Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] FILTRE AUTO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
cristian1968
Vand toata gama de filtre pentru autoturisme, utilitare si camioane la cele mai rezonabile preturi !!
Filtrele sunt produse in Germania !!
Preturi incepand de la 15 lei.


Expediez colete oriunde in tara prin Curierat Rapid sau Posta Romana.
Pentru plata in sistem RAMBURS cumparatorul suporta taxele.
danzice
sal! un pret pt. filtru aer dsn
$$ilvviu
Filtrele de ulei, motorina (doar elementul filtrant) aer si habitaclu pt masina din semnatura cam cat m-ar costa?
cristibz
Spune-mi si mie niste preturi de filtre pt masina din semnatura.
Multam.
cristian1968
sal! un pret pt. filtru aer dsn



FIltru aer Supernova - md014 - 32 lei

<span class='edit'>13 Apr 2008, 20:04:</span>
Filtrele de ulei, motorina (doar elementul filtrant) aer si habitaclu pt masina din semnatura cam cat m-ar costa?


--------------------

Laguna Initiale 1.9 DCI 2002 - NT-97-SLR
Cu respect


Va rog sa precizati puterea motorului in Kw. Sunt cam 5 variante de motor 1,9 dci
Cu stima.

<span class='edit'>13 Apr 2008, 20:15:</span>



Spune-mi si mie niste preturi de filtre pt masina din semnatura.
Multam.


--------------------

Renault Megane Sedan 2006 1.5 DCI 80 CP Pack Aut Albastru Crepuscule

Va rog sa imi treceti tipul motor. Este scris in cartea de identitate.
Cu stima.
$$ilvviu
Laguna 2002 1.9DCI 88KW sau 120 Hp.
M-ar interesa filtrele de motorina (doar cartusul), aer, ulei si polen
cristian1968
Laguna 2002 1.9DCI 88KW sau 120 Hp.
M-ar interesa filtrele de motorina (doar cartusul), aer, ulei si polen


Acum e OK.
Avem asa :
-filtru ulei - sp1039 - 15 lei
-filtru aer - md 8028 - 30 lei
-filtru combustibil - md397 - 25 lei
-filtru habitaclu(polen) - ms6203 - 37 lei
cu carbune activ - ms6203C - 61 lei

Stima.
cristibz
K9K-D7
autom
Va rog sa imi dati 3 preturi:

filtru ulei, filtru aer, filtru benzina . Toate sunt pentru Tico!

Aveti un magazin in Bucuresti?
cristian1968
K9K-D7

Pentru autoturismul dvs am in acest moment doar filtru de ulei cod sp1039 - la 15 lei si filtru polen cod ms6271- la 48 lei

<span class='edit'>14 Apr 2008, 18:38:</span>
Va rog sa imi dati 3 preturi:

filtru ulei, filtru aer, filtru benzina . Toate sunt pentru Tico!

Aveti un magazin in Bucuresti?

Filtru ulei - sp917 - 21 lei
Filtru aer - md9678 - 38 lei
Filtru combustibil - sp2134 - 20 lei

Nu am magazin in Bucuresti, dar expediez marfa cu Posta Romana sau Curierat Rapid.
Georginho
Ma intereseaza toate filtrele pe care le ai pt Megane 1 din 2002, dCi, 75KW.
cristian1968
Ma intereseaza toate filtrele pe care le ai pt Megane 1 din 2002, dCi, 75KW.


