Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme cu pompa de lichid de parbriz
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
carstos
Salut,

Acum cate zile nu prea mai aveam lichid de parbriz si am tot insistat sa scot si ultima picatura smile.gif Era f murdar ... Ieri am pus lichid de parbriz, dar acum nu mai functioneaza pompa cred. Sunetul de aude, ca si cum ar merge, dar nimic.
Aveti idee care e problema? Se poate dezamorsa pompa?

Inca o intrebare scurta. Exista filtru de AC la Solenza?
romanvs
Cred ca te referi la filtrul de polen.Daca da uite aici http://www.daciaclub.ro/Montare-schimbare-...-A-C-t4750.html
Cr|sTy
Si mie mi se intamplase sa nu mai arunce lichid..chiar daca pompa se auzea.Am scos vasul si l-am curatat bine , am scos si furtunasul pe care l-am si suflat.Apoi si-a revenit la normal si m-am gandit eu ca probabil prinsese ceva mizerie pe furtun.
YR-ZBG
mai mult ca sigur a prins ceva mijerie...care odata trecuta de pomapa o ia pe furtunel si infunda diuza. Curata vasul si sufla furtunelele iar la diuza baga o sarmulita pe orificiile alea.

ps. vezi ca prin bagarea sarmulitei vei schimba pozitia orificiilor si dupa ce desfunzi trebe le reglezi iar sa bata corect. (orificiile sunt ca doua sfere ..o sa vezi tu)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.