Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Da-ti rotile jos ca sa-mi pozez masina
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
brandy_tdi
Exact cum spune si in titlu , primesc ieri un mesaj pe reno.ro , de la un forumist nu vreau sa ii bag username-ul si mi-a scris ceva de genu:

" Tu ai jante pe masina, daca e le dai jos sa-mi fac cateva poze la masina mea, te cinstesc "



frate o fi normal nu o fi normal pentru altii, da mi se pare penibil , sa-mi las masina pe butuci pentru altu ca sa-si pozeze masina cu rotile mele=)), mai bine o pozeaza pe-a mea si gata decat asa.Inventiv este romanu`
einstein1984
Pai si nu ti-a placut cum a intrebat, adica tonul? Sau cat a oferit pentru serviciul asta?
ady77
QUOTE(brandy_tdi @ 7 Apr 2008, 09:01)
Exact cum spune si in titlu , primesc ieri un mesaj pe reno.ro , de la un forumist nu vreau sa ii bag username-ul si mi-a scris ceva de genu:

" [B]Tu ai jante pe masina, daca e le dai jos sa-mi fac cateva poze la masina mea, te cinstesc "
[/b]

*


Sa intelegem ca el nu are jante?
Merced
radmasa.gif Demential... Ofer eu jante de canada in trei prezoane. Cu cateva modificari le-o potrivi ca sa-si traga niste poze. radmasa.gif
argon
vroia toate 4 sau doar 2? radmasa.gif
Victorine
Da' de ce nu discuti cu omul aspectele astea si vii sa le supui atentiei publice? Inteleg ca sunteti in relatii destul de bune daca iti cunoaste numarul de telefon...

Si pentru ca subiectul ne ajuta sa ne imbunatatim nivelul cunoasterii, aduce buna dispozitie in inimile noastre si in general e de un real interes pentru noi toti, eu zic sa-i imprumuti omului macar doua roti, sa-si traga masina in poze dintr-o parte. Mai ales ca te si cinsteste!...
brvictors
QUOTE(Victorine @ 7 Apr 2008, 10:19)
Inteleg ca sunteti in relatii destul de bune daca iti cunoaste numarul de telefon...


De unde ai dedus? Omu` a spus ca a primit mesaj pe forum.
radian
Pai faceti poze si cu masina ta si cu a lui, si rezolvati schimbul de roti cu vreo aplicatie de prelucrari grafice... rolleyes.gif
Victorine
@ brvictors: CORECT, ai dreptate, scuze. Oricum, sper sa faca schimbul si sa puna poze pe forum, atat cu masina temporar tunata, cat si cu cea a lui brandy_tdi asteptand cuminte pe butuci sa reintre in posesia rotilor smile.gif
aurelv
brandy_tdi, si eu am primit acelasi mesaj, presupun ca de la acelasi user.
Nu vreau sa spun ceva de rau sau altceva, dar avand in vedere ca user-ul avea vreo 3-4 post-uri si o vechime mult prea mica pe forum mi s-a parut mai mult decat suspect mesajul si nici macar nu am raspuns.
Nu am nimic cu el, dar totusi cine ar fi in stare sa stea sa monteze /demonteze 8 jante doar pentru a-si poza masina cu jante de aliaj.
argon
QUOTE(aurelv @ 7 Apr 2008, 11:06)
cine ar fi in stare sa stea sa monteze /demonteze 8 jante doar pentru a-si poza masina cu jante de aliaj.
*




aia ma intreb si eu...e de ajuns sa schimbi doar 2 wink.gif
Alexu7
care o dai pe nevastata, sa ma trag in poza cu ea? doar dintr-o parte !

te cinstesc excl.gif
xcss
radmasa.gif
litza
Eu cred ca vrea sa faca o poza la ce fata o sa faci cand demareaza cu jentile tale! blink.gif
Alexu7
care eºti mããã ???
cosmin_2300
QUOTE
QUOTE
QUOTE
Am vazut ca ai niste jante frumoase! Poti sa ne intalnim sa fac si eu cateva poze cu jantele tale pe masina mea? Te cinstesc! da un beep 0723******

Am jantele stock pe masina ...

Nu conteaza! Imi trebuiesc poze din lateral cu masina! Daca vrei da-mi un beep

Raspunsul a fost nu ... evident ... dar intrebarea in sine m-a socat smile.gif
Alexu7
ii dau eu un bip crazys4.gif
argon
e clar, e mass, si sigur e o escrocherie la mijloc.