--------------------

Renault Megane 09/2002, M1, 1.9 dCi

Nu gasesc in catalogul meu Megane 1 cu motor 1.9 dci de 75 Kw.
Poti sa imi zici tipul de motor ??(rubrica 17 din certificatul de inmatriculare)
gattoman
Pentru un Ford Focus 2 ma intereseaza preturile la filtrul de aer, ulei(doar elementul filtrant),motorina si habitaclu. Motorul este 1.6TDCI, 109kp, 80kw, caroserie hatchback, fabricatie 06.2005.
Georginho
QUOTE(cristian1968 @ 14 Apr 2008, 19:43)
Ma intereseaza toate filtrele pe care le ai pt Megane 1 din 2002, dCi, 75KW. 
--------------------

Renault Megane 09/2002, M1, 1.9 dCi

Nu gasesc in catalogul meu Megane 1 cu motor 1.9 dci de 75 Kw.
Poti sa imi zici tipul de motor ??(rubrica 17 din certificatul de inmatriculare)
*



Model F9Q-K7
cookie
Filtru de aer si filtru de habitaclu pentru un LOGAN 1,6 MPI 8Valve, 90 CP aveti? Ce pret si marca sunt? Multumesc
cristian1968
Pentru un Ford Focus 2 ma intereseaza preturile la filtrul de aer, ulei(doar elementul filtrant),motorina si habitaclu. Motorul este 1.6TDCI, 109kp, 80kw, caroserie hatchback, fabricatie 06.2005.

Am urmatoarele :
-filtru ulei - md509 - 48 lei
-filtru aer - md8158 - 27 lei
-filtru habitaclu - 44 lei
Nu am pe stoc filtru combustibil.
O zi buna.

15 Apr 2008, 09:56:



Filtru de aer si filtru de habitaclu pentru un LOGAN 1,6 MPI 8Valve, 90 CP aveti? Ce pret si marca sunt? Multumesc

Filtrele sun produse de ALCO FILTERS Gmbh Germany.
Filtru aer - md9250 - 27 lei
filtru polen - ms6151 - 28 lei
Apoi mai am :
Filtru ulei - sp1039 - 15 lei
Filtru combustibil - sp2061 - 25 lei
O zi buna.


15 Apr 2008, 10:04:



Ma intereseaza toate filtrele pe care le ai pt Megane 1 din 2002, dCi, 75KW.


--------------------

Renault Megane 09/2002, M1, 1.9 dCi


Model F9Q-K7

Nu gasesc nici asa.
Incerca sa afli ce filtre folosesti accesand :
http://www.alcofilters.com/catalogue_en.aspx
Multumesc.
DANUTZICU 08
Ma intereseaza si pe mine o lista cu preturile pt. toate filtrele pt. Megane 1 1.9dci .Motorul este F9Q732,cred ca identic cu al lui Georginho.
bobi19xx
vreau si eu un filtru de ulei pentru solenza 1.4 si filtru de polen cat costa.
cristian1968


vreau si eu un filtru de ulei pentru solenza 1.4 si filtru de polen cat costa.

filtru ulei - sp1039 - 15 lei
filtru polen - nu am in stoc

O seara placuta

15 Apr 2008, 21:51:
QUOTE
Ma intereseaza si pe mine o lista cu preturile pt. toate filtrele pt. Megane 1 1.9dci .Motorul este F9Q732,cred ca identic cu al lui Georginho



Am reusit sa gasesc ceva pentru voi :
-filtru aer - fap-310/102/42 - 25 lei (dimensiuni 310x102x42 mm verificati daca coincide cu al dvs)
-filtru ulei - sp1039 - 15 lei
-filtru polen - ms6151 - 28 lei (dimensiuni 230x160x30 mm)

O seara placuta.

15 Apr 2008, 21:54:
QUOTE
Ma intereseaza toate filtrele pe care le ai pt Megane 1 din 2002, dCi, 75KW.



Vezi raspunsul de mai sus.
myky


Buna Cristian,mar interesa filtru motorina(filtrul complet capsat) si filtru ulei.
Laguna II, 107cp, 2003


Mersi mult
myky



Nici un raspuns!!!!!!!!!!!
diavolutu
Ma intereseaza si pe mine un filtru motorina pentru un motor 1.5 dci 85 cai de logan
cristian1968
QUOTE
Buna Cristian,mar interesa filtru motorina(filtrul complet capsat) si filtru ulei.
Laguna II, 107cp, 2003


Mersi mult


Scuze de intarziere.
Pentru autoturismul specificat am asa :
-filtru ulei-sp1039-15 lei
-filtru aer-md8082-30 lei
-cartus filtru motorina(fara carcasa)-md397-25 lei
-filtru habitaclu(polen)-ms6203-37 lei
cu carbon activ-ms6203c-61 lei

Nu am filtru combustibil cu carcasa cu tot.
Preturile contin TVA.
O seara placuta.


