Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce motor se potriveste
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
gybbam
Sal! Am si eu niste intrebari poate ma ajutati. Am o Dacie Nova GT din 2000 pe care am vrut sa o vand(tinand cont ca mai am una din 1997 pt piese) dar nu am reusit.Din aceasta cauza m-am hotarat sa o modific putin.Vreau sa stiu ce motor(ceva de renaul de 1,6 cu euro oare merge) as putea sa pun pe ia, amortizoare,discuri ventilate pe spate etc. Daca stiti sa-mi ziceti si mie aceste date si ce acte trebuie la RAR pentru a o omologa fara probleme.
Multumesc anticipat si bafta!
mihai0070
Mai bine o vinzi ca siguri nu ai bani de atatea omoloari , si in final vei ajunge sa o vinzi si fara ITP , daca o sa o mai cumpere cineva ,
gybbam
Eu acum am toate actele in regula la masina in afara de faptul ca nu e pe numele meu dar asta rezolv saptamana viitoare.Bani nu cred ca sunt o problema fiindca as vrea sa investesc vreo 10.000 care cred ca sunt arhisuficienti.
smecheras
problema cu actele nu este acum....ci dupa ce vei schimba motorul
lucian a pus un motor de 1.8 turbo pe nova...si din cate am inteles l-a si omologat(sau ma insel)
justyn
Am un prieten care si-a pus mutor de pe un reno 19 si-o lipit placuta cu seria de pe motoru vechi si o trecut fara probleme de rar.
cosmin_2300
QUOTE(gybbam @ 5 May 2008, 10:17)
Eu acum am toate actele in regula la masina in afara de faptul ca nu e pe numele meu dar asta rezolv saptamana viitoare.Bani nu cred ca sunt o problema fiindca as vrea sa investesc vreo 10.000 care cred ca sunt arhisuficienti.
*


10.000 de ce ? Lei vechi ? Lei noi ? Euro ? Dolari ? Capace de WC ?
lvl100
QUOTE(gybbam @ 5 May 2008, 10:17)
Eu acum am toate actele in regula la masina in afara de faptul ca nu e pe numele meu dar asta rezolv saptamana viitoare.Bani nu cred ca sunt o problema fiindca as vrea sa investesc vreo 10.000 care cred ca sunt arhisuficienti.
*




Pai cu banii aia + banii pe Nova poti sa iti cumperi un motor SI o cutie Renault frumusele. Cu tot cu masina pe care sunt deja montate.... blink.gif
anndi
1,8 16V de reno 19 merge 100%, 1721 tot de pe 19, 1,7 turbo de volvo. Discurile pe spate nu ti le omologheaza nimeni si deja nu mai treci cu ea de ITP. Se potrivesc cele de 19 dar nu stiu sa iti spun din ce an. Spor la treaba!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.