Puneti linistiti userul si numarul aici, sa stim si noi care se ocupa cu asa ceva, si sa-l imbucuram cu niste bipuri .
Alexu7
deci, o varianta ar fi sa dea talpa, cu ele montate pe masina si tu sa ramai ca prostu.


altcineva?
cosmin_2300
Numarul de telefon nu-l pun ... dar userul este b13mat smile.gif ...in cazul meu cel putin ...
Nu pot afirma ca vrea sa fure rotile ... dar eu nu fac asa ceva smile.gif Poate vrea doar sa faca cateva poze si sa se laude prietenilor smile.gif
OAP
Misto era sa te roage sa pozeze masina cu jantele tale si cu cauciucurile lui wink.gif
cosmin_2300
radmasa.gif radmasa.gif

l.e. : a zis ca vrea sa faca poza cu jantele nu si cu cauciucurile ... poate e adevarat ce zici tu radmasa.gif
Alexu7
numai DSN-istii au fost contactati.







ps: argon,restu...am pierdut unsure.gif
cosmin_2300
Pai si el are tot DSN ... ce sa faca cu alte jante ? Mi-e greu sa cred ca vrea sa le fure ... nu-mi sta in caracter sa cred asta ( d-aia nici nu vreau sa pun nr de tel ) ... poate e doar un pusti smile.gif cine stie smile.gif
Alexu7
cam complicata operatia,
dat jos jante, dat jos pneuri, blink.gif
OAP
...valve...ca poate nici alea nu-i plac
Funny
Pana la urma daca cineva are chef sa faca chestia asta cu demontatul ar trebui sa-i ceara tipului o garantie si certificatul de inmatriculare+CI.......Doar asa,pentru o "poza" si pentru orice eventualitate! wink.gif
cosmin_2300
Sa-l invite cineva la intalnirile DC ... si poate asa-l ajuta cineva biggrin.gif laugh.gif
Alexu7
nu se risca nimeni sa-l invite,
d-apoi sa-l si serveasca radmasa.gif
nicu022003
Eu cred ca omul are vreo problema radmasa.gif
OAP
o fi ramas pe janta? cool.gif
Asi
doar pt o poza mai degraba ii recomand photoshop.. poate invata si ceva util in timp ce editeaza poze biggrin.gif
brandy_tdi
care imi da si mie doua aripi de supernova ca vreau sa-mi pozez masina, va cinstesc
AR-18-MOS
QUOTE(AR-18-MOS @ 7 Apr 2008, 16:06)
icon_mrgreen.gif 
P.S. Nu vrei poze cu niste jenti de aluminiu?
*


Sunt curios cum o sa imi raspunda ... laugh.gif
razzu
Care imi trece masina pe numele meu sa imi fac si eu o poza cu talonul?
brandy_tdi
QUOTE(razzu @ 7 Apr 2008, 16:52)
Care imi trece masina pe numele meu sa imi fac si eu o poza cu talonul?
*


radmasa.gif tare
puiu82
QUOTE(brandy_tdi @ 7 Apr 2008, 10:01)
Exact cum spune si in titlu , primesc ieri un mesaj pe reno.ro , de la un forumist nu vreau sa ii bag username-ul si mi-a scris ceva de genu:

" Tu ai jante pe masina, daca e le dai jos sa-mi fac cateva poze la masina mea, te cinstesc "

frate o fi normal nu o fi normal pentru altii, da mi se pare penibil , sa-mi las masina pe butuci pentru altu ca sa-si pozeze masina cu rotile mele=)), mai bine o pozeaza pe-a mea si gata decat asa.Inventiv este romanu`
*



Sincer,nu te inteleg blink.gif wacko.gif
Daca vrei sa ajuti omu' bine,daca nu iar bine.
Nu vad rostul acestui topic,FARA SUPARARE.
brandy_tdi
ma asteptam si la raspunsuri de genu` chiar ma miram unde sunt raspunsurile astea.

Tie ti se pare normal sa-ti lasi masina pe butuci? ca sa-i dai rotile altuia? care nici nu-l cunosti?

Uite in cazu asta eu iti cer tie scaunele din fata ca sa-mi pozez si eu masina. Ma ajuti?
razzu
Cere-i o garantie egala cu valoarea jantelor + anvelope + comision. Evident, comisionul il opresti la returnare. Vezi ce zice.
cosmin_2300
QUOTE
QUOTE
Tot respectul pt tine ... dar ai cam ajuns subiect de barfa la cafenea si te cred oamenii hot ... eu nu te cred hot ... dar totusi smile.gif

Transmite-le si celorlalti tongue.gif ca vroiam sa imi fac casco! Dar am rezolvat-o, oricum ms mult! Bafta

corbex
De ce nu spui asa ? Se schimba treaba! Uite, iti imprumut eu un gard de beton
ca sa_ti faci poza cu masina-n CASCO. Ce zici?
puiu82
QUOTE(brandy_tdi @ 7 Apr 2008, 21:01)
ma asteptam si la raspunsuri de genu` chiar ma miram unde sunt raspunsurile astea.

