Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Logan putin sifonat
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
rtBK
Din relatarile prietenei, care si-a facut cont numai pentru coltul misoginilor nu si pentru discutii despre masini ( tongue.gif ), toata treaba s-a intamplat cum vi dinspre foisorul de foc spre universitate. A plecat frumos de la semafor, nici nu a intrat bine in sensul giratoriu ca a intrat o fata cu un audi rosu in ea.

Cea care a intrat in ea spune ca defapt a fost vina prietenei ca a pastrat banda a 2-a, si ca trebuia sa se duca pe banda 1 ( nu stiu de unde a scos regula asta, dar ma rog ), dupa aceea si-a schimbat povestea ca defapt era sa intre altcineva in ea si a incercat sa il evite si astfel a intrat in coliziune cu masina prietenei mele ( nici ea nu stia exact ce s-a intamplat... dar are audi, smecherie ). Dupa aceea a revenit la ideea ca era vina prietenei ca nu s-a dus pe prima banda ( unde era un autobuz ). Cand i-a spus asta tipa a sarit ca trebuia sa ii acorde prioritate autobuzului ( in mintea ei tot vina prietenei mele era vina ). S-au dus la accidente minore... au povestit ce s-a intamplat, dupa care tipa se trezeste ca mai are un martor pe langa cel care era cu ea in masina. Un motociclist care era in fata prietenei mele si care a vazut totul :|. Problema e ca ea nu a vazut nici un motociclist si ma oftica partea asta ca trebuia sa il arda pe ala pentru marturie mincinoasa or something, dar sa ii faca ceva! :| In final a reiesit faptul ca tipa cu audi e de vina si ca prietena a reactionat foarte bine ca a ramas pe a 2-a banda.
Eu ma bucur ca nu s-a speriat sa traga de volan si sa intre si in autobuz atunci ar fi fost urat de tot. ( nota 10 tongue.gif )

Urmarile se pot vedea mai jos... intrebarea este daca usile vor fi indreptate si dupa aceea vopsite? sau ii schimba usile si le vopsesc?
Ce service imi recomandati?


multumesc celor care au rabdare sa imi raspunda smile.gif.
Duyu
Mai mult ca sigur usile vor fi indreptate si vopsite, iar in legatura cu service-ul iti recomand Dab Auto (din pacate nu stiu daca lucreaza si cu Dacia... sad.gif ). Numai bine! wink.gif
rtBK
mersi pentru raspuns.

Cum vor arata usile dupa indreptare? ca din topor ( ca in reclama peugeot 206 ) sau vor fi cat de cat apropiate originalului?

In ce conditii pot sa refuz lucrarea?

<span class='edit'>28 Apr 2008, 16:59:</span>
am revenit cu lista service-urilor agreate in afara de cele din poza mai sunt pe urmatoarea pagina IPSO si Motor Service. Imi poate spune cineva un service? 053.gif
Duyu
Dupa reparatie, masina ar trebui sa arate ca noua, adica sa nu-ti dai seama ca a fost lovita! Usile vor fi indreptate la linie si vopseaua trebui sa arate ca cea originala (sa nu se vada diferenta) smile.gif Chestia asta ti-o spun din proprie experienta, pentru ca si eu mi-am facut griji de cum o sa iasa reparatia la aripa spate de la Symbol-ul meu, dar totul a iesit ca nou. wub.gif In legatura cu service-ul nu ce sa-ti zic... Din lista aia as alege IPSO (am fost multumit de lucrarea lor de la tinichigerie-vopsitorie). Lucrarea o poti refuza daca ti se pare ca nu este buna din punct de vedere "calitativ" (se vad particule de praf, nuanta este diferita fata de cea originala etc.) dar asta inainte sa semnezi foaia aceea de ridicare a masinii din service. Multa bafta si iti doresc sa iasa totul perfect! rolleyes.gif
rtBK
eu unul sunt cu o idee fixa in cap... o masina lovita nu o mai aduci la linie, stiu asta pentru ca si taicamiu a lovit o masina si nu a mai fost ca inainte... chiar deloc. Nici nu a fost la un service agreat de firma constructoare (dar asta e alta poveste). Stiu ca a sunat destul de aiurea "in ce conditii pot sa refuz...", dar imi este foarte frica sa nu dau de un nea gigel care face munca de mantuiala.
SorinV
@blak2008 ai o idee fixa..da e proasta rau de tot.. fara suparare.

Acum la cum arata usa fata se inlocuieste si cea spate se repara. cea de pe fata se inlocuieste pt ca este infundata pe burta si nu pe muchii. Unde sunt muchii paradoxal e mai usor de indreptat. Intra prea multa manopera la usa aia ca sa se dea reparatie.
rtBK
ideea aia fixa e din cauza experientelor anterioare. adevarul e ca am vazut si un passat de nu mai avea fata si cand l-au reparat arata ca nou. Dar atunci a fost munca facuta pe casco, nu pe asigurarea obligatorie! Daca era pe casco nu imi era asa frica. Sper ca ma intelegi.
adi_ar
OK, am asteptat evolutia discutiei.
Cum aceasta se orienteaza spre probleme de Service Dacia, nu de Asigurari si Daune se va muta acolo.
FILter
Pana la urma unde ai dus-o si cum a iesit?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.