ar fi obligatoriu contra unei sume de 35 000 lei la inscrierea fiecarui membru sa i se trimita prin posta-ramburs un autocolant. Asta sa fie si un fel de cotizatie, si s-ar face si promovare, plus ca ar putea sa apara niste pagini de reclama ale firmelor de profil, daca avem promovare.
Cu contracte, tot tacamul...
adimicu
pe bune chiar vrem sa cumparam autocolante
spuneti cum sa procedam
LucVer
QUOTE(mil @ 9 Dec 2004, 17:03)
Eu l-as cumpara dar nu am luneta...poate sa mi-l pun pe giaca smile.gif
*



luneta = fereastra din spatele masinii si nu aia prin care te uiti la stele de aproape! radmasa.gif

Scuza-ma dar nu m-am putut abtine!
BLK
vreau si eu autocolant... asa ca puneti repede un pret si spuneti daca vine cineva spre exemplu joia viitoare la intalnire cu ele... mai am cateva ore de scoala dar vin pe jos numai sa iau autocolantul smile.gif si sa vad poate un SGM si ce alte masinute mai sunt pe aici smile.gif
tazzz
vroi si io autocolant sa-l trag pe bara spate...da il vreau la Iasi nu in Bucuresti la Academie ca acolo e inutil pt mine wink.gif

@paulp: fa rost de 2 autocolante smile.gif ...sa-mi dai unu mie, contracost! happy.gif
SilviuB
Pai, ideea asta cu autocolant mi se pare chiar buna pt. luneta sau spoiler spate.
Pe bune, de unde as putea face rost de asa ceva ?
Si pentru fluturasi in Suceava ma ofer voluntar sa le pun sub stergator la Dacii, si poate mai gasesc baieti sa ma ajute.
Si chiar pot sa le si imprim, dar numai alb-negru, numai sa am fisierul.
paulp
tazzz, te-am notat, dar sa vad daca miine am autocolante si de exterior nu numai de luneta.
sincer eu le prefer pe cele de interior (lipite pe interiorul lunetei, ca altfel au grija baietii la spalatorie sa fie doar csdhc_club.congo wink.gif
vedem miine ce va fi, ca aduce Liviu "marfa" proaspata smile.gif
Marius
Asta e link-ul cu ultima pagina din topicul despre autocolant, cred ca ar trebui continuata discutia asta acolo.
Cat despre promovarea site-ului, cred ca numai adminii ar fi in masura sa ia o asemenea decizie, mai ales ca asta va implica si o mult mai multa munca din partea moderatorilor (deci va trebui marit numarul acestora) si probabil va fi nevoie si de ceva banuti in plus pentru suportul tehnic.
Mie unul mi-e de ajuns cum este site-ul acum (stiu, sunt egoist) fiindca este destul de greu sa urmaresc tot ce se scrie si ca sa nu mai mentionez cati nervi imi fac cand apare cate un utilizator nou si nu are timp (sau nu vrea) sa foloseasca "search"-ul si se apuca sa posteze chestii discutate de ...spe mii de ori. Deci, din punctul meu de vedere, cine cauta pe net si gaseste site-ul si il considera util, e bine venit DAR este rugat foarte frumos sa respecte regulamentul ala ca de-aia e facut.
Mache
O metoda de promovare, care nu cere finante, ci doar bunavointa, este "de la om la om". In discutiile cu prietenii, cunostintele, colegii si alti cunoscuti, nu va sfiiti sa le pomeniti de Deciaclub.ro. Eu asa procedez.
mil
QUOTE(LucVer @ 9 Dec 2004, 23:09)
luneta = fereastra din spatele masinii si nu aia prin care te uiti la stele de aproape! radmasa.gif

Scuza-ma dar nu m-am putut abtine!
*



te scuz...dar nu am nici din aia nici din ailalta, la bicla.

Ca tot veni vorba de link la autocolant...am vazut ca cineva acolo (Pedala) are fonturile medievale DACIA, ar fi misto un autocolant cu ele in:
DACIAclub.ro ar crea o identitate, o aura de continuitate.
ar_logan
Sal, eu sunt din Arad , cum as putea achizitiona un autocolant ???Este cineva pe forum din Arad si are autocolante????
Marty
Pentru ultima data: despre autocolante vorbiti pe http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=2166 !!!!


