Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: La ce varsta v-ati luat permisul?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3, 4
duculeana
La ce varsta v-ati luat permisul de conducere? Considerati ca dupa 35-40 de ani deja e tarziu sa-ti mai iei permisul de conducere? Unchi-miu face anul asta 10 ani de cand si-a luat permisul, si avea atunci 42 de ani. biggrin.gif
C a t a l i n
18.
duculeana
Eu la anul in ianuarie fac 25 de ani si inca nu mi l-am luat. sad.gif
vijelie
Examen ai dat macar?
gabylzr
19 parca.
MariusZMC
18
pastrama
18
minny
Vad ca multi ati dat la 18. Da' masina ati avut ce conduce dupa ce ati luat carnetul sau scoala de soferi a fost cadoul de majorat ? Stiu ca de la sfarsitul clasei a XI-a toti colegii mei au dat pentru carnet, multi insa nu au nici acum masina wink.gif Eu am preferat sa dau examen cand am avut bani si de masina, adica la 25 de ani.
di3g0
de la 18 ani am permisu', si ca masina cea a parintilor... tongue.gif
Thor1983
Am dat de carnet la 18 ani. Masina proprie nu am avut, doar pe cea a parintilor.

Oricum mi se pare important sa poti conduce macar o perioada dupa ce iei carnetul pentru a-ti fixa reflexele dobandite. Cunosc pe cineva care nu a condus timp de 5-6 ani dupa ce a luat permisul si cand si-a luat masina a trebuit sa faca cateva ore bune de practica cu cineva priceput in dreapta pentru ca uitase o parte din comenzi si ii era frica.
kaspersky
18
han_1.6 mpi
18
cosmin_2300
La 18 ani mi-am luat permisul de conducere smile.gif
ArtVandelay
18 ani si aproape 2 luni = permis in mana tongue.gif peste 6 zile fac un an biggrin.gif
tarzy
la 25 B-ul

la 32 C+E-ul

QUOTE(duculeana @ 24 Apr 2008, 09:27)
Eu la anul in ianuarie fac 25 de ani si inca nu mi l-am luat.  sad.gif
*



pai ... si ce astepti?

fie si dpdv finaciar se merita sa-l iei cat mai repeede, pe zi ce trece costul scolii de soferi creste .... din cate stiou acum sunt discutii ptr triplarea numarului minim de ore de conducere (de la 30 la 90) lucru care o sa duca la minim trimplarea taxelor
minny
Si cum se tripleaza de la 30 la 60 ? smile.gif Cu costul ai dreptate. Eu am dat vreo 4-5 milioane acu 3 ani. Nu stiu cat e acu dar banui ca ceva mai mult smile.gif
maryus_83
18

Pe la 22-23 o sa vina si C+E. smile.gif
V a L y O
La 23 de ani, din prima. tongue.gif
VLADIautomobile
La 18 si calaream masinile parintilor iar la 19 masina personala.
Am auzit ca scoala de soferi pentru toate categoriile costa acum 15000 de lei noi (150000000 ROL) deoarece trebuie facute nu stiu cate zeci de ore (90 parca) si le cere la instructori diagrama. Asa mi-a spus cineva.
ArtVandelay
in Craiova e 1200 ron la toate scolile
eu am dat vro 4 milioane anu' trecut biggrin.gif bine ca am facut-o atunci
bogdan_dsn
la 18 l-am luat, apoi am condus un an masina parintilor iar apoi am luat o solenza.
Kojak
18
cristyyy2003
21 ani. Am condus masina parintilor pana la 24 cand mi-am luat SLZ si am ajuns aici wink.gif
CriSTI68
la 20... acum astept E C si D rolleyes.gif
bogdan_90
la 18 mai concret azi am facut o luna de cand l-am luat si deja am luat si 4 puncte penalizare.
luck33ro
Se dau 4 puncte din start celor care au logane? huh.gif
tarzy
QUOTE(minny @ 24 Apr 2008, 17:41)
Si cum se tripleaza de la 30 la 60 ? smile.gif Cu costul ai dreptate. Eu am dat vreo 4-5 milioane acu 3 ani. Nu stiu cat e acu dar banui ca ceva mai mult smile.gif
*




scuze era de la 30 la 90, am modificat
puiu82
La 22 de ani si aveam masina de 6 luni.
kobra_bc
la 18 ani, condus din prima zi de cand am luat permisul de la politie, de atunci am schimbat vreo 3 masini, iar de cand am luat permisul nu o mai reusit nimeni sa ma dea jos din masina biggrin.gif
Quality
La 20 si un pic...
Masina am luat-o pe a parintilor...berlina din '85.
einstein1984
La 20 si un pic, dupa anul 1 de facultate.
silviu_79
la 19 ani, inainte de admitere la fac.
masina parintilor pentru cateva luni apoi, masina personala.
razvan_3asy
18. Conduc masina mamei mele, o berlina din 1988, de varsta cu mine.
Si sunt mandru icon_mrgreen.gif .
ag02cws
La 19 ani, imediat dupa ce am luat la facultate. In 2 saptamani am facut scoala. Conduceam masina pe care o conduc si acum, e drept ca numai in weekend (cam 200 de km pe saptamana).
nicu022003
La 18 ani si 19 zile, conduc un Logan
RSV
19 ani

25 Apr 2008, 13:50:
19 ani
bobo77
18 ani si a trecut ceva timp de atunci.
ady85btz
la 19 anisori,cu 2 zile inainte de ziua mea blush.gif
Ionescu
24, intai m-am apucat de masina la jumate am luat carnetul si am ramas fara bani. Apoi am condus masina parintilor cu care am facut-o pe a mea.smile.gif
cata87
la 18...desi am condus de la la 16...nerabdarea icon_mrgreen.gif
liviu2004
18 + <1luna.
nick58
La 22 ani si prima masina a fost o Dacia Sport trophy.gif
D-FENS
Am permis din '91,aveam 24 de ani.
Stefan
acum 5 ani dupa ce am facut 18. prima masina.. cea din semnatura.
Tiberiu-Andrei
In nici o luna am doi ani biggrin.gif.Masina personala o am la o saptamana dupa permis,tin minte ca eram in a 11-a si mergeam cu ea la scoala.Sau/si pe langa scoala tongue.gif
Si pentru initiator,nu e tarziu niciodata.
Spor.
Sony
Pe la 29 ani. In primele 3 saptamani am imprumutat berlina fratelui meu si am facut vreo 2500-3000 km. Dupa 8 luni mi-am cumparat loganul.
dispeceru
la 22 respekt.gif
robyvol33
azi la 37 de ani
Alex G.
20 ani, dupa primul an de facultate.

Alex
zanga
18
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.