21 Apr 2008, 20:37:
QUOTE
Ma intereseaza si pe mine un filtru motorina pentru un motor 1.5 dci 85 cai de logan


In acest moment nu am in stoc filtru combustibil Logan dci.
Trebuie sa primesc cam in 2 saptamani. Ultimul pret la care l-am avut
a fost de 99 lei TVA inclus.
O seara placuta.
tatabobu
Pentru Hyundai Accent X3, motor 1495cmc SOHC m-ar interesa filtru combustibil, filtru aer si filtru habitaclu. La ce pret le aveti?
cristian1968
Buna ziua,
este foarte important sa stiu anul de fabricatie, tip combustibil si puterea in Kw.
Astept datele acestea de la dvs.

O zi buna.
babanu
m-ar interesa si pe mine un filtru sport care sa se potriveasca pentru megane 2 .2 motor 1.6 110 cp

24 Apr 2008, 23:43:
putere motor 82 kw/110 cp.

24 Apr 2008, 23:44:
...evident filtru de aer.
radiozipp
filtru sport ptr solenza?
daca se poate sa imi dai pm..
tatabobu
Scuze, revin cu completari: pentru Hyundai Accent X3, an 1999, motor 1495cmc benzina, SOHC, 66 sau 65 KW (depinde de catalog) m-ar interesa filtru combustibil, filtru aer si filtru habitaclu. La ce pret le aveti?
cristian1968
QUOTE
m-ar interesa si pe mine un filtru sport care sa se potriveasca pentru megane 2 .2 motor 1.6 110 cp

24 Apr 2008, 23:43:
putere motor 82 kw/110 cp.

24 Apr 2008, 23:44:
...evident filtru de aer.


Buna,
din pacate nu am filtre sport ci numai filtre uzuale.
O zi buna.

25 Apr 2008, 12:14:
QUOTE
Scuze, revin cu completari: pentru Hyundai Accent X3, an 1999, motor 1495cmc benzina, SOHC, 66 sau 65 KW (depinde de catalog) m-ar interesa filtru combustibil, filtru aer si filtru habitaclu. La ce pret le aveti?


Nu e nici o problema, doar ca doresc sa evitam orice neconcordanta intre filtrele de care aveti nevoie dvs. si cele pe care le veti primi.
Deci avem asa :
HYUNDAI Accent I 1500i, 12V, 65KW 1/1994 - 1/2000

-filtru ulei-sp934-19 lei
-filtru aer-md9332-23 lei
-filtru combustibil-sp2091-46 lei

In catalogul meu nu apare filtru de polen.

Transportul si plata ramburs prin Posta Romana va costa aproximativ 10 lei.
Preturile includ TVA.

O zi buna.
cristian1968
Promotie !!
In perioada 12.05.08-18.05.08 reducere de 3% la filtre de polen.
myky


Salut!

un filtru aer sport pt. masina din semnatura la ce pret ar fii?

Mersi
Byțu
Salut. Ma intereseaza filtru sport K&N pentru Renault Laguna II, 2002, 1.9 dci.
Vreau modelul din poza care vine in locul lui original.
Daca ai , la ce pret. Mersi.
cristian1968
QUOTE
Salut!

un filtru aer sport pt. masina din semnatura la ce pret ar fii?

Mersi 


--------------------

renault lagunaII expression 2003 1.9 dci 107CP


Salut,
Nu comercializez filtre sport.
O zi buna.

28 May 2008, 11:35:
up..........................
zeu_4u_sweety
Vreau sa stiu si eu un pret pentru filtru de aer pentru super nova/ renault 19, sunt la fel, asta doar daca s a modificat (pretul), ca am vazut mai sus:D
cristian1968
Salut,
filtrul este md014 si costa 32 lei.
O zi buna.
cristian1968
Filtru polen Logan la numai 35 lei !!!!!!!!!!!!!

