Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nicu gheara ... numai la noi se poate asa ceva...
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Valentine
LA realitatea TV apare de aseara stirea ca Nicu Gheara a CAPTURAT O PATRULA A SRI ... eu nu inteleg cum poate sa vina chestia asta ... ori sunt aia cretini, ori ceva foarte grav se intampla in tara asta daca Nicu Gheara poate sa "captureze" echipaje de politie / sri sau ce naiba erau aia ... voi ce ziceti? blink.gif
Gabi
Mi se pare o aberatie. Plus ca am impresia ca respectivii pusi la urmarire erau niste pifani abia iesiti de pe bancile scolii.
Valentine
Posibil, insa mie nu mi-e clar ce anume inseamna "i-a capturat" ... i-a rapit, le-a dat in cap, sau ce anume s-a intamplat?!
GeorgeB
i-a imobilizat . le-a luat cheile de la masina si i-a pus sa-si cheme superiorii.

oricum varza se va alege de ambele parti implicate.
CHE
si-a batut joc de ei.... a pus 2 sifoniere sa il retina si el a chemat politia spunand ca e urmarit si i-a prins pe urmaritori...
si a declarat ca nu va face plangere smile.gif ce om, domne, ce om...
GeorgeB
mare caracter ...
Valentine
QUOTE(horatiu @ 22 Dec 2004, 11:05)
si-a batut joc de ei....  ce om, domne, ce om...
*


Ce om?! ... ce tara vrei sa zici! sleep.gif
kukuruz
da' cine-i nicu gheara asta, folks? ce-a facut el la viata lui, (cica sta la ibiza in spania) cum a facut atata banet, fost-fotbalist cumva, ca uite ce scrie de el in evz de azi:
QUOTE
Abia revenit in tara, Nicu Gheara a fost vazut prima data in public alaturi de fotbalistul Adrian Mutu, suspendat pina la primavara pentru consum de cocaina. Cei doi au continuat sa se afiseze impreuna si zilele urmatoare, spulberind legenda ca Mutu ar fi rupt prietenia cu dubiosul sau prieten si partener de afaceri

omu' are moaca de legiunea straina
http://www.expres.ro/images/?image_name=20041222gheara
Valentine
QUOTE(kukuruz @ 22 Dec 2004, 11:23)

da' nu vad unde e gheara? o fi in c*r? smile.gif ... daca da, al cui?! ... a fi sau a nu fi ... infipt ... aceasta este intrebarea ...
Lolek
Nicu Gheara e un om de "afaceri" (vezi en-gros-ul Europa), are o armata de ratati cu spatele cat dulapul, ochelari soare pina si iarna, tunsi reglementar, care fac toate categoriile de treburi, de la furat propriile roti de la masina si stors banii din asigurare pina la "recuperare" asortata cu batai metalice soldate cu invaliditatea victimei.

Nicu Gheara se mai distreaza si cu partea de divertisment a Romaniei (invita actori straini sa viziteze Bucurestiul, mai lanseaza o fufa cu nuri sa dea din gura prin vreun videoclip gen "printul meu are titei pot sa fac ce vreau cu ei").

La un moment dat, cand a simtit ca s-ar putea sa se cam imputa, s-a refugiat nu in munti ca razesii ci in Ibiza, ca oamenii de "afaceri". Unde in Ibiza yachtul personal a devenit mai populat decat redactia "Jocuri si Concursuri" a radiodifuziunii cu blonde cantarete si alte glume ale mamei natura.

Acu' vad ca "he's surfacing again". Nu-i bai...sa auzim de bine in curand.

Pentru mai multe detalii (cam vechi, CV-ul actualizat e mult mai consistent): http://news.softpedia.com/news/1/2003/April/3124.shtml

(ma, sa-mi zica si mie cineva daca comit ilegalitati postand linkuri, va rog io...)
kukuruz
QUOTE(Lolek @ 22 Dec 2004, 11:39)
Pentru mai multe detalii (cam vechi, CV-ul actualizat e mult mai consistent): http://news.softpedia.com/news/1/2003/April/3124.shtml

f. bun materialul, mafia 100%, deci.
iar locul acestui
QUOTE
Nicu Gheara (47 de ani, aromān, nascut la Medgidia
este la rahova, vecin de celula cu cozma.
bomicabomic
QUOTE(kukuruz @ 22 Dec 2004, 11:08)
iar locul acestui este la rahova, vecin de celula cu cozma.
*


