Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce parere aveti?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
cine_va
stiu ca sunt multe topicuri despre asta si am citit cam tot ce e pe aici dar sunt atat de multe informatii ca la un moment dat nici nu mai stii ce sa alegi:

in fine...
se vrea un sistem audio pentru un logan:
-pentru inceput un HU si 1 pereche boxe fata
-etapa a 2-a 1 pereche boxe spate si un amplif
-etapa a 3-a un subwoofer
in functie de bani pot fi si mai putine etape

tot ce s-a ales e si in functie de bani evident(in mod sigur vor fi altele mai bune decat ce am ales dar si mai scumpe probabil)

HU : Pioneer DEH-2000MPB

Boxe fata : Mac Audio/Super Audio 13.2 (nu vreau cu tweetere separate desi stiu ca ar fi mai bine)

Boxe spate : Mac Audio/Super Audio 16.2

Amplificator : MAC Audio MPX 4500

Subwoofer : Mac Audio MP TUBE 30 sau MP Box 300


Acum ce parere aveti voi?Sunt ok?...nu mai vreau altceva(insonorizare etc)

daca credeti ca sunt altele mai bune dar la aceeasi bani astept niste sfaturi
e-SORIN
HU-ul nu are iesiri pentru amplificator. Si ar fi de preferat sa aiba LPF si HPF.
cine_va
nu stiu daca HU are iesire pentru amplif...dar pentru filtre lpf si hpf din cate am vazut are amplificatorul...nu e suficient?
e-SORIN
Daca amplifici toate boxele e suficient. Dar cauta un player cu iesire pt. amplificator. Modelul DEH-2000MPB nu are asa ceva. Recomand tot Pioneer.
Amplificator la pret similar nu gasesti.
La boxe mai poti sa optezi pt. DLS.
Subwoofer in cutie nu in tub.
cine_va
deci e buna alegerea boxelor si a amplificatorului?sunt ok din pct vostru de vedere?....pe subwoofer o sa merg pe al doilea de mai sus...HU care il recomandati dar sa fie la un pret accesibil totusi?
thedragon
pe ce masina ar intra "muzica"?
cine_va
pai scrie in primul post : "logan"


PS care ar fi mai bun : DEH-P40MP sau DEH-4000UB?
primul parca s-ar potrivi mai bine pe logan pentru ca e argintiu,al 2-lea ar avea intrare usb(nu ma intereseaza in mod deosebit)...dar care e mai bun ?...care "stie mai multe"?

cum vi se par boxele si amplificatorul?sunt ok?
thedragon
Scuze dar nu am observat. Difuzoarele sunt bune si amplificatorul de asemenea.
Intre cele 2 HU diferenta este usb-ul si anul de fabricatie dar de p40mp am auzit numai vorbe bune despre el iar daca nu folosesti usb-ul alege prima varianta wink.gif
dumiDude
Mergi pe p40 mp daca nu te deranjeaza sa schimbi cd uri smile.gif am asa ceva de 2 luni si ff multumit reglaje multe (m-am jucat pe el cu cartea in fata pana l-am dovedit), filtru lpf, hpf. Eu zic ca este cel mai bun calitate pretz.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.