Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: comefin SA
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
DaciaPower
Sal la toti!!!
Sunt nou pe forum, sa nu dati cu pietre biggrin.gif
Am si eu o intrebare care ma framanta de mult timp, piesele de Comefin sunt bune sau doar bani aruncati de pomana. Vreau sa mai schimb cate ceva la masina si multi mi-au zis ca ar fii "bune". Cele de uzina nu prea se mai gasesc si nu prea stiu ce sa cumpar. Astept parerile voastre.
argon
pompele de frana sunt destul de bune. Altceva nu am folosit..
ydaniel
comefin fabrica pompe de frana,cilindrii de frana si esapamente.Cauta de sc autonova satu mare.
DaciaPower
Ms pt raspuns. smile.gif
Vreau sa schimb kit-ul de ambreiaj, de fapt rulmentul cam face figuri dar, daca tot ma apuc schimb tot.
argon
orice dar nu de Conex. Ia in cutie albastra , cel mai sigur. Am mai auzit de o firma care nu e rea...Master auto...la ambreiaje ma refer..
DaciaPower
O sa caut de master auto cum ai spus u. MS!
ydaniel
daca vrei un ambreiaj de calitate:
un rulment de presiune -80lei
placa de presiune 190lei
discu de ambreiaj 280lei
DaciaPower
Discul e mai scump ca placa?!
Din cate stiu eu ar trebui sa fie cam invers, lucrez cu piese auto (Daewoo, din pacate) si e invers... vorbesc de piese originale de la G. M.
andreiutzu
eu am schimbat in ianuarie discul si a fost 80 de lei.
ydaniel
QUOTE(DaciaPower @ 27 May 2008, 20:48)
Discul e mai scump ca placa?!
Din cate stiu eu ar trebui sa fie cam invers, lucrez cu piese auto (Daewoo, din pacate) si e invers... vorbesc de piese originale de la G. M.
*


pai materialele de frictiune de pe discul de ambreiaj sunt lipite si e alta calitate fata de cele de uzina laugh.gif
DaciaPower
QUOTE(ydaniel @ 29 May 2008, 11:19)
pai materialele de frictiune de pe discul de ambreiaj sunt lipite si e alta calitate fata de cele de uzina laugh.gif
*



Adica mai proasta!!! icon_mrgreen.gif
ydaniel
bine nene,crezi ce vrei tu.
DaciaPower
QUOTE(ydaniel @ 30 May 2008, 20:13)
bine nene,crezi ce vrei tu.
*


Am crezut ca ai raspuns ironic, de aceea am spus ce am spus. biggrin.gif
Nu mai deschideam topicul pt a va cere parerea daca stiam ce sa cumpar. smile.gif
ydaniel
dai un ban dar stai in fata icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.