Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Transfer dosar daune
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Flores
Salut! Am patit si eu un necaz zilele astea, aveam masina parcata in fata casei cand un pustan cu ATV-ul a trecut prea aproape si mi-a raschetat parte dreapta. Daunele nu sunt foarte mari, portierele si aripa spate puti infundate, pragul zgariat. ATV-ul e asigurat la Unita si ma interesa sa stiu daca se poate trasfera dosarul la un partener al Unita din Franta, unde am domiciliul. Nu am timp deloc sa stau in Ro sa o repar, poate exista posibilitatea asta, legal, sau prin bunavointa asiguratorului.......
Multumesc mult!

LE. Sau se poate ca asiguratorul sa-mi faca evaluarea reparatie, sa-mi dea banii, eu pun diferenta si o repar in Franta!
adi_ar
Cred ca singurii in masura sa-ti dea un raspuns sunt cei de la Unita.
Teoretic este posibil sa obtii plata anticipata dar "cotatia" va fi foarte mica.
Flores
Multumesc pentru raspuns, o sa trec Luni pe la Unita sa vad ce zic si ei, daca s-ar rezolva cu reparatia in trei-patru zile atunci o fac aici, daca nu, accept ''cotatia'' lor si o repar in Franta, nu am de ales... sad.gif

LE. Am adaugat si niste poze, la prima vedere politaiul care a facut constatarea zicea ca toata treaba costa cam 20-25 de milioane! Ce ziceti, e mult, e putin?....... sa stiu cum stau cand ma duc la asigurare....
Merci!
adi_ar
Avand in vedere ca vopsirea unui element de caroserie nu se poate face (calitativ) partial si un pret orientativ de 100 Euro / element, politaiul zice bine.
Avariile nu sunt mari dar reparatiile pe la portiere sunt dificile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.