Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema MP3 player prestige
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
adrian.paul
Astazi mi-a venit masinuta, dar din pacate surpriza: cand bag un cd cu mp3-uri imi da CD ERROR blink.gif , dar cd-uri audio citeste. Imi scapa mie ceva sau urmeaza ceea ce banuiesc: o vizita la service.

PS: cd-urile cu mp3 au fost scrise la viteze relativ mici gen 16x. Cel de pe Ambition citeste cd-uri audio scrise la 50+x (viteze maxime de scriere).
C a t a l i n
Sigur aparatul știe mp3? smile.gif

Nu are importanță viteza de scriere, nu mai susțineți această aberație...

Daca eu scriu 50 de cuvinte pe minut, tu nu poți să citești 20 pe minut?
adrian.paul
Sigur stie de MP3, e in lista de dotari, chiar si pe fata detasabila scrie: "MP3" in colt dreapta. Si eu nu cred ca are legatura viteza de scriere, dar am zis sa incerc. wacko.gif
AR-18-MOS
Si ai incercat cu mai multe CD-uri MP3 si are aceleasi simptome?
adrian.paul
3 Cd-uri, scrie pe 2 writter-e diferite, CD-urile 2 marci diferite. plange.gif
OAP
Daca te duci la service o sa iti spuna ca ai pus discuri scrise de tine si nu-s originale radmasa.gif
adrian.paul
Se gasesc discuri originale cu mp3? Ca eu nu am vazut. Daca imi zic asta, o sa caut unul original si daca tot nu merge le dau sa il manance.

28 Mar 2008, 17:54:
huh.gif Luat 1 bucata cd cu mp3 de la un prieten care are Laureat KissFm sau ce varianta mai este aia, functioneaza si la al meu.
Luat 1 bucata cd cu mp care nu functioneaza la mine si nu functioneaza nici la el.
Mers si facut alt cd cu mp, cd-ul alta marca pe alt writter din firma si la mine tot nu functioneaza. La el nu am putut sa mai testez ca a plecat acasa.


Pana la urma asa de prost este acest mp3 player? Mai are rost sa merg cu el la service? Am 4 cd-uri cu mp3-uri scrie pe 4 writtere diferite care nu functioneaza. Daca la service imi pun un cd care functioneaza? blink.gif
sonykel
poate suna stupid cea ce zic dar nu cumva doar fata e de mp3? ptr ca da merge , eu am incercat pe cd playerul meu blaunkput original am pus o fata de mp3 player blaunkput de pe prestige si a mers si vice versa...
adrian.paul
Pai 1 cd l-a citit, doar daca aiuritul ala de prieten nu mi-a dat tot un cd audio.
l@u
mergi in service.
nsa
Probabil are o problema, du-te la service sa-l schimbe. Nu conteaza unde si cum scrii CD-urile, al meu merge fara probleme si a inghitit CD-uri de toate marcile scrise pe tot felul de unitati. O singura data a dat CD Error si atunci erau -25 de grade afara smile.gif
sonykel
am si eu o problema cu al meu , dau de butonu de volum si nu reactioneaza adica sa cresc volumu cu o unitate trebuie sa invart mai mult , uneori face contact uneori nu face... am vreo sansa sa-mi schimbe cd playerul? as da o diferenta si sa-mi dea altu... merge?
adrian.paul
QUOTE(nsa @ 30 Mar 2008, 21:31)
Probabil are o problema, du-te la service sa-l schimbe. Nu conteaza unde si cum scrii CD-urile, al meu merge fara probleme si a inghitit CD-uri de toate marcile scrise pe tot felul de unitati. O singura data a dat CD Error si atunci erau -25 de grade afara  smile.gif
*




Heh am mers in service si am incercat cd-urile (5 cd-uri scrise pe 3 unitati diferite) pe inca vreo 3 masini cu mp3 blaupunkt si nu au putut fi citite. In alte mp3 playere sunt citite. Probabil ca blaupunkt-urile astea sunt niste rebuturi, probabil sa il schimb.
laur_cos
QUOTE(adrian.paul @ 3 Apr 2008, 14:36)
Heh am mers in service si am incercat cd-urile (5 cd-uri scrise pe 3 unitati diferite) pe inca vreo 3 masini cu mp3 blaupunkt si nu au putut fi citite. In alte mp3 playere sunt citite. Probabil ca blaupunkt-urile astea sunt niste rebuturi, probabil sa il schimb.
*


Nu stiu ce are al tau. In al meu am bagat tot felul de cd-uri(scapate prin noroi,zgariate, scrise de 3-4 ori) si nu mi-a dat eroare de cd. Nici cand a fost frig afara, dar acum depinde si de norocul fiecaruia.
adrian.paul
Si mie la Ambition imi merge orice cd, unele chiar arata ca dupa razboi, dar Prestige-ul nu vrea deloc.
koldun
De verificat: ai bifat "inchiderea sesiunii" la scrierea cd-urilor? Multe playere nu sunt in stare sa citeasca un cd "neincheiat". Mai ales la cd-rw! Ia vezi, poate ai o surpriza...
Succese! biggrin.gif
niculescu
schimba-l cu totu am avut si eu aceleasi probleme ,toate sunt praf sad.gif
Andrul
adrian.paul este posibil ca problema sa fie de la o codare proasta a mp3-urilor pe care le scrii tu.
"Cumpara" alte melodii mp3 mai noi eventual si scrie-le si verifica. Poate ca nu este o codare suportata de radiocd-urile astea.
PaulT
Explicatia corecta a dat-o niculescu mai sus.Nu e nici o problema de codare...
Sir_Alex
Salutare,

Experienta de un an pe un Prestige din familie, rulat multe CD-uri scrise de mine cu MP3, toate au mers.

Lasand asta la o parte, daca ai posibilitatea, schimba mp-3 playerul cat de repede poti ca sa te scutesti de nervi, este o porcarie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.