Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum poti face rost de mai multi cai putere pe o dac
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Alexandru 90'
Salutare tuturor as vrea sa stiu si eu cum as putea face rost de mai multi cai putere pe o dacie? cum as putea sa o duc spre extrem?
C a t a l i n
Īn ce scop?
Adrian_Boy
Alex bine ai venit pe forum. Daca ai intrebat ceva pot sa-ti raspund !

Poti sa pui un filtru de aer sport, o toba sport, un ulei bun, o benzina tot buna si un aditiv de marit cifra octanica, un carburator dublu. Restul de modificari sunt ceva mai majore, cum ar fi tot motorul si altele.

Costa mult ce vrei tu, daca consideri ca merita spor la treaba wink.gif
Alexandru 90'
As vrea sa o modific sa o fac ceva de genu pentru raliu sau macar gordini
Alexandru 90'
Deci as vrea sa o duc la performantele celor de raliu care erau pe vremuri...sau macar gordini...cum fac asta?
tzepesch
http://www.daciaclub.ro/Daciaberlina-Imbun...ente-t7713.html

mult citit
ArtVandelay
user posted image

http://www.daciaclub.ro/Dacia-Raliu-page-1-t23889-s0.html
fiderzen
1.8 16v.....asa se poarta mai nou smile.gif).....
alexandru...stai cuminte in banca ta...fac pariu ca abia ai luat permisu sau abia ti-ai luat prima ta DACIE....si ca orice "reisar" vrei ca masina sa fuga dar sa consume putin....deh..sa te poti plimba mai mult smile.gif)....
au fost multi ca tine pe forum.......au fost smile.gif))
CriSTI68
eu prepar un 1.6 8V R18 powered by 1x Weber DCOE 40 deci consum rezonabil radmasa.gif
djasu82
Laude mai vrem si fapte.... expuse pe forum . Un carburator dublu sincron pe dacie 32-32 va ajunge in bucuresti biggrin.gif.
$$ilvviu
Pui un motor turbodiesel de 120 cai.
Obtii un consum de 4%.
ramses86
asa cum zic altii cu frectia pe p;icor de lemn: cu filtru aer sport, cu toba sport marre lucru nu o sa faci; daca pui benzina buna atunci o sa castigi la faptul ca nu va mai trebui sa impingi masina datorita calitatilor superbe ale benzinei (eu am patit-o), daca pui un carburator dublu-corp, castigi ce va caluti in plus si o putere mai mare, dar at va trebui sa-ti iei o cisterna sa o tragi dupa tine! Multa bafta!
CriSTI68
QUOTE(djasu82 @ 29 Apr 2008, 19:09)
Laude mai vrem si fapte.... expuse pe forum . Un carburator dublu sincron pe dacie 32-32 va ajunge in bucuresti biggrin.gif.
*



toate la timpul lor, momentan caut o chiuloasa de R18 1600 ca a mea tocmai a avut un mic accident saptamana trecuta
viorel 77
QUOTE($$ilvviu @ 29 Apr 2008, 19:15)
Pui un motor turbodiesel de 120 cai.
Obtii un consum de 4%.
*


Poate de WV Golf 2 diesel.

29 Apr 2008, 22:01:
Scuze! acum am vazut ca am scris gresit VW sad.gif wink.gif
Ov
s-a dat deja un link f bun mai sus, asa ca aici se inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.