Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ASIGURAREA CASCO (MERITA EFORTUL)
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
Anonymous
Azi mi-am lovit nasol masina in garaj.Am dat cu spatele si mi-am spart bara spate si ceva vopsea luate de pe caroserie.Merita efortul de a umbla dupa asigurarea casco adica expertiza, tarat prin service si alte lucruri de genul asta.Mamentan am expertiza politiei ( tin sa spun ca au fost super de treaba ba chiar mau intrebat daca vreau sa-mi puna si alte lucruri pe casco acum proiectoare genul asta) astept raspunsurile voastre.......salutare
MoneyTalks
Depinde cita reducere ai la casco si cit costa reparatul. Dupa ce folosesti casco, reducerea se anuleaza.
Anonymous
Hotaraste-te repede, pentru ca in 48 de ore de la constatarea daunei trebuie sa te duci la compania de asigurari pentru a beneficia de casco.

Asta este valabila pentru ARDAF. Nu stiu la altii cum este, dar ar fi bine sa verifici.

Cauta clauza asta in contractul de asigurare.



Mai este un aspect. Daca iti folosesti asigurarea casco pentru rezolvarea acestor daune, nu vei mai beneficia de bonificatie la reinoirea contractului (5, 10, 15 % in functie de asigurator).



Succes
AlexV
sigur merita. daca reparatie e sub 1 milion asiguratorun nu o plateste. iar daca e peste ce sens are sa o platesti tu. si daca iti da 15% reducere ce. din 3-4 milioane scade 15%. Care-i baiu. Dai tu vreo 2 milioane din buzunar ca sa dai la asigurare cu 300000 mai putin. Mergi si rezolva treaba civilizat pe bani celor care iau bani pentru asta.
Anonymous
multumesc pentru fiecare sfat.Eu am platit pe casco 110 Euro, deci reducerea de 15% este mica fata de pagubele pe care trebuie sa le repar acum : bara in ton cu caroseria sparta (2.000.000 mil), vopsit caroserie unde e putin 'mai mult' zgariata inca 1-2 mil.Asa ca o sa ma duc la casco sa repar cu ei masina.Sper sa nu-mi tina masina in service sau mai mult ca sigur ca no sa-mi las masina in service pt ca am auzit ca-ti schimba piese daca o lasi acolo cateva zile.Voi ce stii? multumesc pt sfaturi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.