Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Onesti - Constanta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
mitu2002
am facut drumul onesti constanta via tecuci -sendreni-braila- viziru-giurgeni -vadu-oii ovidiu- constantadrumul super bun singura portiune cu probleme este pe vro 10 km intre localitatile baraganu si tandarei unde alterneaza portiuni buine sau reparate cu mici portiuni 10 -15 m cu gropi taxa la trecerea podului este 8 ron atentie in unele din localitatile constantene sint montate radare cu camera mie mi-a venit la o saptamina acasa poza cu 62 km / h in localitatea hirsova wub.gif
vi_escu
Daca ai reusit sa ajungi cu masina intreaga din Onesti in Adjud sigur ca celelalte drumuri par ... bomboana!
kaspersky
inca n-au refacut onesti - adjud????
vi_escu
Nu, "se munceste insa cu spor!" radmasa.gif
eugeniuz2004
serios, cum e acuma bucata aia Adjud - Onesti?
vi_escu
De evitat!
popf
Aproape au terminat! Mai se lucreaza la un pod in apropiere de Urechesti. Intre Stefan cel Mare si Onesti insa nu s-a facut nimic. Poate la urmatoarele alegeri blink.gif
vi_escu
Confirm, exceptand iesirea din Onesti spre Adjud care e varza, drumul e aproape gata. Sa vedem cat o tine (cand vrea Casuneanu poate sa faca drumuri bune)
mitu2002
mai stiti ceva de starea drumurilor pe ruta asta onesti -constanta? pe 16-10-2008 tre sa fac iara un drum
Batrânul
Portiunea Onesti - Adjud e OK, asfalt nou-nout (inca nu s-au vopsit marcajele), cu exceptia intravilanului municip. Onesti.
Se circula pe un singur fir la podul de peste Trotus de la Cornatel - cu semaforizare, cel putin asa era ieri, cand am trecut eu pe acolo.
Adjud - Marasesti - Tisita f. bun, drum european.
Dupa Tisita, spre Tecuci, nu stiu cum mai este.
mitu2002
ok merci
ME_spartan
QUOTE(Batrânul @ 26 Sep 2008, 08:01)
Portiunea Onesti - Adjud e OK, asfalt nou-nout (inca nu s-au vopsit marcajele), cu exceptia intravilanului municip. Onesti.
Se circula pe un singur fir la podul de peste Trotus de la Cornatel - cu semaforizare, cel putin asa era ieri, cand am trecut eu pe acolo.
Adjud - Marasesti - Tisita f. bun, drum european.
Dupa Tisita, spre Tecuci, nu stiu cum mai este.
*




Iti sugerezi sa n-o iei pe la Tecuci, ci sa te duci prin Slobozia, Drumul e mult mai bun pe acolo chiar daca e o idee mai lung
mitu2002
da merci dar am vazut postarea prea tirziu oricum am probat ambele trasee atit prin Viziru cit si prin Slobozia:
prin viziru drumu destul de valurit si alternanta intre portiuni bune si rele max 90 mai tare risti sa iti iei zboru de la dimburi o mare parte din gauri au fost plombate ........dar nu toate ..... avantaj scurtezi cu exact 59km drumul adica 355km pina la barca de la intrare in constanta
prin slobozia intradevar drumul e mult mai bun mers lejer 120-130 cel putin in perioada asta f f f putine masini pe sosea
ATENTIE DE LA INTERSECTIA CARE O IA SPRE BRAILA PE VRO 30KM DRUMUL ESTE CU CEVA GAURI SI DIMBURI LA TERMINAREA CELOR APROX 30 KM ESTE UN PODET CU NISTE GAURI DE RISTI SA RAMII FARA ROTI CAM 20 -30 CM ADINCIME DISPUSE PE TOATA SUPRAFATA BENZII SLOBOZIA ---BRAILA ;PE CEALALTA BANDA SINT DOAR CITEVA DINBURI SI GROPI MICI
distanta de la barca constanta si sensu giratoriu gara onesti 414km deci cu 59km in plus
vi_escu
QUOTE(Batrânul @ 26 Sep 2008, 08:01)
Se circula pe un singur fir la podul de peste Trotus de la Cornatel - cu semaforizare, cel putin asa era ieri,
*



... și ieri la fel ...
bibiloiu05
ieri am venit de la onesti si inca se lucra la acel pod de la cornatel, adica stai la semafor, dar in rest se merge super bine....onesti -bucuresti pe o ceata cum nu am vazut in viata mea am facut 4 ore
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.