Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme cu semnalizarea
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Staru
semnalizarea catedata merge, dupa ceva timp nu mai merge, si tot asa
di3g0
1. verifica releu..se poate sa ai un contact imperfect
2. vezi sa nu fie de la butonul pentru avarii...apasa pe el mai tare din pozitia ON in OFF, sau invers
ceaki
daca e releu electronic, verifica-i masa sa faca contact bun
SSilent
verifica si siguranta...sa faca contact bine... ca si io o patesc blush.gif
slaiciprian
si io am avut problema asta, nu mai mergea deloc. era de la butonul de avarie. am umblat prin el, acum nu mai am avarie dar am semnalizare. oricum nu folosean avaria decat pentru "multumesc".

un spray de contacte face minuni. e cam 150.000, dar ai in el pentru un parc auto, nu pentru o masina. si e eficient.
v_razvan_c
La mine se intampla si in ziua de azi smile.gif E chiar de la maneta, nu fac contact lamelele...
Minel
QUOTE(v_razvan_c @ 29 May 2008, 10:35)
La mine se intampla si in ziua de azi smile.gif E chiar de la maneta, nu fac contact lamelele...
*




Si ai de gand sa mai circuli mult asa , blink.gif
v_razvan_c
Trag de mai multe ori de maneta si pana la urma merge in timp util smile.gif
Paca
la mine e din contact,are o pozitie in care nu merge semnalizarea,deseori ramane in pozitia aia si trebuie sa misc putin de cheie.
di3g0
si chiar nu aveti timp sa le rezolvati...?doar sunteti constienti de problema tongue.gif
v_razvan_c
La mine nu face de fiecare data, foarte rar. O s-o rezolv cat de repede, nu-i mare lucru... smile.gif
CriSTI68
QUOTE(Staru @ 28 May 2008, 10:17)
semnalizarea catedata merge, dupa ceva timp nu mai merge, si tot asa
*



imi este foarta familiara problema... SIGURANTELE-PANOUL... monteaza panou cu sigurante papuc asa sa rezolvat la mine
Paca
eu n-am timp sa o rezolv...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.