Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: noul primar al bucurestiului
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Valentine
Ce parere aveti? Cine o sa fie noul primar? Pe cine ati vrea?

Nu prea imi place tipul de la PNL... sa speram ca o sa vina si PD cu un candidat mai bun ...
costi
pai intrebarea e prematura cita vreme nu stim candidatul PD
Marty
QUOTE(costi @ 20 Dec 2004, 09:27)
pai intrebarea e prematura cita vreme nu stim candidatul PD
*



Nu stiu de ce-am impresia ca Rus va fi candidatul D.A. si Vanghelie candidatul PSD+PUR
bomicabomic
D' ce ziceti de Giovani Becali? Cica vrea si el la primarie. 182.gif
Lolek
Eu sa fiu PSD n-as investi in campania asta :-), "am hotarit sa fim economi si sa nu cheltuim banii publici pe o campanie fara sanse. in acest fel putem oferi bucurestenilor o gamela cu fasole si carnati in piata Constitutiei, lucru care credem ca va face mai multa placere bucurestenilor si demonstram astfel ca nu suntem avizi de putere ci mai degraba ne gandim la binele si bunastarea electoratului. Am invitat deja formatia vocal-instrumentala Sukar Collective si vom face si joc de lumini pe scena."
Marty
Shukar GROOVE Collective (they rule btw)!
costi
Care Rus?
Valentine
Da Becali candideaza si el smile.gif Ar fi amuzant iarasi o campanie stupida cu 12 personaje care n-au nici o treaba. Iarasi 2 ture, etc ...

Mie greu sa cred ca PNLul va castiga cu tipul ala. Nu imi inspira deloc incredere de primar ... poate ma insel, sau poate ca m-am obisnuit mai mult cu Basescu smile.gif.
Marty
QUOTE(costi @ 20 Dec 2004, 10:17)
Care Rus?
*



Primarele de Cluj.
bomicabomic
QUOTE(Marty @ 20 Dec 2004, 11:03)
Primarele de Cluj.
*



Hehe, ce glume faci de dimineata mai Marty. Ala e PSD. Dar pe undeva tu ai dreptate. Vanghele, isi da demisia din partid si candideaza independent iar PSD cu Rus. Daca cistiga "care este", se inroleaza iar in partid si va organiza Revelioane pina la adinci batrineti.
Marty
QUOTE(bomicabomic @ 20 Dec 2004, 11:09)
Hehe, ce glume faci de dimineata mai Marty. Ala e PSD. Dar pe undeva tu ai dreptate. Vanghele, isi da demisia din partid si candideaza independent iar PSD cu Rus. Daca cistiga "care este", se inroleaza iar in partid si va organiza Revelioane pina la adinci batrineti.
*


Eu ma refeream la actualul primar al Clujului si presedinte interimar al PD, nu la retardu' ala care a fost ministru de interne si a facut foc de artificii cu ML-ul pe Buc-Pitesti!
Aoleoooooo.... Boc il cheama, scuze!
vv
Imposibil Marty. Sunt absolut cretini daca il propun pe Boc, n-au nici un motiv (singurul motiv ar fi ca "nu mai avem alti oameni valorosi in partid" dar nu cred ca vor sa recunoasca asta). Daca il propun pe Boc, pierd Clujul si n-ar fi exclus sa piarda si Bucurestiul (oricum o sa piarda din simpatizanti).
bomicabomic
QUOTE(Marty @ 20 Dec 2004, 11:14)
Aoleoooooo.... Boc il cheama, scuze!
*


Da Boc. Nu vine ala la Primaria Capitalei. Gusa cred ca va fi din partea PD. Trebuie unu cu gura mare sa-i puna la colt pe tribunii PSD.

In alta ordine:
Incet incet, incepem sa "mirosim" scenariile PSD, vorba aia au trecut peste noi 15 ani de "manevre" si subconstientul nostru le scoate la suprafata. laugh.gif laugh.gif
mil
Adrian Nastase !!!

