Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Accident
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pedro
Am primit de la mos craciun in dar un accident de toata frumusetea , de fapt daca ar fi sa fiu cinstit am primit in dar a doua oara viata. Caci credeti-ma ca dupa ce scapi de sub un TIR cu viata te simti renascut. Aseara cu toata febra cadourilor de sarbatori in traficul ala dement am crezut de cuviinta ca mi-ar sta mai bine sub un TIR. Acum am masina zdrente putin speriat de magaoaie(da merge blink.gif )da macar sunt in viata.
RIon
Cineva acolo sus te iubeste... si pe masina ta cineva de ...jos?
Bine ca esti sanatos, fiarele se mai indreapta, dar oamenii nu (vorba sotiei, sper sa nu ajung vreodata la zicala...)
Slider
Cum ai reusit? sad.gif
In fine bine ca nu ai patit nimic si poti sta de sarbatori cu familia....
adister
O experienta pe care nimeni nu si-o doreste. Ma bucur pentru tine ca ai scapat cu bine.
Ov
bine ca n-ai patit nimic, da-o naibii de carcasa
Slider
Nu cumva papusa din avatar era linga tine si iti umblau ochii prin alte parti decit la drum? rolleyes.gif wink.gif
Pedro
Am observat ca instinctul de conservare este mult prea supraapreciat.
Ca sa nu fac praf un tico si doamne fereste sa nu ii omor pe cei doi din masina am ales sa trag de volan si sa intru intai in si dupa aia sub TIR. Nu mai stiu ce viteza aveam dar aveam ceva viteza, oricum acum ii inteleg perfect pe cei cu masini puternice care pe autostrada merg cu 180 km/h si dintr-o data un tampit cu o masina mai veche si care nu duce mai mult de 100-110 hai 130 km/h le sare brus pe banda in fata. Exact asta mi s-a intamplat si mie, tico mi-a ingustat brusc banda . Soferul TIR-ului a fost un tip super, a avut prezenta de spirit si ii urez numai bine si drumuri cat mai fara evenimente si sa se intoarca acasa intotdeauna nevatamat la familie.

Craciun fericit tuturor!
Slider
Asta este! Bine ca a fost numai atit. Fierul se repara.
Valentine
Bine ca ai scapat! ... si ai atentie mai mare data viitoare ...

in alta ordine de idei e bine sa nu mergi cu viteze pe conditii nasoale de temperaturi si umiditate, mai ales cand ai 1300! smile.gif eu am mers azi ca un melc din carefourre si pana acasa biggrin.gif
costi
Imi pare rau Pedro!; Considera faptul ca ne poti scrie un cadou de Craciun; las-o naibii de tabla bine ca sinteti sanatosi; sarbatori fericite!
bogdan3l
Pedro du-te repede sfinteste volanul si pune-l si la urmatoarea masina

PS: imi pare bine pentru tine ca nu ai patit nimic .......sperietrura se pune la experienta wink.gif
Andy LGN
Bine ca ai scapat cu viata ASTA E CEA MAI IMPORTANTA.

Si eu am "PANSAT" ieri Loganul. A fost o zi de pomina, m-au urmarit ghinioanele si ii multumesc lui Dumnezeu ca sunt intreg.

Ma duceam la tara. Pe Vacaresti buf in spate o solentza (nu am patit nimic, nu s-a indoit nimic dar asta prevestea ceva).
Am ajuns la tara am dat cu spatele, uitasem usa stanga fata deschisa si am proptit-o in stalpul de la poarta (am sifonat-o pana unde incepe geamul am trosnit-o pe muchie). PArtea nashpa pt mine a fost ca ma tot gandeam la faptul ca nu am patit niciodata nimci in trafic si am fost IDIOT si CASCAT o singura data si buf.
Asta nu e nimic.

Cand ma intorceam tot pe vacaresti in panta cei din fata mea frane, eu frana si la un moment dat aud un mareeeeee SCARTZ de cauciucuri in spatele meu (era un tip cu o dacie de prin 80 care venea spre mine ca SANIA. Am avut prezenta de spirit si m-am bagat repede pe sina de tramvai. Tipul cu frana pusa ajunsese exact in pozitia in care eram inainte de manevra pe sina de tramvai (concluzia ma pansa bine de tot asta). Culmea tupeului a fost ca am mers in paralele cu el, i-am facut un semn discret ca e nebun la care tipul dadea nedumerit din maini si din umeri de parca ar fi spus "CARE E PROBLEMA TE-AM LOVIT?" ( nu ca ma lovea MA FACEA PRAF)


Astea mi s-au intamplat mie pe 24 in Ajunul Craciunului.

Acum din cate vad la mine e o chestie minora.
Doamne ajuta si ai in paza conducatorii auto.

Numai bine si Sarbatori Fericite !!! Eu le voi petrece prin service
SilviuB
Asta 243.gif nu doarme niciodata. Noroc ca avem cate un 017.gif care ne pazeste ca daca nu ar fi vai si amar de noi.
Bafta si fiti atenti !
Wolfman
Ideea e sa nu conduceti niciodata mai repede decat poate sa zboare 017.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.