Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: scurgeri apa
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
plush
de 3-4 zile am vazut ca las in locurile de parcare schurgeri de lichid . sigur e apa . nivelul la ulei e constant si imi scade din vasul de expansiune . imi curge prin 2 locuri pe unde intra furtunele in radiator . e posibil sa am ceva la radiator ? (spart) ? desi merg usor cu ea si nu am dat/ facut nimic . nu mi-am dat inca seama daca e vre-un furtun crapat sau vre-un colier slabit . astept o parere . mersi .
apollo
ti-ai cam raspuns singur.atata timp cate nu verifici integritatatea furtunului si a colierelor, aceeasi chestie o sa-ti zicem si noi.la radiator ai bazine de plastic?
scania
subscriu ce a zis apollo, verifica intregritatea furtunelor si a colierelor
plush
am fost la mecanic si mi-a zis ca s-ar putea sa am o mica fisura ... zicea ceva de pori la radiator si sa incerc cu o solutie 2+2 pt radiator . apa curge f putina de aici a dedus el (mecanicul) ca nu ar fi nimic de la furtune sau coleire . o sa incerc cu solutia aia si dupa 50 de km va scriu dc mai curge sau nu . mersi!
costi
vezi in raioanele cu accesorii auto din supermercheturi.... dar nu cred ca-i vorba de 2+2 si de niste sticlute pe care scrie ceva gen "leak stop" eu am pus din aia cu ani in urma si tine si acum.....
plush
exact dintr-ala am luat . stiu ca se pune cand motorul este racit insa nu stiu daca sa il pun in vasul de expansiune sau direct in radiator . are vre-o importanta ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.