Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noul Logan Partener
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
giullia24
http://www.dacia.ro/noutati/zilele-fotbalului-la-dacia

dupa versiunea Logan Kiss, Dacia va lansa versiunea Logan Partener care va fi superior versiunii Prestige, avantajul client fiind de 500 de euro. Data de lansare a comenzilor va fi 10 aprilie, problema ar fi ca veti avea ceva de asteptat pana veti intra in posesia acestora, avand in vedere greva de la Dacia.
han_1.6 mpi
va fi superior cu ce ? vor baga in sfarsit vopsea civilizata care sa nu se mai ciobeasca asa de usor ?
Corbu'
Nuuuuuuuu......vor avea tetierele semnate. God ce oribil arata, alta idee mai tampita nu cred ca gaseau cu tapiteria asta pestrita.

Asteptam cu interes editia speciala Rocco Siffredi cu elemente "personalizate". bababa_rock.gif big_wheel.gif
D-FENS
Din cate am inteles,praf in ochi.
han_1.6 mpi
e clar ca vor sa vanda din moment ce scot atatea editii speciale cu tot felul de brizbrizuri. loganul isi merita banii fara discutie cu exceptia vopselei care e data cu economie. adica exact ce se vede mai bine la o masina.
sonykel
sau editia de camping cu posibilitatea de a amplsa un gratar pe galerie ptr a frige niste mititei , iar in apa care se strange in portbagaj racorim berica...
fanica73
astea sigur sunt facute de sefi de UEL in timpul grevei RO_flag.gif
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
atentie baieti serie limitata 168.gif
au si GPS sa gasiti mai usor piesele pe care au uitat sa le puna nou angajatii aia platiti cu 600 ron oops.gif big_wheel.gif
aphophis
climatizare, adica ac automat sau e doar o chestie pompoasa pentru ac simplu?
Manuel
E climatizare manuala smile.gif
minny
Cica va fi pe noul Logan.Rabdare.
Merced
Culoarea in care-i vopsita masina de pe pagina exista deja in "paleta" lor? Ca pare interesanta(sigur, nu ma pronunt legat de calitatea vopselei, ca va impartasesc parerea, si nici despre cum arata de fapt, caci poza aia are o rezolutie slaba rau).
DigitalScribe
In dimineata asta am vorbit cu cei de la Vocea Clientului si e vorba se pare de 150 euro diferenta (asa a zis o tipa de acolo) de la Prestige la Partener.

Maine e operatiunea Porti Deschise cu Pick-Up-ul in rol principal si de asta mi-a zis si de Partener.
parpanel
Ala e GPS Logan? icon_mrgreen.gif
OVIDIUS
Cred ca ii baga trapa cu activare vocala... tongue.gif
bradone
am fost, am vazut, am plecat
e doar un prestige, la care se adauga " baticul " pt tetiera soferului
gps-ul nu il au la drive test biggrin.gif

probabil ca era din lotul facut de spargatorii de greva ca nu se inchideau usile decat cu un mare efort laugh.gif
eminescu0
deci va dati seama cat se cauta tobele de esapament periculoase de le-au bagat in editia speciala !
ady85btz
Va fi serie limitata pana va castiga romania campionat mondial de fotbal laugh.gif
Merced
European bre... tongue.gif
Deci cum e cu albastrul ala deschis, ca pare sa-mi placa... Era si inainte sau sunt eu nebun?
Zippy
Da, de cand a aparut varianta Prestige, ii zice albastru mineral.
aphophis
pai daca suma preturilor componentelor < diferenta de la prestige la partener, tot e bine zic eu. cat e un mio din ala?
Bulldog
Logan Partener a ajuns si la configuratorul de pe site-ul oficial Dacia, si, surpriza sau greseala, este disponibil doar cu motorizarile 1,6 MPI 8v 90cp si 1,5 DCI 85cp. Deci eu zic ca nu e chiar superior versiunii Prestige. Cum nu am vazut prea multe Prestige prin trafic, cred ca Partener voi vedea si mai putine. In conditiile in care doar GPS-ul e mai rasarit in toata masina, nu siu cati oameni vor fi dispusi sa o cumpere.

Oricum: Hai Romania!