Ca pana la urmatoarele prezidentiale are timp liber destul smile.gif !

Propuneri de campanie:
Singur fur putin . Insa cu consiliul ca asta nimic!
vv
Hai mai mil, vrei sa se faca de rusine si sa iasa cu mai putin decat jiji?
Eu am alta propunere: Ion Iliescu. 04.gif
bomicabomic
Sigur Geoana. El e omu cind primar, cind premier. Pune botu' si-a treia oara.
paul_s
PNL-ul pe cine a desemnat candidat?
mil
Alt primar surpriza:

Cozmanca, tace si face!
Valentine
Da Geoana, ca la loto ... n-a mers la Noroc, nici la 6/49, incercam si la Pronosport ... ca poate o da' domnu' si oi ramane si eu ceva in viata asta politica smile.gif

De Boc nu se pune problema este primar al Clujului si a declarat clar ca asa va ramane pana in 2008.

Gusa ar fi in acest caz cel mai bun candidat din partea PD ... sa vedem. Eu zica ca Bucurestiul este un obiectiv foarte important pentru PSD, pentru ca practic de aici li s-a stricat toata ecuatia continuarii furtului, pardon guvernarii, din Romania. smile.gif
madalina
@Paul_s Pe ludovic Orban. Din pacate acest om in orice competitie a intrat, a pierdut.
mil
Ancuta Boagiu!

Valentine
QUOTE(madalina @ 20 Dec 2004, 12:39)
@Paul_s Pe ludovic Orban. Din pacate acest om in orice competitie a intrat, a pierdut.
*


Eu ce ziceam. Se vede pe fata lui ca nu e un "luptator". De fapt ziarele au si scris ca la petrecerea de la piata constitutiei Basescu nici nu l-a bagat in seama, si el saracu se tot foia acolo pe scena, numai numai de l-o prezenta si pe el poporului smile.gif

Sper sa vina PD-ul cu cineva serios (din nu stiu ce motiv, actualul primar interimar nu poate candida ... asta chiar nu am inteles-o ... ).
costi
Ancuta/draguta/prostuta e pe teava ca Min al Transporturilor (ca de a invata fata pe unde e intrarea principala si garajul). Halal ministru ...
Ce bafta a avut fata asta in viata ca s-a nascut pe scara cu Basescu . Ptiu ...
Madalina unde a mai candidat Orban asta ca nici mie nu-mi inspira incredere? Parca-i cyborg
madalina
A incercat sa faca ceva pe la sectorul 5. Se tot certa cu vanghelie.

A candidat in 2000 pentru parlament la Calarasi si a pierdut cu un numar mic de voturi, dar dupa ce a reusot sa provoace mari scandaluri interne acolo in organizatie.
Marty
Sa va zic ceva, daca Vanghelie candideaza la PC, cistiga indiscutabil! Aia din S5 sunt topiti dupa el, chiar a facut treaba tiganu'.
costi
Aha. Eu l-am cunoscut la alegerile locale. Venise sa se dea mare la circumscriptia unde votam. E aberant si se comporta straniu. Ciudat individ.
Primarul interimar Murgeanu ar fi nimerit. E in administratie de pe prin '90 (initial a fost la sect 1) si cred ca-i si un tip de gasca (are barba de). Nici eu nu inteleg de ce nu poate candida.
@ Marty: Vanghelie ar candida din partea PSD? Iar e membru ? Si cu JJ e pe bune ?
vv
QUOTE
Aia din S5 sunt topiti dupa el, chiar a facut treaba tiganu'.


