Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Transport international de marfuri
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
criss_slc
Nu stiu daca m-am incadrat bine cu topicul aici si nici daca ma poate ajuta cineva, dar totusi incerc. Am nevoie urgenta de un raspuns la intrebarea: exista restrictii de circulatie pentru TIR-uri pe ruta Germania, Austria, Ungaria, Romania anuntate pentru week-end-ul acesta (18-19 decembrie 2004)? Va raman recunoscator pentru orice raspuns, dar as vrea sa fie cat de cat edificat.
driver
nu stiu sa iti raspund exact dar mai bine suni la ARTRI, si ei iti spun sigur
adimicu
la televizor si radio nu au anuntat nimic, si chiar am ascultat
driver
la tv mai rar se spun stiri despre circulatia TIR-urilor in traficul international, sunt foarte multe sarbatori si alte evenimente ocazie cu care se pun anumite restrictii in anumite tari, pt masinile care transporta marfuri, si asta nu se spune niciodata la stiri smile.gif
criss_slc
Pai tocmai de astea intreb si eu. Poate este pe aici cineva mai implicat care cunoaste si astfel de "evenimente".


Am gasit cam toate restrictiile pe site-ul ARTRI. Daca nu mai este cineva care sa fie mai "la curent", cred ca acest post se poate inchide. Multumesc.
309
Tata are o firma de transporturi internationale agabaritice si iti pot spune clar si concis...

Ungaria
intre orele 22pm - 8am restrictie pentru ansambluri mai mari de 7,5 tone

Austria
Camioanele cu remorcă, dacă greutatea totală a camionului sau remorcii depășește 3,5 tone (excepție: transporturile de lapte);
Camioane, semi-remorci și mașini industriale auto-propulsate, cu o greutate totală de peste 7,5 tone.
Sâmbăta, între orele 15:00 și 24:00
Duminica și sărbătorile legale, între orele 0.00 și 22.00


Germania
Camioane cu greutatea maxim autorizată mai mare de 7,5 tone, precum și camioane cu remorci.
Duminica și sărbătorile legale, între orele 00.00 și 22.00
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.