Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
taurus0205
acum cateva zile am observat vreo 2 furnci pe bord
azi am cautat ceva in porbagaj si din gresala am ridicat covorasu` si erau cel putin 30 de furnici blink.gif cum sa scap de ele ca deja imi misuna pe bord ca pe bulevard mad.gif
deja am sentimentu ca si pe mine umbla plange.gif

un mic sfat ca nu mai suport plange.gif

scuzarti ca am postat unde nu trebe blush.gif eram prin trecere
rog un moderator sa il mute biggrin.gif
AR-18-MOS
Ciudata problema mai ai. Pai incearca sa nu lasi firmituri de paine, zahar si orice le-ar atrage. Si cu putin Raid nu ai incercat sa dai pe acolo ... ?
mihai0070
benzina biggrin.gif ca fug de ea ca dracu de tamaie
logan1.5dci
Alea doua furnici de pe bord ,le-ai omorit?
Posibil ca astea multe sa fie rudele , ori le cauta , ori au venit la inmormintare. biggrin.gif

Furnicile chiar nu cred ca pot sta (face cuib , colonie sau ce-si fac) intr-o masina , cred ca ai avut ceva in masina care le-a atras . Vor pleca , pina atunci , eu as schimba locul de parcare , daca e in garaj , da cu Furnitox .
taurus0205
o sa incerc cu raid icon_evil.gif
maine trebe sa ma duc la un drum mai lung sper ca nu o sa ma devoreze de viu laugh.gif
mihai0070
sigur erau furnici ??? sau TERMITE ?
gti98
Curatenie; le-au atras niste resturi comestibile (firimituri, nitel zahar, altele asemenea. Nu cred ca e cazul sa ajungi la otravuri, daca nu au la ce sa vina, nu vin (recomandat sa o speli, ca si resturile scurse sunt valabile pentru asemenea ganganii mici)
Succes!
ciush
fa curatenie in masina, aspiri tot (mizerii, furnici, alte vietati)
Apoi vezi daca mai apar!
Poate au aparut furnici care fac sporturi extreme de plictiseala (agatatul si saritul de pe masini in mers) radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.