Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: suporti senzor volumetric DSN Clima
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
patratel
Oameni buni,



de ceva timp mi s-a rupt papucelul ala de plastic care tinea senzorul volumetric de alarma atarnat de stalpul de la parbriz; pana aici, nu e problema prea mare, lasand la o parte faptul ca nu exista super glue indeajuns de puternic sa lipeasca asa o minune :shock: ce ma enerveaza e ca piesa cu pricina (oficial numita "suport senzor volumetric" dupa cum binevoitor mi-a explicat un nene din targul de la Vitan) nu se mai gaseste nicaieri si vestile cele mai bune zic ca nici nu se mai fabrica.



vreau si io unu d-ala !!! aveti idee de unde-l iau ? umblu ca apucatu dupa o nenorocire mica de plastick de mi-e si rusine ca unii au probleme adevarate cu mashina si io n-am dracovenie d-aia

biggrin.gif



mersik
DSops
Eu l-am lipit si tine (picatura cand lipeste...). Daca nu fa o improvizatie estetica si pune senzorul fix, orizontal si paralel cu usile.
patratel
as vrea sa nu recurg la solutia cu lipitul lui de stalp decat in ultima instanta... cat priveste picaturile, sa le ia naiba tongue.gif am lipit ala de doua ori, l-am lasat si 24 de ore sa se intareasca tare, si cand am incercat sa bag senzoru' in el, s-a rupt la loc

...atunci recomandati-mi si mie un lipici ca lumea, macar biggrin.gif

QUOTE
Eu l-am lipit si tine (picatura cand lipeste...). Daca nu fa o improvizatie estetica si pune senzorul fix, orizontal si paralel cu usile.
DSops
Nu stiu unde s-a rupt, dar pune-i si tu o dublura de plastic negru pe latura rupta la exterior.
patratel
de rupt s-a rupt peretele cu gaura prin care intra surubul; ideea ta e buna, si am s-o folosesc cu incredere, sper sa se lipeasca nenorocirea aia, insa smile.gif



multzumesk tare mult



QUOTE
Nu stiu unde s-a rupt, dar pune-i si tu o dublura de plastic negru pe latura rupta la exterior.
DSops
Daca pui plastic rigid, lipeste cu ceca care si dizolva putin (Moment).
patratel
incercam, da' diseara, acasa biggrin.gif saru'mina, coane

QUOTE
Daca pui plastic rigid, lipeste cu ceca care si dizolva putin (Moment).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.