9 Jun 2008, 13:46:
Filtre polen pentru Logan la numai 35 lei !!!!!!!!!!
cristian1968
Filtre de ulei pentru Logan la numai 15 lei !!!
cristian1968
Cum sa scapam de mirosul neplacut al instalatiei de aer conditionat ??
Rapid si eficient….

CITITI REGULAMENTUL DE LA BURSA
maked
salut,
Pentru Laguna 2.1 din 2002 1.8 88kW ma intereseaza asa:
- filtrul de aer
- filtrul de polen
- filtrul de ulei
Multumesc anticipat
Alexupb
Salut!
Ce tipuri de filtre polen pt Logan 1.4MPI fara AC, ai in stoc? Si la ce preturi?
Sunt interesat de unul care este complet cu rama de montare (nu numai filtrul efectiv).
Da-mi un id de yahoo dc ai.
Multumesc!
cristian1968
QUOTE
salut,
Pentru Laguna 2.1 din 2002 1.8 88kW ma intereseaza asa:
- filtrul de aer
- filtrul de polen
- filtrul de ulei


Salut,
pentru masina ta am aurmatoarele filtre :
Tip auto : Laguna II 1,8 ; 88 Kw; 2002

ulei-sp1039-16,00 lei
aer-md9492-26,00 lei
combustibil-sp2061-26,00 lei
habitaclu(polen)-ms6203-37,00 lei
habitaclu(polen)-ms6203C-61,00 lei (carbon activ)

O zi buna.


<span class='edit'>27 Jun 2008, 11:40:</span>
QUOTE
Salut!
Ce tipuri de filtre polen pt Logan 1.4MPI fara AC, ai in stoc? Si la ce preturi?
Sunt interesat de unul care este complet cu rama de montare (nu numai filtrul efectiv).


Salut,
am codul tee 411 la 35 lei.
Iti atasez aici si o imagine cu filtrul.
O zi buna.
cristian1968
In continuare filtre de polen la numai 35 lei.
cmandrei
Deschis la cerere.
cristian1968
Procedura corecta pentru obtinerea unei reduceri a taxei auto
Autor: Robert Stan
Publicat: 21 Iulie 2008
Revista "Capital"

Registrul Auto Român tinde sa devina o adevarata Mecca pentru posesorii de masini care vor sa dea cât mai putini bani statului. Actuala aglomeratie de la reprezentantele RAR este cauzata si de lipsa informarii.

Normele metodologice de aplicare a OUG nr. 50/2008 privind instituirea taxei de poluare pentru autovehicule au pus mintea si rabdarea românilor la grea încercare. Daca în privinta sistemului de calcul al noii taxe situatia este simplificata de existenta unui soft pe site-ul Ministerului Finantelor, când vine vorba despre procedurile necesare pentru obtinerea unei ajustari a sumei datorate statului, cauzata de o uzura a vehiculului mai mare decât cea estimata de autoritati, nebunia devine totala. Întârzierea cu care Guvernul a publicat normele, lasând autoritatii desemnate sa stabileasca indicii de depreciere, Registrul Auto Român (RAR), numai o zi pentru a îsi pune la punct procedurile, a dus la o situatie greu de prevazut. „În primele zile, noi ne asteptam la 150 de cereri zilnic la fiecare reprezentanta RAR din tara si la circa 200 la sediul din Voluntari. Spre surpriza noastra am înregistrat chiar si 250 de cereri la reprezentante si aproximativ 500-600 la Voluntari. Asta a dus la întârzieri care acum se rostogolesc“, a declarat pentru Capital Flavius Câmpeanu, directorul tehnic al RAR, mentionând si ca, acum, au fost luate toate masurile, inclusiv prelungirea programului, pentru ca întârzierile sa fie recuperate rapid.

