Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: oglinzi laterale
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
Cosmin_KuP
in seara asta mi-a rupt un drac de copil oglinda la dacia mea....si culmea l-am mai si vazut.....ce era sa ii fac???? profit de ocazie si le sch p amandoua....stie careva cat e setu/bucata? sa stiu la ce sa ma astept maine smile.gif knd ma duc la magazin...
B 75 UAP
Depinde ce model ai, am eu un set fara reglare din interior.. Eu oricum nu o sa le folosesc niciodata.. Nu sunt noi, dar sunt in stare buna. Daca esti interesat, nr meu e 0728 102 633. Silviu
Cosmin_KuP
am o dacie din 1998 cu oglinzi cu reglare din interior si tot d-alea as vrea:)
B 75 UAP
OK, speram sa te pot ajuta.. Sfatul meu e sa incerci sa gasesti pe undeva la sh, ca noi sunt super scumpe si calitate 0! Eu am dat pe 2 oglinzi noi fara reglare 1.400.000 ROL in 2004. Oricum, trebuie sa pui acelasi model, nu merg cele fara regaj ca ramane gaura.. sa nu dai banii degeaba pe ele wink.gif
Bafta
Cosmin_KuP
ms pt informatii...totusi e cam mult 1,4 mil pt nijte oglinzi....
CriSTI68
vezi la remat mai ieftin wink.gif
Adrian_Boy
Daca te referi la acele oglinzi laterale in care te uiti cand stai la volan si sunt puse in coltulurile geamurilor din fata ? Modelul acela il am si eu, si noi sunt la 11 lei bucata !!!!

Nu stiu de unde a-ti scos preturi dastea blink.gif
Merced
Alea cu reglaj din interior sigur costa mai mult de 11 lei...
Apropo, care alte oglinzi laterale mai puteau fi? Tu ai si oglinzi laterale in care iti face freza sau ce? radmasa.gif
Minel
100 % scrieti amandoi despre lucruri total diferite wacko.gif
Merced
Si care-s lucrurile diferite, ma rog? Dezvolta si tu... unsure.gif
Minel
QUOTE(Merced @ 28 May 2008, 13:16)
Si care-s lucrurile diferite, ma rog? Dezvolta si tu...  unsure.gif
*



Tu, vorbesti despre oglinzile retrovizoare cu reglaj din interior ,se vede si in poza iar el despre cele cu reglaj din afara dar si acestea sunt mai scumpe de 11 lei sau mai degraba oglinzile acelea mici care se lipesc pe oglinda retrovizoare pt. a elimina punctul mort .
Asa am dedus eu ,acum ramane sa confirmati sa sa infirmati cele scrise de mine .. dry.gif


P.S.

Scuze posesorilor masinilor a caror poze le-am folosit ... blush.gif
Cosmin_KuP
am gasit oglinzi....600 de mii bucata......n-am avut incotro si am luat...scumpe rau...
brigada_diverse
eu am vazut cele nereglabile pe interior la 50 ron..si nu luam de niciun fel..pana am gasit la un magazin la 20 ron..si am luat
tzepesch
alea oldschool se regleaza super! in orice unghi orice pozitie... la cele cu brat, cromate...

bineteles daca pica cu masina, ca daca e model nou nu....

eu pe d-aia fixa fara reglabila dadusem 35lei de la nea caisa de la chioscu din colt... la piese de origine era 55ron. dif infime! nici macar oglinda sa fi zis ca era mai buna, care aproprie...
B 75 UAP
QUOTE(tzepesch @ 28 May 2008, 21:10)
alea oldschool se regleaza super! in orice unghi orice pozitie... la cele cu brat, cromate...

bineteles daca pica cu masina, ca daca e model nou nu....

eu pe d-aia fixa fara reglabila dadusem 35lei de la nea caisa de la chioscu din colt... la piese de origine era 55ron. dif infime! nici macar oglinda sa fi zis ca era mai buna, care aproprie...
*


Ai perfecta dreptate, dar cele cromate sunt pur decorative.. e ca si cand nu le-ai avea.. Te obisnuiesti sa faci abstractie de ele si sa pleci de la ideea ca oricum se suie unul pe tine, chiar daca ai verificat si parea ca nu era nimeni radmasa.gif
PS. oglinda trebuie sa fie concava, sa departeze (micsoreze) ca sa poti avea o imagine panoramica.. nu sa apropie, sa vezi doar numarul wink.gif
De-aia pe unele scrie "objects in mirror are closer than they appear" blush.gif
Poky
Si eu am cautat pe stanga reglabila, si mi-au cerut 50 lei parca. Asa ca am dat 20 pe una din targ smile.gif
tzepesch
ale mele sunt f bune... si sunt cu oglinda speciala de masina, nu d-aia de baie..