LE: si inca o ciudatenie, la capitolul airbaguri laterale la Dotari intre Prestige si Partener:
"Airbaguri laterale fata: Prestige-optional, Partener-indisponibil"
"Airbaguri laterale: Prestige-indisponibil, Partener-dotare de serie" ... ce sa fie?...
FILter
@aphophis MIO ala e o petarda care nu se mai produce si probabil le-au luat aproape gratis ca nu mai cumpara nimeni asa ceva. Cel mai ieftin navigator de la MIO e urmasul lui C220 si anume C250, dar ala costa vre-o 600 RON cu tot cu harta asa ca era prea scump pentru Dacia. Eu cred ca "avantajul client" vine de la tips-ul de la esapament care adauga ce-l putin 10 ponei... dar numai la adevaratii suporteri ai nationalei. laugh.gif
daciafan
am fost la dealer l-am vazut, nimic impresionant
chederele erau montate aiurea
le-am atras atentia ...probabil acum cei din service remediaza "hiba"
sunt incantat de faptul ca trebuie eu sa ma deplasez 35 de km pentru a observa la o scurta trecere in revista defecte pe care cei de-a colo nu le vad si expun marea revelatie a sezonului asa cum vine ea din fabrica inginerilor treziti din hibernare de greva ad-hoc
MiticaLGN
Sunt eu carcotas sau si voua vi se par infantile campaniile astea de marketing de la Dacia sau Renault Sandero (ala cu Nokia)?
Pe mine m-ar convige daca mi-ar zice.. Uite avem o campanie in care toate masinile iesite de pe linie au AC care sa nu huruie si in plus nu am facut economie de suruburi la oalele de la roti sau la bord. Cata lume mai pune botul la un GPS pus pe masina si niste tetiere mazgalite?
Adica daca vrei sa iti iei Kia sau altceva te razgandesti daca vezi ca a scos dacia Logan Partener?
aphophis
nu e ceva neobisnuit in lumea auto smile.gif si altii fac la fel , deci nu fiti scandalizati ca doar dacia face asta. cui ii convine oferta (sau gaseste masina pe stoc biggrin.gif ) o va lua. pana la urma cu cat e mai scumpa ca un prestige?
Bulldog
E mai scump cu 150 de Epuroi, acum au corectat treaba cu motorul, aseara erau prea adormiti probabil. Mai raman cu dilema airbagurilor laterale. Ne poate lamuri cineva?
Vanzatorul de Iluzii
Pai ma gandesc ca daca sunt oferite gratuit in standard este normal sa fie dezactivata optiunea.
klaus
QUOTE(Bulldog @ 17 Apr 2008, 23:42)
aseara erau prea adormiti probabil.
*
Aiurea, au citit aici pe forum si au indreptat repede gresala.
aphophis
daciaclub cel mai bun ctc de la dacia smile.gif
Bulldog
S-a schimbat si treaba cu airbagurile dar tot nu pricep:

"Airbaguri laterale fata: Prestige-optional, Partener-optional"
"Airbaguri laterale: Prestige-indisponibil, Partener-dotare de serie"

Sa ne spuna cei de la Dacia care e treaba. tongue.gif
minny
Configuratorul ala e dubios. Nu asta conteaza. Eu vad la modul simplist. Dupa ce scadem tipsul si mazgalelile concret avem Partener 1.6 16V = Prestige 1.6 16V + airbaguri laterale + GPS. Pret 10050. Daca iei doar un Prestige cu airbaguri lateral e deja mai scump cu 50 de euro. Deci daca e gratis de ce nu, partener sa fie ...
relu.ralu
tetierele fac toti banii in plus....mai ales ca semnaturile sunt cauciucate:))
rudibedy
Arata foarte bine, l-am vazut la showroom, sincer ma dat pe spate. Interiorul negru face tot! Si exteriorul e klumea, dar este la fel ca la prestige.
Alex 23
Pentru inca 150 de euro eu unul zic ca merita pentru airbag-urile laterale si gps de aceea am luat decizia sa achizitionez unul!! Ca si culoare am ales Gri Platine si in momentul cand am dat comanda nu era nici unul pe stoc, urmand sa intru in posesia ei la sfarsitul lunii!! smile.gif
aphophis
bravo. asteptam jurnal de bord.
dodo03
Si eu mi-am comandat unul si ar trebui sa-mi ajunga maine la dealer.Pretul 10500 euro,culoare albastru mineral!L-am luat pentru ca husele de la tetiere se pot da jos iar stickerele nu o sa le lipeasca!Deci o sa am un prestige cu GPS si este mai ieftin cu 50 de euro!!! wub.gif wub.gif
CataOlar
dodo03, asteptam primele impresii si un jurnal...
cyp_07amb
dodo03, pt. ce motor ai optat?
Manuel
Pai daca-i Partener, inseamna 1,6 16V.
minny
sau 1.5 dCi smile.gif
Manuel
Ups, asa-i... blush.gif
Bulldog
Dar airbagurile? Cum e cu airbagurile laterale? Sunt dotare standard?
andrei_2006
Airbagurile laterale sunt standard la Logan Partener.
eXtenSion
Nu sunt invidios, dar mie mi se pare o nesimtire din partea lor sa recunoasca ca ne puteau vinde masini mai ieftine-cel putin celor care au luat Prestige-, dar au ales sa ne ia banii.

In al doilea rand, dotari de siguranta, ca airbagurile laterale, nu imi par accesorii cu care e normal sa faca promotii. Daca era vorba de dvd player ori ceva pe aceasta linie da, dar daca se pot pune accesorii de siguranta ar trebui sa fie disponibile si la celelalte modele.

In fine, eu as lua Partener pentru airbaguri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.