Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cauciucuri dacie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
aitilop
stie cineva de unde pot sa cumpar cauciucuri de dacie re-esapate in Iasi?
brigada_diverse
metro cred ca aveti...deci..acolo am gasit(pt constanta cel putin)...nush daca sunt resapate, dar au pret acceptabil..aprox 79 RON....

apropo..in talon scrie 155 R13.......ce sa iau 155 80 R13 sau ce? ...dati o idee va rog....
marius811
pe alea 155 r13/80 nu scrie cumva only Canada an U.S. ? daca nu ai trecut in certificat 70 sau 80 ...poti sa pui...dar sa nu mergi cu ele la revizie rolleyes.gif cum am facut eu...
pune 155 r13/70
sorin1983
nu stiu daca e acolo dar praktiker aduce asa ceva... si daca ai 155 r13 mi se pare normal sa pui orice marime de balon
za_kristake
am eu pe 80 si sunt cam naspa, e elastic talonu in viraje "lucreaza" si se inclina mai mult,
cosminus
Daca cumperi 155/70/13 o sa fie cam mici. Pierzi din viteza si o sa fie motorul turat, mai ales la cv cu 4 trepte
n3m0
O mare prostie cauciucurile reesapate. Aduc numai probleme.
aitilop
La ine cea mai mare problema in acest moment e cea finaciara ...
imi trebuie acuma 2 buc sa trec vara ... la iarna sper sa-mi revin finaciar si sa recuperez
gattoman
praktiker, metro, vulcanizarile de pe n iorga, in bularga, in buciucm vis-a-vis de socola sau la colegul de pe forum.
n3m0
Nu se merita. Si spun asta din proprie experienta... Am avut explozie pe.....spate cu un cauciuc reesapat. Si inca ceva, nu aveam camera pe roata respectiva. Mai bine dau 100 lei si pun un cauciuc bun decat o panarama care sa-mi faca surprize.
za_kristake
Pai tocmai asta e problema la cauciucul reesapat se creeaza o noua banda de rulare dar talonul ramane acelasi acesta fiind imbatranit si copt, de aceea banda de rulare rezista dar cedeaza talonul in majoritatea cazurilor, plus ca banda de rulare are ca rezistenta sarma iar talonul cauciucului daor panza.
aitilop
Multumesc ..
Deocamdata mi-am luat 2 buc SH la 30 ron buc de la o vulcanizare de pe N. Iorga
. Sper sa ma tina pina la iarna cand am sa-mi refac stocul cu cauciucuri noi ca alea reesapate am inteles ca sunt naspa tare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.