Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scaune supape
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
maryus_83
Mai gasesc undeva scaune de supape? Un pret?

Mersi.
baranga
daca esti din slobozia,vezi ca avem o firma pe sos brailei,se numste "enedum" si reconditioneaza chiluoase.au si ei scaune.acolo schimba scaune,rectifica,orice legat de chiluoase.daca nu stii unde vine da-mi un mesaj
maryus_83
Astept sa aduca la enedum scaune si o sa merg sa mi le schimbe. Mersi baranga!
sobolan
QUOTE(maryus_83 @ 23 Mar 2008, 12:41)
Mai gasesc undeva scaune de supape? Un pret?

Mersi.
*



NU
nu se gasesc si excl.gif nu se schimba la dacie...ceea ce ai auzit tu e o tziganeala....cand ai umblat la scaunul supapei la chiuloasa de dacie poti sa spui ca aia nu mai e chiuloasa....
baranga
zi-mi si mie un argument!!!!eu am vazut chiluoase cu scaune schimbate si nu schimbate de strungar,de unu oarecare,si mergea masinuta ceas(cu cuc) biggrin.gif
Deci astept argumente blink.gif

P.S.scaune de supape inca se gasesc tongue.gif
sobolan
va urez mult succes la schimbarea lor biggrin.gif ....sa aveti parte de MULT noroc happy.gif
payty
intr-adevar, in manualul de reparatie dacia se zice de schimbarea ghidurilor, a supapelor, planarea chiulasei, dar nimic despre schimbarea scaunelor.

eu am o chiulasa de alpine cu scaune schimbate si nu se compara cu cele originale (atat montarea cat si materialul). plus ca nu poti pune acolo orice material.

Adrian_Boy
Apropo de scaune, are cineva o dimensiune la cele de dacie, mai exact la ce-a de 1,3, asta in cazul in care conteaza.
Muttley
...
Adrian_Boy
Poate ne da si ydaniel niste preturi la unele de firma ... gen metelli smile.gif


[attachmentid=1627559688]










LE. merci, pentru tabel.

16 Oct 2009, 16:32:
Am luat legatura cu ce-i care comercializeaza ce vedeti in poza de mai sus, pana acuma i-mi spun ca se poate livra si la persoane fizice, dar depinde ce doresc biggrin.gif

... tine-ti aproape tongue.gif
Adrian_Boy
Are cineva idee ce coduri sunt la semeringuri si ghiduri pentru un motor de 1,3

Muttley cum ai facut sa iei scaunele de supapa Metelli, au un cod pe ele, ca sa-i luminez pe oamenii de acolo dry.gif
Muttley
Nu stiu niciun cod.
Cere la piese auto ghiduri pentru motor renault de 1.4. De exemplu motorul C3J.
Adrian_Boy
Cine i-mi confirma si mie care este dimensiunea buna pentru ghidurile de supapa, din tabel unsure.gif

Muttley
Daca-i prima inlocuire a ghidurilor, mergi cu incredere pe prima varianta din oferta aia.

Pentru lamurire:
Minel
QUOTE(Muttley @ 28 Oct 2009, 09:45)
Daca-i prima inlocuire a ghidurilor, mergi cu incredere pe prima varianta din oferta aia.

Pentru lamurire:
*




Dar ghidurile respective din oferta or avea canalul pt semering.... unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.