SilviuB, ideea ta nu mi se pare inutila, doar ca pentru a realiza asa ceva trebuie sa pleci de pe niste baze f. cunoscute si stabile!!! In primul rind trebuie sa stii cam cit suporta mysql-ul care dupa cum se vede da gherle in ultimele zile; in al doilea rind trebuie sa stii pe ce moderatori te bazezi, cit timp aloca acestia moderarii si cam ce personalitati au (prea colerici, plea blinzi, etc.); in al trieilea rind si cel mai important (as spune eu), trebuie sa stii ce fel de oameni te vor vizita. Tin sa te anunt ca un asemenea aflux de imbecili si dobitoci ca in ultima vreme este foerte greu de tinut in friu. Si unde mai pui ca mai apar si persoane de la care ai pretentii (Valentine si SGN1310, spre exemplu) care-ti mai pun si aia bete-n roate.
SilviuB, tin sa te anunt ca anul trecut, cind aparea cite unu' dus cu nervii era distractiv, pentru ca nu te intilneai decit o data la 2-3 luni cu asa ceva! In momentul de fat tin sa te anunt ca sectiunile CLT si Logan sunt pline de bezmetici si venetici, care mai de care mai certat cu limba romana si deloc dispusi sa coopereze cu "autoritatea" (moderatori/admini). In momentul de fata sunt pe forum oameni care au o oarecare scoala, macar 10 clase si tot au, incearca sa-ti inchipui ce se va-ntimpla cind o sa-ti apara pe forum Gica a lu' Posmag a lu' Catrina din virfu' satului, care are si el in internet cafe in sat si se da pe daciaclub c-asa-i bonton, fara sa ia-n seama ca valoarea lui educativa (masurata-n clase absolvite) ar face sa crape de invidie doar trenu' personal Urlati-Corlatele.

Iti inteleg ideea si dorinta, amindoua sunt laudabile, le apreciem si-ti multumim pentru dorinta de "expansiune" in rindul posesorilor! Mai rau este ca treaba sta dupa cum ti-am spus si mai sus, trebuie tinut cont de anumit factori car ein momentul de fata sunt total incerti!
RCS
QUOTE(ar_logan @ 10 Dec 2004, 12:37)
Sal, eu sunt din Arad , cum as putea achizitiona un autocolant ???Este cineva pe forum din Arad si are autocolante????
*


OFF TOPIC :Eu sunt din Arad biggrin.gif ...dar nu am autocolante !!! sad.gif
SilviuB
QUOTE(Marty @ 10 Dec 2004, 14:49)
Pentru ultima data: despre autocolante vorbiti pe http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=2166  !!!!
SilviuB, ideea ta nu mi se pare inutila, doar ca pentru a realiza asa ceva trebuie sa pleci de pe niste baze f. cunoscute si stabile!!! In primul rind trebuie sa stii cam cit suporta mysql-ul care dupa cum se vede da gherle in ultimele zile; in al doilea rind trebuie sa stii pe ce moderatori te bazezi, cit timp aloca acestia moderarii si cam ce personalitati au (prea colerici, plea blinzi, etc.); in al trieilea rind si cel mai important (as spune eu), trebuie sa stii ce fel de oameni te vor vizita. Tin sa te anunt ca un asemenea aflux de imbecili si dobitoci ca in ultima vreme este foerte greu de tinut in friu. Si unde mai pui ca mai apar si persoane de la care ai pretentii (Valentine si SGN1310, spre exemplu) care-ti mai pun si aia bete-n roate.
SilviuB, tin sa te anunt ca anul trecut, cind aparea cite unu' dus cu nervii era distractiv, pentru ca nu te intilneai decit o data la 2-3 luni cu asa ceva! In momentul de fat tin sa te anunt ca sectiunile CLT si Logan sunt pline de  bezmetici si venetici, care mai de care mai certat cu limba romana si deloc dispusi sa coopereze cu "autoritatea" (moderatori/admini).  In momentul de fata sunt pe forum oameni care au o oarecare scoala, macar 10 clase si tot au, incearca sa-ti inchipui ce se va-ntimpla cind o sa-ti apara pe forum Gica a lu' Posmag a lu' Catrina din virfu' satului, care are si el in internet cafe in sat si se da pe daciaclub c-asa-i bonton, fara sa ia-n seama ca valoarea lui educativa (masurata-n clase absolvite) ar face sa crape de invidie doar trenu' personal Urlati-Corlatele.

