Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: iar se scumpeste motorina!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
mihailogan
oameni buni ce mai e de facut? in tara asta a lu Papura Voda'... venituri mici - medii si taxe si preturi imense... ca dovada...motorina s-a scumpit si astazi cu inca 900 lei vechi... nu m-ar mira sa ajunga in curand la 6 lei litru. este jenant.... daca am fii un popor cu initiativa..poate am face ceva..o greva un blocaj rutier.. in centrul capitalei si nu numai.. sau orice alta chestie pt perturbarea linistii hotilor de ne conduc... pacat ca nu ne putem decat...uita..cum totul se petrece pe dos.. voi ce parere aveti
mihailogan
oameni buni ce mai e de facut? in tara asta a lu Papura Voda'... venituri mici - medii si taxe si preturi imense... ca dovada...motorina s-a scumpit si astazi cu inca 900 lei vechi... nu m-ar mira sa ajunga in curand la 6 lei litru. este jenant.... daca am fii un popor cu initiativa..poate am face ceva..o greva un blocaj rutier.. in centrul capitalei si nu numai.. sau orice alta chestie pt perturbarea linistii hotilor de ne conduc... pacat ca nu ne putem decat...uita..cum totul se petrece pe dos.. voi ce parere aveti
tribunul
Da' halatul ... cat e halatul?
mihailogan
halatu lu tariceanu? eftin
sergiuhusca
Corect...te sustin...Numai japca,totul se scumpeste iar salariile stagneaza!Mai pune la socoteala si inflatia care este la fel ca in 2006!Banii nu mai au valoare...
bogdan_90
rau pt cei care au dat 1000 de euro in plus sa-si ia diesel.
CIPTUNING
Blocaje de trafic se fac tot timpul... tongue.gif Chiar degeaba le facem, ca nici fluenta circulatiei nu ne-o acorda astia, d-apai altceva.. Spunea cineva ca dieselul este inca avantajos fata de benzina dupa prima scumpire. Cum oare: masina mai scumpa, carburant mai scump, revizii mai scumpe.. ?blink.gif
mihailogan
ai dreptate..si o sa fie din ce in ce mai rau.
bogdan_90
eu zic sa le lasam in colo de masini, hai sa ne intoarcem la carute. costa mai putin sa intretii 2 cai decat o masina.
ga!nusha
cat ai dat pe asta a ta?
tribunul
QUOTE(bogdan_90 @ 15 Apr 2008, 14:47)
rau pt cei care au dat 1000 de euro in plus sa-si ia diesel.
*



Foarte...ca doar benzina se ieftineste.
tribunul
E bine sa te hotarasti care motorina se scumpeste.
vis-a-vis
A ajuns euroiu' mai scump ca paraiu', pe cine mai mira faptul ca motorina o sa ajunga dublu' benzinei ca pret, in tara unde TDi-ul e obiect de cult?
tribunul
O renunta citronel la motoarele pe motorina.
mihailogan
da am deschis din greseala 2 topicuri...rog moderatorii sa stearga unul din ele.. eu nu stiu sa-l sterg nici nu stiu daca se poate
bobi19xx
o sa mai scada motorina luna asta cu vreo 2 bani iar apoi o sa se scumpeasca iara cu 4-8 bani si benzina la fel.O sa ajungem sa mergem pe jos
tribunul
Moderatorii e prinsi cu campania electorala...mai bine incerci cu radiera.
tribunul
Pai si care-i problema? acum mergem cu masina cu aceiasi viteza ca a unui pieton.
ga!nusha
da, dar nu obosesti... si nici nu respiri noxe
vis-a-vis
Da tu circuli prin stratosfera?
felixmotanul
pana in vara ajunge la 5 lei/litru o sa ajungem sa mergem cu bicicleta si daca mai baga astai si taxa de drum in pretul motorinei/benzinei mad.gif mad.gif
tribunul
Pai nu au facut pizste pt. biciclete, stai sa vezi ca o sa vina cu taxa ...
IsNa
Da' ce v-o apucat amu'?
Io ultimele 6 alimentari le-am facut tot la preturi diferite (crescatoare desigur). Deci nimic nou.