Tie ti se pare normal sa-ti lasi masina pe butuci? ca sa-i dai rotile altuia? care nici nu-l cunosti?

Uite in cazu asta eu iti cer tie scaunele din fata ca sa-mi pozez si eu masina. Ma ajuti?
*



Raspunsul meu e singurul 'de genu' si nu vad de ce te miri wink.gif
Ce e normal sau nu asta decide fiecare,dar daca te-ai decis,trebuia sa stim si noi?
Te ajut si cu scaunele daca vrei,daca am timp si pot,DAR APAR SI EU IN POZA cool.gif
Ce a vrut B13MAT sa faca e pe raspunderea lui,DESI NU INCURAJEZ ASTFEL DE PRACTICI.
Sincer,ce aveai tu de pierdut,in afara de timp?
HellRaiser
Puiule mi se pare aiurea aerul serios pe care il arati unei cereri de tot rahatul. Mi se pare aberant ... Du'te frate si cumparati daca vrei. Pe langa idiotenia din capul celuia care a facut cererea, in ideea de a se da rotund (hilar) ca a avut pe masina nu stiu ce genti nu vad alt motiv. Repet e total aberant.
Oricum mi'as dori foarte mult sa'mi imprumute si mie cineva caroseria sa imi pozez si eu masina cu alta caroserie. La mine s'a cam zgariat vopseaua. Aberant nu ?
puiu82
@ Hellraiser,omu'vroia sa-si faca casco,cel putin asa am inteles eu din mesajele colegilor de forum.
Acum ca vroia doar sa-si maresca suma asigurata sau sa dea o teapa la casco
nu stiu.....treaba lui.
Ce nu am inteles eu:de ce a deschis Brandy_tdi topicul,putea sa refuze si atat.
N-am nici un interes,nu-i cunosc personal pe cei implicati in 'afacere'.
Daca am deranjat pe cineva cu postarile mele,imi cer scuze!
Bafta!
argon
ca vroia sa insele casco e le fel de grav decat o presupusa tentativa de furt.
corbex
Si cu cit i-ar fi crescut asigurarea pe motiv de jante aliaj? cu 3 lei? cu 5 lei?
Exista oameni care au 1,5 m inaltime, oameni care au 1,9 m, adica oamenii nu se nasc egali. Tot asa, exista oameni care au 0,5 kg creier, in timp ce altii-l au de 1,5 Kg. Astia din urma au prostul obicei de a-si pune intrebari. N-ai ce sa le faci. Soarta lor e sa se intrebe, soarta voastra e sa incercati.

Brandy_TDI a deschis topicul ca sa-i puna in garda pe cei mai mici de inaltime. icon_mrgreen.gif

Te necajeste chestia asta?
cosmin_2300
Suma asigurata creste cu 300-500 euro smile.gif
Se ia una bucata politist ( evident ca prieten / corupt ) , una bucata casco ( in care masina are jante ) si o dovada de furt ( ca i s-au furat presupusele jante ) . Uite asa , omul o sa aiba jante de aliaj ( aproape ) moca smile.gif
xcss
Masa creierului chiar n-are nici o legatura cu utilizarea lui...
Alexu7
QUOTE(cosmin_2300 @ 8 Apr 2008, 11:23)
Prima de asigurare creste cu 300-500 euro smile.gif

*



500 de coco niste jante stock dacia? blink.gif
corbex
QUOTE(xcss @ 8 Apr 2008, 12:23)
Masa creierului chiar n-are nici o legatura cu utilizarea lui...
*



Stiu, neuroni, sinapse...
Dar legatura are. Marimea neuronului nu-i la fel de variabila ca marimea punctului de rezolutie dintr-un monitor. Asa ca, 1 g de materie cenusie va contine, in mod inevitabil, un numar mai mic de neuroni decit 2 g. din aceeasi materie.
Poti avea "putere de calcul" si sa n-o stii folosi, lipsindu-ti "baza de date" si "softul",dar daca n-ai "putere de calcul", restul nu prea mai conteaza.
Comparatia maselor era mai simpla. Tare scolastici mai sint unii !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.