Din nefericire, multi dintre cei care se prezinta la birourile Registrului nu au niciun motiv de a ajunge acolo. „Culmea este ca, desi nu au ce recupera, unii dintre cei cu masini noi vin la RAR pentru recalculare. Avem cazuri, în special de pensionari, care nu au înteles care este noua procedura. Ei cer aplicarea valorii de CO2 în cartea masinii ca sa îsi poata lua banii înapoi fara sa înteleaga ca, de fapt, calculul pe baza emisiilor de dioxid mareste taxa la masinile noi. Sunt si persoane care au înteles gresit ca, daca nu depun în 30 de zile de la 1 iulie actele pentru restituirea taxei, documentele nu se mai iau în considerare. Acesti doi factori, alaturi de altii mai putin importanti, au cauzat un adevarat tsunami la birourile RAR din tara. Mai sunt si cei care cred eronat ca emisiile de CO2 pot fi trecute si pentru masini peste 3,5 tone. Numai posesorii de autoturisme pot solicita, conform Ordonantei, înregistrarea emisiilor“, spune oficialul RAR.

O loterie la care poti sa si pierzi

Conform normelor de aplicare ale Ordonantei, la stabilirea taxei sunt luate în calcul valori prestabilite, gen rulaj mediu anual de 15.000 km, prezenta sistemului ABS, a airbagului sau a aerului conditionat. Persoanele care considera ca pot plati o taxa mai mica pentru ca masina nu include unul dintre sistemele mentionate, are un rulaj mai mare sau este mai uzata pot solicita calculul deprecierii la o unitate RAR, dar numai dupa ce taxa a fost stabilita de angajatii Ministerului Finantelor. „Verificarea actuala este oarecum simpla. Avem doua mari directii în care actionam în legatura cu noua taxa. Prima este legata de nivelul emisiilor de CO2 si de filtrul de particule, iar cealalta priveste coeficientul de depreciere“, considera Flavius Câmpeanu. În privinta emisiilor de CO2, acestea pot fi trecute în cartea masinii numai pentru EURO 3 si peste. Pentru celelalte e necesara, dar nu obligatorie, o testare care costa 2.400 de lei. La acest pas se ajunge numai în urma unei contestatii a valorii taxei stabilite în prealabil de cei de la Finante. „În acest moment, nu cred ca merita sa platesti un astfel de test, având în vedere ca pretul verificarii nu se ridica de fiecare data la nivelul taxei calculate fara emisiile de CO2“, mentioneaza directorul RAR.

Coeficientul de depreciere este stabilit destul de clar în Ordonanta. Este vorba despre deprecierea în functie de vechime, de starea generala si de dotari. Pentru fiecare dintre acestea se aplica un coeficient de reducere a taxei. La vechime se iau în calcul datele primei înmatriculari, în orice tara a fost ea facuta. La starea generala, care vizeaza aspectul exterior si interior, se face o analiza vizuala si se acorda ori coeficientul minim (1), ori cel maxim (1,1). Nu exista cale de mijloc sau alte valori. Nu se pot lua în considerare toate zgârieturile, punctele de rugina si nimeni nu poate calcula cât înseamna asta în valoarea masinii. La dotari, se ia în calcul numai prezenta airbagurilor, a aerului conditionat si a ABS-ului. Conteaza doar prezenta pe masina a sistemelor, nu si functionarea lor. „Cei care vin sa prezinte masini cu astfel de sisteme defecte nu câstiga altceva decât un drum la o statie pentru ITP, din cauza ca masina nu mai corespunde din punct de vedere tehnic“, declara Flavius Câmpeanu.

Desi par destul de complicate, procedurile necesare obtinerii unei reduceri a taxei de poluare pot fi destul de profitabile, mai ales în cazul posesorilor de masini vechi si cu motoare mari. Celor care achizitioneaza masini noi statul nu le face „cadou“, în aceasta vara, decât o taxa majorata.