Prin a facut treaba se intelege "si-a marit averea personala de 1000 de ori?"
Marty, prefer sa cred ca a castigat in S5 fiindca acolo e Rahova si Ferentari, dar totusi Bucurestiul nu e caracterizat doar de cartierele astea doua!
costi
Nu-mi mai aduceti aminte de "care este" ca-mi aduc aminte de casa in care sta pe Dacia desi e revendicata , de cum a luat magazinul Victoria si el revendicat, de economate "de lux", de spagile pe care ia si alte alea.
vorba lui vv: cistiga ca a colo-i Bronx-ul si-l voteaza minoritarii dar daca face un pas in afara moare.
Marty
Costi: dupa locale s-au impacat. Nu stiu daca a reintrat in PSD dar sigur sunt iar in cirdasie!
vv: patronul barului unde ne stringem noi sta-n Rahova. Asta si tot neamu' lui il iubesc pe Vanghelie de parca ar fi Dumnezeu, altfel degraba votanti de DA. De ce-l iubesc ? Pentru ca s-a ocupat si a renovat scolile din sector, a reorganizat pietele si pentru ca da tot felul de premii (rahaturi insignifiante) celor care merita (fiicele astuia s-au intors acasa cu un minisistem stereo si cu un aparat foto). Si stifturile astea stii si tu ca prind la gloata.
mil
Mai eu zic sa nu ne mai dam cu parerea la Da, ca astia au o gramada de posturi de distribuit acum...sa se inchida topicul Guvern.RO si dupa aia!

Mai bine sa vedem la PSD...ca acolo e mare disponibilitate pentru functii publice si o turma de oameni capaci care se scurma in nas prin parlament:

- Geoana, Reloaded!

- Paranghelie!

- PreaOprescul...

?
....
costi
Cu scolile e adevarat; nevasta-mea e in sistem si mi-a confirmat;
Daca n-a putut face scoala, macar sa le modernizeze.
madalina
In 2003 am predat intr-o scoala de pe Prelungirea Ferentari.
Scoala arata destul de ingrijit fata de ceea ce vazusem prin alte parti, dar in curtea scolii era un mare morman de gunoaie, candva existase un parculet - fusese distrus, blocurile din jur aratau ca dupa bombardament, gardul scolii fusese furat, iar copii aia degeaba aveau scoala zugravita, daca ei nu aveau bani nici pentru un caiet. Aveau o tabla veche de 30 de ani, o diriginta care nu ii putea stapani...
mil
si Darabont a facut la fel in 6 si nu i-a folosit la nimic...electoratul rahova ferentari voteaza maiculita dupa culoare...n-are DA un coinlocuitor credibil ca il trimitea pe Vanghelie sa faca clasa a IV la seral!

Dar la DA pe unde or fi oare:

Decebal Traian Sarmisegetuza Remesia?
Sorin Frunza Vede de Mediu?
Varujanian Armenian?
costi
Sorin Frunzaverde e propus ca ministru al apararii ia Vosganian candideaza pt Finante
mil
Ati uitat de ramura APR-ista a PNL!

Melescanu, Cosa si altii...astia stau degeaba te pomenesti de 4 ani de zile?
Dar de Radu Vasileeeeeeeeeeeeeeee Cel Popular?

Acum f. serios, am auzit de Blaga care pare o mare speranta a PD...si ar fi o miscare f. desteapta pentru imaginea PD de partid dinamic sa il ia din parlamanent si sa il unga presedinte de Bucuresti.

Gusa e deja uns...cu toate alifiile, e bun, dar publicul miticist nu prea iarta cand schimbi barcile din mers cu tot cu arhiva PSD in spate, asa ca ar fi bun pe un post mai umbrit, dar de mare influenta...un fel de Cozmanca cu lavaliera al DA-ului, care sa stranga (de c)oitele ratacite ale majoritatatii guvernului minoritar.

In Bucuresti trebe un nea decis si carismatic...basescu a schimbat definit fisa postului...nu mai merge cu surogate bronzate in costume rasate dar din ce in ce mai stramte. Si nici care cumva o marioneta care sa stea si sa semneze...ca primaru'.
Marty
Din cite-mi aduc eu aminte, Halaicu parca era PNL. Lis parca-si facuse partid da' i l-a vindut lu' Gigi Fecali.
maddan
Gusa cred ca va fi secretar general al Guvernului, ca i se potriveste ca o manusa. La intrigi de cancelarie, nu-l intrece nimeni!

