Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: o intrebare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
5inci
are ceva daca ai pe o dacie nova electromotor de dacie dala lung si nu ai original (cel scurt), am auzit ca cel lung iti prapadeste coroara...care e cel mai bun pt o novA?
ALPU
Am avut electromotor lung pe nova mea si mi-a "prapadit" 2 coroane.
Cand am schimbat a treia coroana am pus si electromotor scurt.Merge brici.
Bafta!
5inci
poate aveau ele probleme am fost azi la un mecanic...care repara masini cum tastam noi si a zis ca nu are nimic daca e lung ca eu il am lung si am vazut pe aici discutii ca prapadeste coroana si tocmai de asta am fost sa intreb......nush ce sa zic....o sa ma uit la coroana mea daca vad ca e vreun pic tocita am sa pun scurt , daca nu......smile.gif
smecheras
poi treaba sta in felul urmator
Ii pui din acela scurt in momentul in care ai acel distantier montat pe masina(de obicei e prins acolo)
daca nu il ai incerci cu acela lung
eu am scurt dar are si acel distantier
nicu boss
eu am 2 nove si au amandoua lung si nu am prb si despre ce distantier e vb ca nu am gasit nici unu cand am dat jos electromotoru(elm) radmasa.gif
smecheras
mda nu stiu ce e de ras nicule...daca am timp zilele astea o sa ii fac o poza sa iti arat despre ce este vorba
cheers!!!
*SouL*PAnaIT*
Ieu am tot scurt:D
mihai0070
Scurt am si eu si este cel origial , dar nu vad dece altul lung ar topi coroana ?
apollo
eu am lung elm-ul.n-am probleme cu el sau cu altceva.
mihai0070
deci sunt zvonuri , ca ala lung distruge coroana .
apollo
am o problema cu el.bobinajul de pe rotor, dar coroana nu are absolut nimic.cred ca tine si de montare totusi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.