Iti inteleg ideea si dorinta, amindoua sunt laudabile, le apreciem si-ti multumim pentru dorinta de "expansiune" in rindul posesorilor! Mai rau este ca treaba sta dupa cum ti-am spus si mai sus, trebuie tinut cont de anumit factori car ein momentul de fata sunt total incerti!
*



blush.gif
Se pare ca oricum nu prea sunt multi membri din Suceava in afara de mine. Asa ca dupa ce am citit cele de mai sus cred ca o sa promovez verbal pe la prieteni si cunostinte...
wink.gif
mil
eui cred in continuare ca ideea autocolantelor e buna...trebuie promovata si facut ceva in directia trimiterii lor in provincie cu Posta Romana!
Ake
Marty, nu srtiu cum sa zic, pe de o parte ai perfecta dreptate, pe de alta parte ce zici tu se cam bate cap in cap cu ideea de forum deschis

Mai in gluma mai in serios, eu vad ca singura solutie la problema pe care ai ridicat-o tu sa fie un soi de chestionar pe care il completeaza fiecare la inscriere, si in baza caruia, adminii sa trimita acceptul de inregistrare. Acesta ar putea suna cam asa:

- Aveti Dacie? Daca da, raspundeti la urmatoarea intrebare: " Nu-i asa ca e cea mai proasta masinina din lume?" Daca nu, sunteti de acord sa afirmati ca masina dvs. e mai proasta decat orice Dacie?"

- Aveti temeinice cunostinte tehnice despre motorizarea Nova cu dublucorp? Daca nu, va rugam rezolvati urmatoarea ecuatie diferentiala:....

- Va rugam precizati de cat timp ati terminat cea de a doua facultate si ce tema v-ati ales la doctorat

- Ce discutie vi se pare mai interesanta: despre "Oportunitatea siliconarii sanilor la femeile de pana in 25 ani" sau despre " Tuning-ul hayonului Supernova cu ajutorul camerelor de bicicleta"?

- Va rugam comentati doua din posturile lui ashu.
Marty
Ake, ok, imi cer scuze, am exagerat! Te rog frumos, cind apare primul cetatean gen ala cu "Pors Romoniea", sa-mi traduci si mie ce vrea sa zica, OK?
mil
adauga:

- Dati exemplu de atac public, in limitele regulamentului, la adresa unui moderator si estimati dimensiunea warn-ului aferent.

Disclaimer:
Actiunea si personajele postului meu sunt rodul fictiunii...cei care fac o legatura intre ea si realitate...o fac pe propriul warn.
Marty
Mda, nici nu cred ca am pomenit de f. multa vreme de oameni de la care ai alte pretentii..... Ma rog, cred c-o sa va fac o surpriza intr-una din zilele astea, da' una d-aia definitiva.
mil
Iar? Spun una si iese alta, oi avea eu un simt al umorului paradit...in orice scuzati vorba proasta boieri dumneavoastra. De acum ma limitez cu glumele la capitolul meteo!!!
viulian
Nu se poate face un poll pentru ca sa vedem care e cea mai buna modalitate care aduce oameni ?

Site-ul e pe google, a aparut in cateva ziare, si sunt masini care au stickerul pe el (eu conduc una wub.gif ).

Si dupa rezultatul poll-ului... se va vedea atunci ce si cum.
Valentine
Va dati seama ca topicul asta se bate cap in cap cu astalaltu'

http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=8028

MMihai
da, colantele erau ideale si sigla era foarte reusita... inca mai este pe luneta fostei masini (srn) .. in alta ordine de idei cine da un search pe google nu are cum sa nu dea de daciaclub biggrin.gif
sod
din ianuarie sau februarie forumul va fi mutat pe o masina cu de 2 ori mai mult ram si un CPU de macar 2 ori mai rapid
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.