O sa aiba o decizie grea domnii de la DA in privinta candidatului. Oricum, pe ei ii ajuta doua lucruri: faptul ca supun candidatii la acest post unui sondaj, si il aleg pe cel cu punctajul cel mai mare (asa prevede protocolul), si pe de alta parte faptul ca bucurestenii voteaza anti-psd, deci chiar daca un candidat DA nu ar lua din primul tur, tot ar lua primaria din turul al doilea.


Marea problema a astora este ca nu prea au figuri de anvergura, oameni carismatici si decisi, care sa fie in stare sa faca nu numai treaba in Bucale, dar sa dea si bine la populatie.

Orban stinks, alalalt propus de PD este un ilustru necunoscut pentru publicul larg.

Me thinks ca o sa vedem o propunere surpriza venita pe ultima turnanta din partea aliantei Da, dupa ce va fi o mica bataie intre iepurii actuali.


Mdea o sa vedem mai intai guvernul format si abia apoi...
Lolek
Da' ce-aveti tati cu Orban? (pentru o primarie curata in orbite).
Pe bune, sunt curios.
madalina
Orban e sters. Nu are dinamismul lui basescu, parca ar fi continuu bolnav, nu a reusitsa seremarce cu nimic, in schimb a tot urcat in PNL.
asarban
Si nu are nici toti dintii...no offence, dar la pozitia lui imi puneam naibii placa sau proteza sau faceam ceva...e.....ciudat ca sa nu zic altfel!
Lolek
QUOTE(madalina @ 20 Dec 2004, 18:47)
Orban e sters. Nu are dinamismul lui basescu, parca ar fi continuu bolnav, nu a reusitsa seremarce cu nimic, in schimb a tot urcat in PNL.
*


pai si cine mai are dinamismuil lui Basescu prin PNL-PD? nu, pe bune. intrebati-ma pe cine as vedea io primare de bucuresti si raspunsul ar fi ca habar nu am.
mil
v-am zis io...de acum sa te tii, lumea vrea imagine, nu substanta...

las' mai ca Lis era mai frumos, mai dinamic si avea toti dintii, in plus s-a remarcat prin ceva: amanta!

iar de preacinstita burta a primarului Halaicu...uitarati...sa nu mai vorbim de discursului impetuosului si nestersului Ciorbea.
Valentine
Da pot gasi solutii. Videanu de exeplu ar fi una smile.gif Cred ca ar castiga fara drept de apel. Sper ca PDul se va gandi serios sa nu piarda primaria Bucurestiului aiurea, ca Orban asta nu cred ca va mobiliza lumea ...
ashu
Sunt tare curios pe cine o sa propuna PSD-ul. In conditiile actuale e cam sinucidere curata, sunt sanse minime sa castige. Asa ca nici pe ei nu-i prea vad inghesuindu-se sa candideze, cre ca o sa trimita pe cineva la sacrificiu, asa cum au facut cu Geoana in primavara.
Marty
QUOTE(mil @ 20 Dec 2004, 18:57)

las' mai ca Lis era mai frumos, mai dinamic si avea toti dintii, in plus s-a remarcat prin ceva: amanta!

*



Da, o besnita grasa si urita ca porcu'!
costi
da dar ce nevasta avea! smile.gif
Cum naiba statea aia cu el frate ?
mil
ia piano ca l-a votat bucurestiul cu frenezie in trei ture, si n-am vazut paturi largi de muncitori, tarani si intelectuali sa isi faca mea culpa...A MERS SI ASA.

Eu marturisesc am VOTAT CU OPRESCU de trei ori in viata, numa' sa nu iasa halimaua aia...cate priviri crucise am incasat cand vorbeam impotriva curentului...numai eu, stie!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.