e o diferenta intr-adevar, dar dupa ce te=ai obisnit sunt f ok... daca ati avut parte de dalea cu oglinda de baie, da, e cam dificil...
SSilent
eu am oglinzi fara reglaj interior... cu oglinda de baie... am ditamai punctu mort wacko.gif si aia din dreapta degeaba o reglez ca are arcu slabit si la prima groapa se deregleaza...deci e doar decorativa laugh.gif
CriSTI68
lasa ca la mine le reglez cand stationez si cand plec de pe loc se da iar peste cap de la turbulenta radmasa.gif
slaiciprian
la dezmembrari se cere 10 ron oglinda fara reglaj, la set lasa cu 15 amandoua.
problema e ca cea din stanga este greu de gasit in stare buna. intr-un loc din 10 verificate 8 erau cu oglinda ordinara, una cu gaurile de suruburi rupte si una arata ca vai de mama ei. inca mai caut.
sfat: nu va luati oglinzi din cele cu semnalizare in ele, stralucitoare, frumoase, ca nu o sa vedeti nimic.
djasu82
Mai bine dai un ban si stai in fata oglinzi noi.
Executron
Stie cineva daca oglinzile externe cu reglare interioare pentru modelul 1310/1410 se potrivesc si pe Nova? Sau pt nova exista speciale? smile.gif Ms mult.
neajiji
nova, dacia si oltcitul au acelasi tip de oglinda cu reglaj interior daca nu ma insel
Cipiotul
24 lei oglinda fara reglaj ... plasticu aiurea ... sticla de oglinda.. chiar mai subtire ... abia stau .... :|
Rafi
biggrin.gif daca vrea cineva oglinzi am eu 30ron tot setu cu reglaj sunt ca noi au fost pe o DSN
CriSTI68
vandut biggrin.gif
Rafi
minte 10561582.gif nu chiar minte mincinos.gif
CriSTI68
nu pe bune chiar le vreau, la mine sunt rupte de un vecin idiot
Paca
poti sa-ti pui oglinzile lu peste prajit ca tot nu vezi ca intr'o straineza.
Rafi
radmasa.gif Doamne eu credeam ca zici la misto radmasa.gif vb pe PM sa nu facem ditai postu smile.gif

12 Sep 2008, 01:18:
QUOTE(Paca @ 12 Sep 2008, 00:28)
poti sa-ti pui oglinzile lu peste prajit ca tot nu vezi ca intr'o straineza.
*


adevarat sad.gif bine daca le reglezi bine smile.gif
Paca
trebuie sa ai si ce sa reglezi....oricum...am avut cu reglaj din interior si sunt niste prostii ordinare....asa ordinare inca incalcau orice lege a aerodinamicii....la viteza in loc sa se apropie de portiera...se rabatau inspre aripi...m-am enervat si am cumparat oglinzi fara reglaj...oglinda in sine e de tot rahatul dar macar ma multumesc ca am dat 50 de lei si vad cine vine pe stanga pe dreapta.la mine se compenseaza caci oglinda din habitaclu are vreo 35 de cm si anuleaza practic rolul oglinzii exterioare din dreapta
CriSTI68
te corectez, poti pune orice oglinzi vrei, ca tot nu vezi ca in papuc tongue.gif

app rafi trebuie sa inlocuiesc prinderea aia de plastic si aripile alea exterioare ca nu vin pe usa mea dar totul ok smile.gif
CriSTI68
am schimbat aparatorile alea exterioare de DSN, am pus pe cele de CN, montate, merg perfect acum... a trebuit sa umblu putin la dreapta prin mecanisme ca se invartea cu totul... merci rafi wink.gif
Rafi
QUOTE(CriSTI68 @ 27 Sep 2008, 17:38)
am schimbat aparatorile alea exterioare de DSN, am pus pe cele de CN, montate, merg perfect acum... a trebuit sa umblu putin la dreapta prin mecanisme ca se invartea cu totul... merci rafi  wink.gif
*


habar nu aveam ca au ceva eu cand le-am furat crezi ca m-am mai uitat radmasa.gif radmasa.gif tongue.gif glumesc icon_mrgreen.gif

CriSTI68
ph34r.gif
Rafi
QUOTE(CriSTI68 @ 28 Sep 2008, 19:16)
ph34r.gif
*


LolLolLo.gif stai calm ca nu pot fii detectate radmasa.gif radmasa.gif
CriSTI68
bun, la mine erau de vina mecanismele, acum astea merg super ok, sunt si mai solide la rabatare smile.gif , dar ce ma fac eu acum, am ramas cu 2 oglinzi exterioare fara mecanism pe stoc biggrin.gif din 2 mecanisme am reparat 1 asa de schimb in caz ca mai patesc si astea ceva tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.