Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: VREM SA AJUTAM O FAMILIE NEVOIASA
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
sorin1983
cine stie o familie nevoiasa din bucuresti sau imprejurimi care poate sa vina la firma la care am lucrat si care a intrat in faliment(mircea vulcanescu 91- zona garii de nord) dispunem de lucruri bune de pomana:

1 televizor color model nou 51 cm cu telecomanda stare ok
1 frigider mediu arctic model mai vechi
1 canapea extensibila + 2 fotolii din materia textil stare ok

0788 205 758 Marcel Turtureanu -sef paza
luati legatura cu dansul!
cat mai urgent posibil!! fara vrajeli si neseriozitate!
vijelie
Mircea Vulcanescu zici?
Lasa lucrurile pe trotuar peste noapte, nu le vei mai vedea vreodata...
sorin1983
hmmm n-ai inteles! vrem sa ajutam pe cineva nu sa facem fericiti persoane de etnie rroma....
argon
era unu' pe forum care se plangea ca se chinuie cu un monitor de 14...poate ia el obiectele 04.gif
IRONICK
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
OAP
QUOTE(argon @ 26 Mar 2008, 15:38)
era unu' pe forum care se plangea ca se chinuie cu un monitor de 14...poate ia el obiectele 04.gif
*


mai....la sta ma gandeam si eu, da cand sa o spun hop nea argon mi-o ia inainte....Stefane no offence wink.gif
Alexu7
radmasa.gif


nu uitati deloc ma excl.gif
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
StefanT
Da, da, da, chiar as fi vrut frigiderul, dar daca era marca Logan 10561582.gif
AR-18-MOS
Scoate-te ... tongue.gif
vijelie
Atentiune! A venit saracul forumului! Ochii pe plasme ca are mana usoara!
IRONICK
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
vijelie
Bai, e ora 5, plec acasa, unde e celularul meu ???
IRONICK
Bah, tocmai ma intreba cineva ce valoare are un molecular ca l-a pierdut ...pfui ...
vijelie
'ga-mi-as, m-a facut...
AR-18-MOS
radmasa.gif ... radmasa.gif
Muttley
QUOTE(StefanT @ 26 Mar 2008, 16:52)
Da, da, da, chiar as fi vrut frigiderul, dar daca era marca Logan 10561582.gif
*


Fii baiat istet, le vinzi pe toate la preturi derizorii si-ti iei monitor wink.gif
sorin1983
baaaaaaaaaaai ce e aici? eco toilet? smile.gif)) stiu faza cu monitorul dar lasa-ti-ma sa donez alea! aoleu smile.gif)))
cosmin_2300
QUOTE(sorin1983 @ 26 Mar 2008, 15:19)
cine stie o familie nevoiasa din bucuresti sau imprejurimi care poate sa vina la firma la care am lucrat si care a intrat in faliment(mircea vulcanescu 91- zona garii de nord)  dispunem de lucruri bune de pomana:

1 televizor color model nou 51 cm cu telecomanda stare ok
1 frigider mediu arctic model mai vechi
1 canapea extensibila + 2 fotolii din materia textil stare ok

0788 205 758 Marcel Turtureanu -sef paza
luati legatura cu dansul!
cat mai urgent posibil!! fara vrajeli si neseriozitate!
*


Fara nici un misto ... profesorul meu de religie a strang niste bani + un televizor antic pt o familie saraca .. care sta cu chirie si sunt vai mama lor ... daca vrei , pot sa vb cu el sa te sune smile.gif Esti deacord ?
sorin1983
suna te rog la telefonul afisat! eu doar m-am ocupat de postarea anuntului! toata treaba e reala si nu trebuie sa fiu de acord cu sunatul smile.gif daca e ok se face treaba! ca ((((sper)))) ca nu mai vrea sa se imbogateasca nimeni abuziv biggrin.gif

eventual postati aici! bineinteles daca nu gasesc altii o familie... ca mai cauta si alte persoane din firma!!!
radian
QUOTE(cosmin_2300 @ 26 Mar 2008, 19:43)
Fara nici un misto ...
*



Dar tu de ce faci misto?
sorin1983
radian ce vrei sa zici ca m-ai pierdut pe drum biggrin.gif
george_slz
E vorba de firma de constructii Marcon?!
l@u
QUOTE(argon @ 26 Mar 2008, 14:38)
era unu' pe forum care se plangea ca se chinuie cu un monitor de 14...poate ia el obiectele 04.gif
*




QUOTE(IRONICK @ 26 Mar 2008, 14:40)
radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
*




QUOTE(OAP @ 26 Mar 2008, 14:43)
mai....la sta ma gandeam si eu, da cand sa o spun hop nea argon mi-o ia inainte....Stefane no offence  wink.gif
*




QUOTE(Alexu7 @ 26 Mar 2008, 15:21)
radmasa.gif
nu uitati deloc ma excl.gif
radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
*



Stefane baga carbuni radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif ...ca se da ,,moca gratis' radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

QUOTE(StefanT @ 26 Mar 2008, 16:52)
Da, da, da, chiar as fi vrut frigiderul, dar daca era marca Logan 10561582.gif
*