Sorry frate, Cozma e la Craiova acum. laugh.gif
Michidush
Nicu Gheara este un personaj obscur considerat un proxenet de lux. Ce ar putea cauta SRI la un individ ca el? Pai simplu, anumite casete cu VIP-uri prinse la inghesuiala cu parapantele lui. Palpitant nu?
costi
In fosta celula de "protocol" unde a stat Passaris (are color TV);
Si vorbiti mai incet de "domnul" Gheara ca are masini multe, printre ele si blindate si nu se stie cind dati de ele in trafic smile.gif
kukuruz
QUOTE(bomicabomic @ 22 Dec 2004, 12:19)
Sorry frate, Cozma e la Craiova acum. laugh.gif

sper ca acolo l-au tuns chilug, nu de alta, da' sa nu faca cumva paduchi inca vo'10 ani cat mai are de stat la racoare, cozma, haiducu' de la '90-'97.

gheara e gata tuns deja!

Go, Base, go!
Michidush
Asta ar fi si culmea ha ha ha! Dupa ce ne-a terorizat Cozma cu minerii, sa ne terorizeze Gheara cu parapantele! Eventual de alea hardcore cu lanturi si catuse!!
Marty
Baieti, daca nu stiati, NG a decartat 2 mil. USD catre PSD ca sa-i infunde pe Nutu si pe Sile. De ce ? Din cauza bataii care le-a dat-o Nutu la o discoteca din Mangalia, de l-a bagat pe Nutu vreo 3 saptamini in spital. In chestia aia au fost implicati Camatarii, NG, Beinur si Mocea.
costi
blink.gif wacko.gif unsure.gif worship.gif
Sub titlul pt cunoscatori "Gheara a prin coada Vulpii" iata ce spune susnumitul:
"Am venit de cinci zile in tara si de cinci zile ma hartuiesc.
La Ibiza nu am avut nici un fel de probleme nu am simtit nimic, probabil ca nu au yaht sa se tina dupa mine

04.gif
luck
Un link ceva cu stirea asta poa' sa puna cineva ?
Lolek
QUOTE(luck @ 22 Dec 2004, 16:15)
Un link ceva cu stirea asta poa' sa puna cineva ?
*



cred ca pe asta il vrei:

http://www.revistapresei.ro/articol.php?a=11576&s=5&ss=-1
costi
asta-mi aduce aminte d eo faza de pe vremea lui Ceasca
Nu mai stiu anul dar era aproape de 1989.
Intr-o dimineata am vazut o Dacia 1300 (ce naiba atceva?) in fata blocului in care stateau 4 indivizi; seara la fel
A doua zi la fel (stateau, citeau ziarul, minau inauntru...)
Era evident ca filau pe cineva.
Am dat telefon la politie ca in fata blocului sint niste spargatori intr-o masina care asteapta sa dea o lovitura (nu puteam spune ca erau securisti;
A doua zi a disparut masina (sau au schimbat locul....)
Ce vremuri....


ydaniel
CE parere sa am?PROASTA SAU FOARTE PROASTA!miron , liber un "smecheras" opreste SRI-ul, ori aia erau de la academia de inapti ori Romania se va transforma in tara "smecherilor" si a rrr.....VAd ca unii dintre voi stiu mai multe despre N.G. decat despre dacia! radmasa.gif
Valentine
Corect si ne mai miram ca exista smecherasi in traficul de zi cu zi, cand exista astfel de personaje .... nici nu vrea sa imi imaginez ce poti pati daca faci un accident (chiar si nu din vina ta) cu o masina a lui nicu gheara, sau fane spoitoru' sau mai stiu eu cine ...
Lolek
Nu dezinformati populatia si-asa vai de steaua ei in chestii din astea.

Asta nu e smecheras tati...fata de smecherasi asta e ca un pitbull comparat cu un pechinez din ala ranjit. Asta nu glumeste si nu se incurca. Asta maninca sticla dupa ce-si bea berea.

N-are nici un scrupul.
He's in for the kill.
jeffe
Nu erau de la SRI ci de la BCCOC (Brigada pentru Combaterea Crimei Organizate). Amatori.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.