Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Calatorie Europa cu aripa indoita fara autorizatie
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
Tibi.
Nu mai am timp de reparatie si autorizatia de reparatie e de peste 60 zile.
Aripa e putin indoita, se observa putin, mi-e teama sa nu-mi iau vreo amenda mai serioasa prin europa..
Multumirile mele service Ausgburg care mi-a reparat de 2 ori masina si de fiecare data am gasit-o lovita in alta parta cand am venit s-o iau(in paranteza fie spus, niste neispraviti,feriti-va de ei)

Revenind- ce ziceti o sa am probleme?
c_costel
eu am mers anul trecut 7000 km (germania , italia plus drumul pana in ro ) cu o usa de alta culoare , fara oglinda dreapta si in loc de geam aveam un plexiglas si nu ma intrebat nimeni nimic .
radioman
Pe de alta parte sa nu uitam ca nu suntem priviti ca americanii sau englezii prin Europa , s-ar putea ca o asemenea chestie la vedere sa le dea idei politailor de prin Oiropa .. smile.gif
Tibi.
Si daca as avea autorizatie ma gandesc ca oricum nu se uita nimeni la ea fiind in romana, sa ma apuc acum sa o traduc... parca e prea mult, si asa dau peste unu' care nu stie engleza..
Mai rau daca stie ca vede ca a trecut 1 luna\
Stie careva care e amenda pt nereparare in termen?
verde
Pai cu o declaratie ca ai gasit-o lovita in parcare iei alta autorizatie.Eventual poti sa-i spui lu nenea militianu si dai o bere. Daca te refuza revii cand se schimba tura. Si daca nu e tradusa nu cred ca e problem.E bine sa o ai pentru orice eventualitate in ce limba o fi, numai sa fie.De regula aia te intreaba de sanatate la accident sau daca blochezi traficu, altfel n-au treaba cu tine.
ursul-alb
Limba romana e limba oficiala a UE.

PS: ca orice alta limba a unei tari care face parte din UE tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.