Daca nu postai ............era mai bine radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
sorin1983
george nu... e vorba de o firma de paza si protectie biggrin.gif
l@u mi-a placut mix-ul tau biggrin.gif

si totusi nu e nimeni interesat? nu stie nimeni pe cineva amarat? poate cuiva folosesc astea... mai sunt cateva zile!
liviu2004
Greu de gasit amarati pe forumul asta. Si sa aiba si internet. Va zic din experienta.
sorin1983
pai poate stie cineva ... nu sa fie amarati aici...ca aici sunt numai miliardari biggrin.gif
xcss
Eh... Suntem doar cativa...
Merced
Chiar ar fi interesante niste poze. Sunt curios cum arata fotoliile, ca de cand m-a lasat scaunu' "directoral" stau cam prost la PC cand urmaresc forumul asta.... biggrin.gif
Muttley
Ar fi pretenu' lui ageana. Da' n-are unde sa le bage-n priza... sleep.gif
ceribros
Dar de ce neaparat o familie nevoiasa( in cazul in care sunt nevoiasi nu cred ca au ce face cu TV), da-le la o scoala, gradinita sau centru de plasament cred ca ar fi tare bine venite smile.gif
sorin1983
ideea e ca trebuie sa vina sa le ia cineva ca noi n-avem cu ce sa le transportam! asa ma gandeam ca poate cineva cunoaste un caz... poate vorbi cu respectivii, dupa aceea suna la firma vorbeste etc ... daca nu se gaseste nu stiu ce se va intampla mai departe! incepand de ieri eu nu mai sunt angajat conform art 55 lit b biggrin.gif
ionut.tanase
Sorine, fara misto, dar daca tot te incadrezi la art 55 lit b in consecinta nu mai esti angajat, de ce nu iei tu bunurile respective si le vinzi sau le pastrezi chiar tu? Intreb si eu ca ma roade curiozitatea ...
ceribros
iti zic eu daca vrei te duci la prima gradinita/scoala/centru plasament (binenteles de stat) si le zici ca ai un TV, frigider, canapea si se gaseste cineva sa vina sa le ia de acolo (portar, femeie de servicu, etc)
ionut.tanase
Daca as fi prin preajma le-as lua fara discutii ... de le-as duce la tara si tot le-as lua biggrin.gif .... pe bune Sorine, tu de ce nu le iei?
sorin1983
sincer? nu am ce sa fac cu ele si nu vreau sa ma incarc de doamne-ajuta smile.gif
nu m-am imbogatit niciodata din d-astea si nici acum nu am de gand! eu vreau sa fac un bine si nimic mai mult! nu sunt nici cel mai amarat ca sa imi permit sa le iau eu... deja e unu care a lucrat acolo si e mai mult decat incantat sa le ia el... ca de si-a facut foisor la tara si le pune acolo... nu stiu... probabil pana la urma le va lua el smile.gif dar nu stiu cu ce o sa le care... ca are un accent nou... duba n-are biggrin.gif dar de... e amarat... rezolva el biggrin.gif
vijelie
Acuma, dupa ce ne-am mai si amuzat, nu crezi ca daca ieseai pe strada in maxim 5 minute ai fi gasit 10 amarasteni care ar avea nevoie de boarfele alea?
Parerea mea.
Alexu7
QUOTE(liviu2004 @ 26 Mar 2008, 23:08)
Greu de gasit amarati pe forumul asta. Si sa aiba si internet. Va zic din experienta.
*




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

QUOTE(sorin1983 @ 27 Mar 2008, 11:00)
deja e unu care a lucrat acolo si e mai mult decat incantat sa le ia el... ca de si-a facut foisor la tara si le pune acolo... nu stiu... probabil pana la urma le va lua el smile.gif dar nu stiu cu ce o sa le care... ca are un accent nou... duba n-are biggrin.gif dar de... e amarat... rezolva el biggrin.gif
*



amarastenii astia, foisoare, accent-uri...

sorin1983
vijelie eu am tot intrebat in stanga si-n dreapta... dar ce vrei sa fac??sa o iau din casa-n casa pan' la mine acasa??
se gaseste cineva bine, nu se gaseste la fel de bine, eu unul am incercat!

alexu nu vrei o canapea? biggrin.gif
Alexu7
daca o bagi in breku' tau si o aduci pana la Bacau...
eu n-am nevoie...
dar baietii din cartier cred ca ar aprecia un loc de tolaneala si depravare
( ™Puya ) laugh.gif
sorin1983
n-am break biggrin.gif
Muttley
Cauta p-unu' cu estate wink.gif
2dor
QUOTE(argon @ 26 Mar 2008, 15:38)
era unu' pe forum care se plangea ca se chinuie cu un monitor de 14...poate ia el obiectele 04.gif
*



Merge doar daca TV-ul are mufa DVI ca sa poti sa il legi la computer. Daca nu e LCD cu DVI nici nu merita luat. Si conteaza daca ai placa video cu DVI, e complicat.
sorin1983
2dor inseamna ca nu stii faza smile.gif)
muttley e unu singur care are estate... restul au dacie break
SiloS
QUOTE
Nu m-am imbogatit niciodata din d-astea si nici acum nu am de gand! Nu sunt nici cel mai amarat ca sa imi permit sa le iau eu...


Mentalitate invechita ! laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.