&laquo;E o gheata foarte subtire aici. Cei care vin cu prea multe daune sau deteriorari pentru a beneficia de o taxa mai redusa se pot trezi cu o respingere la ITP si, în loc sa ia bani, sa fie nevoiti sa îi dea pentru a repara masina.&raquo;
Flavius Câmpeanu, director tehnic, RAR

2.400 de lei este suma pe care trebuie sa o achite un posesor de masina neomologata în UE, care doreste trecerea emisiilor de CO2 în cartea de identitate a vehiculului. Din februarie 2009, toate vehiculele venite din afara UE care nu au declarate emisiile vor trebui sa faca acest test

Procedura corecta

Pentru posesorii de masini noi, primul pas este verificarea prezentei emisiilor de CO2 în cartea de identitate a vehiculului. Daca acestea exista, taxa se calculeaza dupa algoritmul Ministerului Finantelor; daca nu, este necesara o vizita la RAR, pentru ca emisiile sa fie trecute în carte. Acest demers dureaza doar câteva minute în cazul masinilor produse pentru Uniunea Europeana. Aici nu poate fi vorba despre un calcul al deprecierii, asa ca taxa se poate calcula rapid la Trezorerie.

În cazul masinilor de ocazie, este necesara, în primul rând, prezentarea la RAR cu actul de vânzare-cumparare si cu documentul de înmatriculare din tara de unde achizitioneaza masina pentru a face omologarea si Inspectia Tehnica Periodica (ITP). Valorile de CO2 se trec automat daca sunt disponibile la producator sau exista documente doveditoare în acest sens. Urmatoarea etapa este calcularea taxei conform algoritmului din Ordonanta. Daca exista nemultumiri justificate legate de valoarea taxei, se poate face o contestatie la Trezorerie si se revine la RAR pentru a se calcula indicele de depreciere al autoturismului. Cu documentul eliberat de Registru, se merge înapoi la Trezorerie si se recalculeaza taxa, incluzându-se si indicele de depreciere. Constatarea deprecierii nu este un pas simultan cu calcularea initiala a taxei, ci intervine ulterior.

Sursa :
Revista "Capital"
Autor: Robert Stan
Publicat: 21 Iulie 2008
ionutctn
La Skoda Superb ce filtre ai si la ce preturi? Motor 1.9 TDI si 96 KW.
Multumesc
cristian1968
Salut,
scuze de intarziere, pentru autoturismul tau am urmatoarele filtre :
-ulei-md355-22,00 lei;
-aer-md9090-30,00 lei;
-combustibil-sp1041-43,00 lei(de la sasiu 3U-3-018402)
-combustibil-sp1264-43,00 lei(pana la sasiu 3U-3-018401)
-habitaclu(polen)-ms6109-22,00 lei(simplu)
-habitaclu(polen)-ms6109C-40,00 lei(carbon activ)

O zi buna.
ciprian1982
Salut,
M-ar interesa flitru aer, ulei, motorina si polen pentru un renault laguna 2, 1.9 dci, 88kw, break.
Eu sunt in Timisoara!
Multumesc,
Ciprian
cristian1968
Salut,
pentru laguna 2, 1.9 dci, 88kw am urmatoarele filtre :

-ulei-sp1039-16,00 lei;
-aer-md8028-29,00 lei;
-combustibil-md397-25,00 lei;
-habitaclu(polen)-ms6203-37,00 lei(simplu);
-habitaclu(polen)-ms6203C-65,00 lei(carbon activ)

Eu sunt din Cluj, dar pot sa iti trimit filtrele prin Posta Romana.
Costul expeditiei este de aproximativ 12 lei.

O zi buna.
cristian1968
Stimati parteneri,
in perioada 04.10-12.10.2008 vom fi plecati in concediu de odihna.
Comenzi si oferte de pret vom onora incepand cu data de 13.10.2008.
Multumim pentru intelegere.
FlorinG
Bine ai venit din concediu!

Pentru Renault Clio simbol dCi 80 CP din 2006
-filtru motorina (cel care are senzor)
-filtru ulei
-filtru aer
-filtru habitaclu
Cum se livreaza?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.