Cat despre comparatia cu benzina: ultimul drum Timisoara->Deva si retur am consumat 3.7l/100Km. Inca nu-i cazul sa le plangeti de mila dieselarilor wink.gif
Andy_ACS
Culmea, se scumpeste combustibilul cu 900 de lei, si euro scade cu 1000 de lei, deci practic se cu aproape 2000 de lei (si asta se va vedea cand/daca o sa creasca euro la loc)

cand creste euro -> crestem combustibilii, ca au pretul corelat cu euro
cand scade euro nimeni nimc... (mai nou scumpesc si atunci)

Bafta!
felixmotanul
la petrom motorina E4 este 4,4 ron

barilul de petrol a ajuns la 113 dolari

si te intrebi ce urmeaza icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
tribunul
Stirile de la ora 5.
C@talin
pai daca nu va mai merge nimeni cu masina,scad vanzarile la benzina,o ieftinesc la loc tongue.gif,cred ca baietii stiu ca nui mai alege nici dracu,si se inbogatesc si ei cat mai pot de mult.da in tara asta de kkt nici nu stii e cine sa alegi,ca,cum se vede la putere incepe si el sa fure.Dracu se mai duce la vot anu asta,eu unu nu ma duc .Sper sa cada un meteorit in pala parlamentului smile.gif)) cand e sedinta a mai mare biggrin.gif sa se duca toti boi.
Marius97fer
sunt interese mari. nu suntem altceva decat niste furnici care muncesc pentru ei. nu o sa avem niciodata nimic pentru ca suntem un popor lenes, pasiv dar cu gura mare (intre 2 guri de bere, si un articol cu jiji)

cei care se agita, se agita in van. nu suntem in stare sa facem mai nimic singuri, sa ne mobilizam, sa avem un cuvant de spus...

bine macar ca avem net si forum unde sa ne exprimam doleantele... in rest... dumnezeu cu mila
tribunul
La Colibasi tot intre 2 beri au pus de-o greva? si vad ca si pe la Galati incepe sa fasaie mamaliga.
bobi19xx
cel mai ieftin gasiti la luk motorina euro 4 biodiesel-4.19
vis-a-vis
Formularea corecta era "dracu' se duce la vot", pentru ca acum ar fi prima data cand votezi wink.gif
mariuscond
QUOTE(felixmotanul @ 15 Apr 2008, 16:47)
la petrom motorina E4 este 4,4 ron
*
parca 4.04, sau ma insel...?
tribunul
E virgin?
vis-a-vis
Am inteles ca doar se masturbeaza cu perdeaua...
tribunul
Si-a pus perdelute la logan?
C@talin
ceai bre smile.gif)) de unde ai scoso si pasta :|,am zis ca vin iti violez familia si ma sterg porma smile.gif)) peperdeaua ta laugh.gif
tribunul
nu "ceai bre" ci "ceai de tei" ca ala calmeaza.
C@talin
ceai de menta de cat ati frecat buha smile.gif) voi
ady77
QUOTE(vis-a-vis @ 15 Apr 2008, 17:01)
Am inteles ca doar se masturbeaza cu perdeaua...
*


Sub plapula tongue.gif
C@talin
cu nevestele vostre naughty.gif
ga!nusha
ce tema cool v-ati ales
vis-a-vis
cataline, in afara faptului ca abia legi doua cuvinte, si alea scrise cu dosul, m-ai convins ca esti ultimul taran de pe forumul asta.
AR-18-MOS
Prin ce te-a convins?
C@talin
haha vizavi nu trebuie sa ma jignesti,da plt esti zeu acia deh,si scriu cum vreau,daca mie lene sa scorectez inite sa dau add asta e smile.gif).
argon
Dar de ce nu scrie tu corect de la bun inceput, sa nu ai ce corecta? dry.gif
hash
ca sa se chinuie ailalti sa-l inteleaga .. e mai palpitant asa
C@talin
smile.gif bine spus tongue.gif
Ptr ca scrie repede.de daia laugh.gif

PS. Suntem off-topic tongue.gif
GoGu
Off-topic: Cataline, numa' dactilograf la starea civila sa nu te faci, ca o sa te blesteme generatii de copii la ce nume le-ai trece in acte... tongue.gif
C@talin
biggrin.gif idee buna
mihailogan
unsure.gif ati deviat de la subiect ..nu era vb de cine stie sa scrie mai corect..dar ma rog... daca asa vreti voi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.