Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ultimul curs
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video > Clipuri Diverse
ag02cws
AR-18-MOS
Sa se odihneasca in pace!
Muratu
Inca nu a murit.
Fratzica
a uitat sa mai zica o chestie... "life`s a fuckin` bitch".
Pacat.
yO_
Impresionanta lectie de viata!
ady85btz
sad.gif Trist
Executron
Desi nu agreez sistemul educational american, cum nici nu apreciez cultura americana si valorile ei morale, trebuie sa recunosc talentul extraordinar al profesorilor universitari americani de a sustine tema/lectia in mod in care chiar sa aiba rezonanta pentru student. Am mai ascultat cursuri inregistrate si chiar sunt facuta cu cap si sunt cum ar trebui sa fie cursurile, informative, explicative etc. Nu sunt ca majoritatea la noi, pusi pe dictare din propriile manuale.

Din fericire eu am avut in decursul studiilor parte de niste profesori foarte buni.

Admir curajul si puterea profesorului din film pentru acest ultim gest al sau in fata "studentilor" sai.
xcss


Acesta e cursul integral... Ascultati-l cu atentie...
Fratzica
daca as fi avut profesori ca omul asta... as fi mers la facultate din placere...
padre
Impresionant pana la lacrimi. Si ADEVARAT!
aphophis
videoclipul ala care a circulat pe net a fost filmat de cineva din partea profesorului sau de cineva dezinteresat?
yO_
Parca era si Oprah in sala, a fost ceva organizat, desigur.
Dodone
Nu cred ca mai conteza daca a fost dezinteresat sau nu. Prevaleaza mesajul transmis si modul concis, logic si direct in care a fost alcatuit.
DiMaggio

QUOTE(AR-18-MOS @ 12 Apr 2008, 21:04)
Sa se odihneasca in pace!
*




QUOTE(Muratu @ 12 Apr 2008, 21:15)
Inca nu a murit.
*



radmasa.gif
A l e x
Tocmai am terminat de vazut tot clipul, cel de 76 de minute, si vreau sa spun ca m-a plictisit destul de mult. Il admir pe om pentru ce a facut si pentru optimismul de care a dat dovada, dar clipul in sine e plin de glume pe care doar studentii de acolo le-au gustat pentru ca stiau persoanele in cauza, si sfaturile pe care le-a dat puteau fi concentrate in 20 de minute, in loc de aproape 80.

Oricum, vorba lui Fratzica, cu astfel de profesori te duci de placere la cursuri...
einstein1984
Cu astfel de profesori, m-as fi dus la cursuri si daca nu era cursul in programa mea.
GIC
Eu chiar am avut un profesor la care ma duceam de placere la curs, chiar daca era de la 8 dimineata si tinea 3 ore (studentii stiu ce inseamna asta biggrin.gif ). Din pacate s-a dus si el. popa.gif
A l e x
Eu profesor care sa ma faca sa-mi placa un curs nu am intalnit, dar aveam in clasa a 9-a un prof de informatica cu atat de mult bun simt ca imi era rusine sa lipsesc la el...
M i h a i
QUOTE(A l e x @ 21 Apr 2008, 13:22)
Eu profesor care sa ma faca sa-mi placa un curs nu am intalnit
*



Nici eu...dar profesoarã da... icon_mrgreen.gif
OVIDIUS
Numai la Oprah putea fi asa ceva...
A l e x
MHY, din pacate nici de acel gen de profesoare nu am avut parte... sad.gif
Bogdy
Eu pot sa spun ca sunt un student fericit biggrin.gif -am un profesor la care merg de placere la curs chiar daca nu sunt un student model,si asta numai datorita felului in care stie sa-si prezinte materia(care oricum e interesanta-Procese si Caracteristici ale Motoarelor cu Ardere Interna).
Fratzica
ce facultate?
antifizic2
sad.gif

nedrept
Bogdy
QUOTE(Fratzica @ 22 Apr 2008, 00:55)
ce facultate?
*


daca te referi la mine Faculatea de Mecanica sectia de Autovehicule Rutiere
Fratzica
da, eram curios. Eu sunt la Autovehicule Rutiere, facultatea de transporturi in Poli, si am avut si eu prof de Procese si Caracteristici ale Motoarelor cu Ardere Interna care e total diferit de ce ziceai tu smile.gif
Bogdy
[quote=Fratzica,22 Apr 2008, 13:55]
da, eram curios. Eu sunt la Autovehicule Rutiere, facultatea de transporturi in Poli, si am avut si eu prof de Procese si Caracteristici ale Motoarelor cu Ardere Interna care e total diferit de ce ziceai tu smile.gif
*

Colegi mai vechi povestesc ca si la noi era asa inainte cu fostul prof.(prof Bataga-cica era renumit in tara ca si profesor dar foarte batran si antipatic),dar el a murit si acum noul prof e chiar ok
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.